Nowy blog czytelników - sugestie, uwagi, zgłoszenia błędów

Bugtracker to martwy twór. Chyba nikt z redakcji tym już się nie interesuje.

1 polubienie

@Lisek się interesuje, prawda? :slight_smile: Ostatnio jesteśmy zajęci forum, blogami i aplikacją mobilną, ale drobne rzeczy które tam są zgłaszane poprawiamy. Postaramy się bardziej.

1 polubienie

@tomekb @Areh trochę za dużo teraz rzeczy jest teraz naraz do zrobienia tak jak pisał Tomek. Powoli kończy się ten harmider i wezmę się bugtrackera na pełen etat.

2 polubienia

ale jak dla mnie bugtracker ma jedne duży plus: każdy nowy pomysł czy błąd to osobne zgłoszenie, a tu na forum, wszystko w jednym wątku + jeszcze dyskusje za i przeciw = wiec tak naprawdę ciężko przejrzeć wszystkie propozycje od razu… trzeba czytać cały wątek.

Nikt nie neguje sensu istnienia bugtrackera, bardziej fakt że nikt nad nim nie panuje.

1 polubienie

Zgadza się, troche zszedł na boczny tor…

Dla mnie jest w nim zbyt wiele abstrakcyjnych pomysłów, gdyby ogranczyć bugtracker tylko do zgłaszania błędów problem z jego ogarnięciem byłby dużo mniejszy.

No właśnie, to jeden z problemów, który spowodował że ciężko z niego korzystać. BTW znacie może freedcampa?

Nie, ale czy jest tutaj potrzebne następne miejsce do zgłaszania problemów? W mojej opinii w tym momencie jest tego za dużo, dodając do tego waszą skromną aktywność problemy są jakie są. Prosty przykład: zgłaszanie błędów w obecnej odsłonie forum mamy w dedykowanym wątku, w arkuszu, na czacie, im więcej miejsc tym trudniej nad tym zapanować, a wystarczyłoby jedno.

Problemem nie jest bugtracker jako aplikacja i miejsce zgłaszania błędów, a proces zarządzania zmianą, którego nie ma. Brakuje dyscypliny i nawet najlepsze narzędzie, czy to freedcamp czy forum nie pomoże jak zmiany nie będą w ogóle rozpatrywane. Akcja od zrywu do zrywu nie pomaga :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Czy u was też jest błąd w tym blogu, że jak chcę wejść do tematu o Windowsie to błędnie mi przechodzi do strony dobreprogramy jako dział Programy w kategorii Akcesoria…

Na której stronie ten problem występuje? Możesz podać URL?

A rzeczywiście, na blogach, tam gdzie są tagi, bo kliknięciu na tag Windows powinno przenosić do wpisów o Windowsie, natomiast przenosi do bazy programów: https://www.dobreprogramy.pl/Blogi,windows,1.html

@Lisek @narandill poprawicie? :slight_smile:

@tomekb @gowain @KowalskiPingwin poprawione, akurat ten URL złapał się w regułę dodaną do przekierowań SSL na sajcie.

@Lisek @narandill
Hej chciałbym zgłosić błędy w RSS dla poszczególnych blogów. Otóż RSSy nie przechodzą walidacji i mają błędy: https://validator.w3.org/feed/check.cgi?url=https%3A%2F%2Fwww.dobreprogramy.pl%2Fdjfoxer%2CRss

  • znacznik author nie ma zawierać autora, a email, wg mnie powinno się z niego zrezygnować w tym wypadku
  • data wpisu jest w niezgodnym formacie (powinna być w RFC-822)
  • brak atom:link z rel=“self”
  • problem z kodowaniem

Poza tym czy można byłoby dodać RSS do poszczególnych serii?

1 polubienie

Zajmę się tym dzisiaj.

1 polubienie

Brak kategorii blogów “Na luzie”.

“Witamy w czasie letnim – szkodliwym, kosztownym, po prostu złośliwym” - to hasło powalające drzewa. :stuck_out_tongue:

Taki nius bez pożegnania…

Wydzielono 2 posty tworząc nowy wątek: Konkurs na DP - IObit Malware Fighter 5

Kiedy będzie nowa odsłona bloga na DP z nieco głębszym dostępem do statystyk odwiedzin / wyświetleń ?