Nowy iPhone? co wy na to?

Akcelerometr byl i będzie, podobnie jak czujnik światła i zbliżeniowy a w nowym ma być czwarty czujnik jeszcze: magnetometr inaczej zwany cyfrowym kompasem.

Wszystko fajnie, ale ( ja tak sądzę ) powinni zrobić więcej programów w widoku poziomym - takich jak kontakty, smsy, internet…

Wiele smartphonów tak ma i jest to dobre rozwiązanie…

Do sms-ów brakuje mi też klawiatury alfanumerycznej…

Ale to nie zalezy od sprzętu tylk ooprogramowania przecież.

W firmware 3.0 wszędzie tam gdzie będzie możliwość pisania będzie tryb landscape i bez różnicy czy będzie to iphone pierwszej generacji czy nowy, ktory dopiero się pojawi

Wiem, ale gdyby nie było akcelerometru…

Może się postarają, bo gdyby to zrobili ( i jak wcześniej pisałem - dodali zoom, diodę i nieco lepszy aparat ), iPhone byłby najlepszym telefonem dostępnym na rynku, pod każdym względem…

Bo 2 lata temu iPhone miał nowinki technologiczne, ale jak wszystko - nie był dopracowany… ( brak MMS-ów i funkcji “kopiuj i wklej” out-of-box to naprawdę spora wada… )

Od gdybania są politycy … :stuck_out_tongue:

Akcelerometr był i będzie, nie ma innej możliwości bo na nim opiera się wiele funkcjonalności iPhone’a.

Niedopracowania o któych mówisz to kwestie oprogramowania, a jak wiadomo iphone os 3.0 to zdecydowany krok w przód i co najważniejsze kupując iphona masz pewność ze apple bedzie pracowało cały czas nad firmwarem do Twojej komórki - jednolitość, spójność to wielka zaleta iPhone’a.

Pomijając kwestie sprzętowe jak GPS czy 3G kupując obojętnie jakiego iPhone’a masz do dyspozycji wszystko co to oferuje aktualne oprogramowanie, które z kolei wydawane jest i będzie zawsze na wszystkie modele iphone’a

Dlatego też nigdy nie zmienie już telefonu na nic innego niż ze stajni Apple.

Nigdy nie mów nigdy :stuck_out_tongue:

Teraz na temat: Jak wyjdzie soft 3.0, będzie “change log” lub jakieś filmiki prezentujące, to zobaczymy…

Wiem co mówie :]

Ewentualnie Palm Pre oparty o WebOS jest ciekawą alternatywą dla tego co oferuje iPhone, ale poza tym nic co będzie miało w sobie symbiana czy windowsa mobile mnie nie zainteresuje na tyle zeby zmienic telefon z mac ox na pokładzie na inny.

WebOS ? Nie znam… Przeczytałem troszkę w internecie, jakoś mnie nie przekonuje…

A czemu nie WM ? Wersja 7.0 ma być lepsza dla telefonów z touchscreenami…

A może Google Android ? Uważam, że ten system może być za kilka lat lepszy niż iPhoneOS…

WebOS stworzony przez Palma, nie znam go jeszcze osobiście - palm pre wchodzi 6 czerwca.

WM czy symbian nie wykorzystają nigdy możliwości sprzętu na jakim pracują, poneiważ nie są do neigo dedykowane.

Apple pracuje nad jednym systemem na jedno swoje urządzenie, iphone na procku 412MHz i 128RAM działa rewelacyjnie płynnie przy kilkudziesięciu aplikacjach zainstalowanych, zmienionych themach itp.

Gdyby na iphonie był symbian czy WM to nie wstałby telefon w ogóle.

Android - trudno powiedzieć czy będzie lepszy od iPhone OS, który nota bene oparty jest o MAC OX. Aple cały czas rozwija swój system, a 3.0 ma być rewelacją…

Dobrze, że konkurencja się pojawiła - zmusza Apple do ciągłego udoskonalania swojego produktu ;]

Gdyby nie konkurencja i presja europejskich użytkowników, iphone nadal nie miałby 3G i MMSów pewnie :stuck_out_tongue:

A coś czytałem troszkę w internecie - czy można wgrać program zaawansowany do aparatu bez jailbreaka ?

I najważniejsze - Co daje nam, użytkownikom Jailbreak ?

Pytam się, bo coraz częściej zastanawiam się nad zakupem iPhone’a 4G ( czy jak tam będzie się nazywał… )

co masz na mysli zaawansowany program do aparatu?

możesz wgrać wszystko co jest w appstore, a jest tam np program do 4x zoomu cyfrowego czy do robienia fotek w nocy.

jailbreak daje dostęp do całego systemu plików co w praktyce oznacza, ze mozesz z nim robić wszystko na co masz ochote.

Właśnie o taki program mi chodziło…

Mógłbyś dać przykład, co mogę zrobić po jailbreak’u ?

I czy warto używać Installera i Cydii ?

Czy jest to legalne ?

Sam JB nie jest nielegalny, łamie jednak licencję i tracisz gwarancję na iPhon’a (ale możesz ją odzyskać przywracając fabryczne oprogramowanie przez iTunes;]).

Nielegalne jest już natomiast instalacja pirackich aplikacji z AppStore, a dzięki JB jest to możliwe.

Co można zrobić po JB?

  • motywy własne, kompletnie każdy element możesz zmienić nie do poznania - gdzieś już dawałem screena z motywem iNav na iphona

  • mapy gps offline

  • ściąganie plików przez safari

  • zarządzanie wszystkimi usługami ze statusbara przez sbsettings- wystarczy przesunąć palcem po górnej części ekranu i masz dostęp do wł/wył różnych usług

  • przesyłanie plików przez BT

  • MMSy, kopiuj-wklej, landscape, zarządzanie smsami z mnóstwem opcji

  • i wiele wiele innych, nie sposób opisac wszystkiego

Cydia jest zdecydowanie lepsza, ale jej dni są policzone bo na 3.0 będzie inny manager pakietów na iphona

  1. A czy są aplikacje typu Torrent na niezłamanego iPhona ?

  2. To jak można (nie jailbreak’ując iPhona) ściągać pliki ?

  3. Czy w sofcie 3.0 można będzie przesyłać pliki bluetoothem ?

  4. Jak ustawić dźwięk dzwonka i sms-a ? Słyszałem, że są z tym problemy…

PS. Sorry, że tyle pytań, ale jestem perfekcjonistą :slight_smile:

Mam tyle pytań co do Jailbreak’a, bo nie chciałbym go robić…

EDIT:

Przeglądam Installera, nic ciekawego nie ma… Jeżeli iPofree , znajdziesz mi odpowiedniki do moich pytań, nie widzę potrzeby łamania iPhone’a…

Mały błąd mi się wkradł wcześniej: pliki i bez JB można sciagac, do tego też są aplikacje w appstore.

Do torrentów bez JB nie ma aplikacji.

Nie wiadomo do końca jak to będzie z BT w 3.0: napewno będzie umozliwiał komunikację na zasadzie p2p, co przyda się w grach sieciowych.

A czy będzie wymiana plików przez BT - ciężko powiedziec. trzeba poczkeac na debiut 3.0.

Dźwięk dzwonka: dzwonki mozesz wgrywac przez iTunes a robić je mozesz bez problemu z włąsnych mp3, z dźwiękiem sms juz nie jest tak prosto bo wymagany jest JB.

Ja korzystałem z tego tutka do dźwięków sms: http://forum.myiphone.com.pl/wlasne-dzw … t1323.html

Edit: bo w installerze nie ma nic ciekawego, cydia rulez :slight_smile:

Edit 2; generalnie iphone z 3.0 będzie miał wszystkoz wyjatkiem np. ustawiania wlasnych motywów

Może znasz jeszcze odpowiedzi na pytania 3. i 4. ?

