Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Chrome działa. Dzięki !

User agenta już raz podawałem, nie będę tego robić za każdym razem - nic się nie zmieniło. Napisałem Ci dokładnie co robię - wklejam tekst z Worda, zapisuję w edytorze i się tekst rozjeżdża. Nawet zdjęcia dałem - co niby więcej mam Ci napisać? Po co Ci mój plik Worda? Każdy jeden tworzy ten sam problem - wklej sobie z Office Online jak Worda zainstalowanego nie masz.

To samo w sprawie drugiej kwestii - napisałem wyraźnie, że podpisy do zdjęć znikają po zapisaniu wpisu. Co mam Ci więcej napisać? Wrzucacie ledwo działający crap zamiast normalnego edytora i jeszcze wielkie oburzenie, bo logów Wam nie podrzucam :slight_smile:

Przecież tekst się rozjeżdża obojętnie czy wklejamy tekst czy piszemy w edytorze - po kliknięciu zapisz i wejściu w podgląd, czy później już w opublikowanym tekście zawsze się rozjeżdża w stosunku do tego co widzimy w edycji, w niektórych miejscach tylko mniej, w innych bardziej. Vivaldi/Chrome czy cokolwiek bez większej różnicy.

1 polubienie

Dodawałem linka w blogu, bo stary link przenosił na stronę już nieaktualną. Taka edycja. Dodając linka napisałem w górnej linijce nazwę programu, a na dolnej link. Po dodaniu było na zielono. Po zapisaniu był nieaktywny (czarne litery) tekst nazwy. Potem ponownie dodałem linka pod nawą też linka i po zapisaniu… nieaktywny.


Link na dole.
Albo nie umiem…

Hej chłopaki @narandill to się robi trochę upierdliwe …
Podczas edycji bloga - wstawiania linków po 2-3 zapisie, kasuje odwołanie do strony. Tzn gdy zaznaczę tekst i wstawię w niego odnośnik i zapiszę, to jeszcze jest, ale wystarczy że uzupełnię czymś jeszcze wpis, zapiszę i odnośnik znika, zostawiając sam tekst :frowning:

Można było zostawić edytor w fazie beta do czasu naprawienia wszystkich błędów :frowning:

1 polubienie

Wydzielono 2 posty tworząc nowy wątek: Jak zgłaszać bugi?

W komentarzach na DP wyświetla się user agent. A ja sprawdzam w kilku przeglądarkach, czy jest problem.
Rozumiem, że trzeba podawać user agenta, bo samo się nie poda… Niektóre strony wykrywają UA - można nawet skopiować - ale gdzie zwykły użytkownik ma szukać user agenta? @narandill - no gdzie?

Tu na forum trzeba często prosić o podanie systemu, przeglądarki. Ale w temacie - ludzie zgłaszają problemy i mają windowsy od XP do 10, maja też przeglądarki na których DP działa. Na internet explorer 8 nie działa DP, ale brak zgłaszających.

“Podaj nazwę i wersję lub user-agenta”

Czyli wystarczy jeśli w zgłoszeniu napiszesz jakiego używasz systemu oraz jakiej przeglądarki z numerem wersji, np: “Windows 10 64-bit, Opera 49.0.2725.47” - dla przykładu, user agent dla tej konfiguracji wygląda tak: “Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.3202.89 Safari/537.36 OPR/49.0.2725.47”

ps. Sprawdzić user agent można np tutaj: https://www.whoishostingthis.com/tools/user-agent/

1 polubienie

Ja wiem, że w firefoxowatych chodzi o identyfikator przeglądarki (można znaleźć w pomocy). Przykłady -
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.9) Gecko/20100101 Goanna/3.4 Firefox/52.9 PaleMoon/27.6.1
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:51.0) Gecko/20100101 Firefox/51.0
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/62.0.5192.0 Safari/537.36
Wiem, że mam egzotycznie. Jest jeszcze slimjet i basilisk browser (nightly 55).

Albo Google podpytać (nie działa na IE8 / Opera 12 / Firefox Android):

:white_check_mark: Dobra Panowie, proszę sprawdźcie teraz, czy sytuacja z linkami uległa poprawie ? :slight_smile:

:white_check_mark: @AntyHaker możesz teraz sprawdzić, czy treści po wklejeniu z Worda zachowują swoje formatowanie ? Teraz powinno być o wiele lepiej :slight_smile:

U mnie zadziałało - nazwa odnośnika przenosi na stronę programu.
Wszystkie przeglądarki.

Ok. linki poprawione, ale …

Nie działa zapisywanie obrazków. @narandill :

Podczas edycji wpisu, dodaję obrazek, załadowuje się i jest. Podczas zapisu znika.

W związku z tematem utworzonym przez Ciebie, oznajmiam :

  1. Przeglądarka Chrome 62.0.3202.94 (Oficjalna wersja) (64-bitowa)
  2. Błąd mobilki i desktopu
  3. Błąd powtarza się za każdym razem
  4. Adres błędu - edytor wpisów / w tym momencie nowych
  5. Włączam edycję wpisu, wybieram i dodaję obrazek, załadowuje się. Zapisuję bloga, obrazka ni ma. Ani na podglądzie ani w edycji.

Dzięki, sprawdzę to.

U mnie tak samo jak u @lordjahu od kilku godzin nie działa zapisywanie obrazków.

PS, Korzystam z przeglądarki Chrome 61.0.3163.100 (Oficjalna wersja) (32-bitowa)

Ja pieprze … Chciałem wyedytować wpis, zmieniłem co miałem i zapisałem - wszystkie grafiki wytrzepało … Ręce opadają :slight_smile:

EDIT. Ale fakt faktem podpisy mogę dać - tylko co z tego, skoro tylko one zostają? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

@lordjahu @AnTar @AntyHaker problem z grafikami naprawiony :slight_smile:

1 polubienie

Super, tylko znów podpisy nie działają - widzę, że albo jedno albo drugie :stuck_out_tongue:

Tutaj akurat mógłbyś pomóc w diagnozie błędu odpowiadając na pytania z checklisty do zgłaszania bugów :slight_smile: póki co nawet nie wiem gdzie szukać problemu :slight_smile: