Nowy laptop do gier

Witam
proszę o pomoc z doborem laptopa do gier do 3500zł
zależy aby był z podświetlaniem zielonym i w typowo do Gier.
Tak aby nie przepłacić. Najlepiej z dyskiem ssd oraz hdd

Dzięki za góry

To potrzebujesz laptop czy komputer do gier? Zdecyduj się.

Bardzo zachwalają tego laptopa:

Jednak by wycisnąć max z 3500 zł to w tym momencie na promocji jest to:

HP ma 8 GB RAM i dysk SSD 512 GB. ASUS 8GB RAM z dyskiem SSD 512 oraz HDD 1TB.
Ewentualnie wersja 16GB RAM + SSD 512

W obu laptopach kolor podświetlenia można zmieniać. W HP domyślnie masz zielony, a Asusie żółty/złoty.

EDIT:

Sorry, źle doczytałem. W HP tylko zielony.

Co do podswietlenia to sugeruję coś takiego:
1,05 zł 16%OFF | 100 sztuk SMD 0603 diody led emitujące diody Emerald Green Esmeralda Verde 0603 led SMD Diodo jasne chipy Diodi Pack 525nm
https://a.aliexpress.com/NJCwIDHon

Napisz czy laptop z systemem, czy bez.
Bedziesz podpinać pod monitor zewnętrzny czy nie.

Czyli, jak napisali koledzy, 1650 jako grafika być musi. Ram do 16 GB dołożysz kiedyś łatwo.
Pozostaje tylko pytanie ekranu. Byłaby szansa na 17, jak ma być stacjonarnym w domu tylko, wygodniejsza, szczególnie jak nie masz monitora. Typy 15 masz ogólnie dobre wyżej.

Ma to być laptop
Bez systemu

Masz swój system w wersji box?

tak ,z tym nie bedzie problemu

No to 17 cali to coś takiego:

A 15 cali coś takiego:

ACER tylko z czerwonym podświetleniem, ale ogólnie laptop wart zakupu przez dobrze wykonane chłodzenie.

Dopłacając 100 zł masz coś z mocniejszą kartą graficzną:

“Pawilony” to linia budżetowa HP, była dość słabo oceniana - poprawiło się?

Powyżej masz link do testu na PPC. Odróżnij poza tym Paviliony od Pavilion Gaming.

Popatrz za MSI tylko one świecą na czerwono
Ja ma od roku MSI GF63RD i7/1050Ti i jestem zadowolony, teraz można cos z 1650
Tego HP nie polecam

Nie neguję testów (ciekawostka - pada tam zdanie HP Pavilion Gaming 15 (2018), czyli ubiegłoroczna wersja spisywała się fatalnie pod względem temperatur i był to jeden z gorszych modeli notebooków, jakie przyszło mi testować.), ale to stary (nie)dobry budżetowiec z przyrostkiem Gaming - to jednak nie Omen. Miałem HP ProBooka i nie był wart wydanych pieniędzy (całe szczęście nie moich - służbowy).
Jakoś najbardziej przekonują mnie Tajwańczycy (ASUS, MSI, Acer).

@CezarJuliusz Cezar HP Pavilion Gaming 15 to praktycznie taka sama konstrukcja co wcześniejszy HP Omen tylko z tworzywa sztucznego. Oczywiście jest to seria niżej od Omena, lecz za tą cenę wykonanie jest akceptowalne.

Jeżeli nie potrzebujesz systemu, to warto dołożyć do GTX1660ti, sporo wydajniejsza względem GTX1650, nawet w wersji Q-max.
HP Pavilion Gaming R7-3750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz

Taniej wersja z i5H i GTX1650.
HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/256 GTX1650 Green
Drugi dysk możesz dołożyć za jakiś czas.

MSI mnie odrzuca. Dają kiepskie ekrany i beznadziejnie odchudzają obecnie laptopy, a to kończy się gotowaniem podzespołów. Ogólnie budżetowych MSI bym nie polecał. Acer robi dobre Nitro 5, Asus względnie dobre TUF - choć zalatuje budżetowcem.

ASUS robi świetne TUF i jest to na dziś moim zdaniem idealna równowaga między ceną/jakością wykonania/wydajnością. W cenie do 3k dostajemy matrycę 120Hz IPS, dysk SSD. Jakość wykonania jest bardzo świetna. Owszem, obudowa jest plastikowa ale pięknie wykonana, widać, że to dobrej jakości plastik, wszytko bardzo pięknie spasowane. Nic się nie ugina, nie trzeszczy. Ma tylko jedną wadę. Bardzo głośny system chłodzenia. Jak gra się bez słuchawek to czasami głośniejszy jest szum wentylatorów niż dźwięk z głośników. Poza tym - żyleta.
I należy pamiętać, że TUF to JEST wersja budżetowa. Wersja premium to ROG.

Ogólnie jest ok, a matryca 120Hz przy GTX 1650 to tylko pic na wodę. Mnie się nie podoba - poza tym to nie IPS tylko EVV, który jest jednak gorszy od IPS. Kolory kiepskie. TUF ma biedne głośniki i jednak na środku klawiatura się ugina. Cena na szczęście wszystko wynagradza.

Zgadzam się z tobą tylko odnośnie głośników. Poza tym z niczym innym więcej. Głośniki są fatalne ale nikt rozsądny nie korzysta z głośników wbudowanych w laptopa. :smiley:

Przecież EWV to właśnie non-propertiary IPS. Jeśli wiesz coś więcej to podziel się źródłem.

Panie Kolego - to tak nie działa (Skoda to praktycznie taka sama konstrukcja jak VW to praktycznie taka sama konstrukcja jak Seat to praktycznie taka sama konstrukcja jak Skoda). Jeśli jedna firma wprowadza praktycznie takie same dwie linie produktów to… prawie robi wielką różnicę :wink: Zobacz na mój link - pracownik HP nie bez kozery mówi kto ma priorytet w obsłudze.