PS. Szkoda, że wszystko, co jest złamana, jest lepsze… SE, PSP, DSi, iPhone…

Zapodam, może się komuś przyda:

Zmiany w iPhoneOS 3.0 ( w j. angielskim )

1000 new APIs in the SDK

In-App Purchases

Peer to Peer connectivity (Bluetooth auto connectivity to nearby users)

App to Accessory communication (I.E. App to control FM transmitter. Use with 30-pin dock connector or bluetooth)

Google Maps API Integration with App Store apps

Turn by Turn navigation (Finally)

Push notification (again, finally)

Cut and Paste (System wide)

Landscape Keyboard in key apps (Notes, Mail, SMS)

MMS (Photos, Contacts, Audio, or Location. No word on Video)

Voice Memos (Record, edit, and share using a built in or external mic)

CalDAV Support

Updated Stocks app (Streaming news headlines, highs, lows, and PEs. Also a landscape mode)

Search (For all key applications, Mail, Contacts, iPod, SMS, Notes, Calendar, etc)

New Home Screen called Spotlight (Similar to QuickGold, accessible by making a left swipe from your standard home)

Notes sync

Audio/Video tags

Live Streaming

Shake to Shuffle (iPod Nano feature)

Wifi Auto login

Stereo Bluetooth (A2DP)

LDAP

iTunes account creation

YouTube ratings

Anti-Phishing

Call Log

Parental Controls

Media Scrubber

OTA Profiles

VPD on Demand

Languages

YouTube Subscriptions

YouTube Accounts

Encrypted Profiles

Tethering

Send/Receive files between devices

EDIT:

Jeszcze mi kilka pytań do głowy przyszło ( ale ja jestem namolny :slight_smile: ):

  1. Jest jakiś darmowy komunikator z protokołem GG ? ( Znam tylko Palringo )

  2. Jakie są sposoby płatności w AppStore ?

  3. Czy jest coś takiego w iPhonie, jak minimalizacja procesów ?

  4. W liście zmian jest “Send/Receive files between devices”. Jak myślisz, przez co to będzie ? Przez BT ?

na pytania 3 i 4 odpowiedzialem przeciez wyzej (bt, dzwonki i sms).

a te nowe pytania to:

  • oprocz palringo jest jeszcze nimbuzz no i aplikacja autorstwa samego gg…

  • platnosc kartą kredytową lub ewentualnie gift cards, ale to na amerykanskim itunes store

  • hmm? nie bardzo wiem o co biega. zarzadzanie procesami? w iphonie nic nie dziala w tle oprócz safari, maila i ipoda. jesli więc wyłączysz aplikację to jest ona usuwana z pamięci automatycznie. mozna to zmienic, ale JB potrzebny - wtedy mozna zmusisc np palringo do dzialania w tle.

dzialanie w tle ma byc w sofcie 3.0 (prawie jak w tle, -. szukaj o push notifications service)

  • pewnie o BT chodzi, ja tam w to nei wierze znając polityke apple az do oficjalnego potweirdzenia. do tej pory zarzekali się ze nie udostępniają bluta z uwagi na ochrone praw autorskich materiałów (latwe przesylanie plików -> straty)

Dzięki za dokładne i wyczerpujące odpowiedzi… Może się jeszcze odezwę…

ahh sie ładnie temat rozwinoł a ja tu tak rzadko zaglądam bo ostatnio nie ogarniam bo mialem dni miasta hihi ( Dni Nysy ) a powracając do iPhona to czy wgl opłaca sie kupywac 4g ( czy jak sie bd nazywal ) czy kupic normalnie 3g i wgrac soft 3.0 ?

Jak chcesz - jeżeli zależy Ci na lepszym aparacie, ulepszonej budowie i kompasie to tak.

Ja bym brał nowy, jeżeli Ci kasy starczy…