Nowy pendrive, dobrze działa?

Cześć kupiłem niby pendrive z górnej półki, a on działa tak samo jak ten za 5zl.
Kupiłem tego:

Tu daje screeny niby usb 3.2 itp do 60MB/s u mnie jest do 25MB/s max nie widze tam ten magicznej cyfry 60 ani nawet 30. Max16/26 cały czas skacze.
To norma?

Co o tym sądzicie?
Jak kopiuje coś z dysku sdd na tego pendrive
Rozumiem że to haczyk itp no ale jak napisane jest że do 60 to powinno być w granicach tego tak? czyli np 50 czy 45. Ale nie 15


Opini lepiej nie czytać, widać że to jakieś dzieciaki piszą, jak można pisać że goodram jest lepszy od kingstona ;d

A komputer też ma port USB 3.2? Bo wiesz, żeby pen pracował z pełną prędkością to musi być również podłączony do odpowiedniego portu.

1 polubienie

I jeszcze musi być oryginalny. A z tym na Allegro różnie bywa. :laughing:

@ wasabi1084 właśnie do tego dąże ;d
Bo typ z allegro dziwny paragon mi wystawił z kasy nie fiskalnej

Sam sobie wydrukował ;d
A co do usb 3.2

To mój laptopa ma 3.1. Ale i tak nie widzę zadnej róznicy

Jak to sprawdzić>
Ten typ z allegro dziwny jakies z tego co wiem nie można 3wystawiac paragonow nie fiskalnych nie maja zadnej wartojści.
@ SidkwaParagon_849_2_2022_P.pdf (84,7 KB)

Przecież to śmiec jakis.

To akurat norma w tym modelu. Musisz mieć 3.2 by wyjść poza 45 MB/s

1 polubienie

@ lordjahu 45 to już rozsądniej brzmi. Ok

Jedynie wyjście sprawdzić na usb 3.2

Poza tym samo USB 3.2 nic nie mówi, bo (uwaga) USB.3.2 ma aż cztery generacje.
Gen 1x1, Gen 1x2, Gen 2x1, Gen 2x2 (tutaj tylko interfejs USB-C) ;p

To żaden paragon, tylko śmieć. Nawet NIPU niema.

Ten pendrive w Action kosztuje 66zł.

Jednak ma bardzo słabe 4K link .

wasabi1084 Mówię mu że takie coś to dzieciaką swoim może pokazywać.
Napisałem że jak nie dostane normalnego dowodu zakupu,rachunku, czy też faktyry to psize do allegro.
On do mnie że mam taki paragon i nie może dać z kasy fiskalnej.
Wystawił mi imienna fakurę to raczej oryginalny.
@ Sidkwa ok dziękuje.

To jest mój laptop
To mam niby 3.2 !!!

@ Sidkwa a prędkość to co dałem screena?

Coś nie gra ;d
Staruszek już ponad 2 lata go używam.
No ale nie zmienia to faktu że ma te usb 3.2

Czy wkładam w jeden czy w drugi to i tak ta sama prędkość
Dla czego?

Do urzędu skarbowego wystarczy zgłosić :grinning: Ucieszą się na pewno, a sprzedawca tym bardziej.

@ wasabi1084 tak zrobię. Nie będzie tu mi wałki robił jakieś, Płace żądam.

A jakieś testy ustalające,? wydałem 70zl a on działa jak pendrive z przed 20 lat 2gb z usb 2.0

To skoro mam 3.2 pendrive też ma to czemu mam 16MB/s

@ wasabi1084 a to też nie ma nipu?
zgłaszać oszusta?
Faktura_2.pdf (51,5 KB)

Nie cieszyłbym się, że w opisie @x-kom.pl jest 3.2 (mogli się walnąć lub nie nadążyli nad konwersją na nowsze nazewnictwo).

Możliwe, że powinni wpisać nawet „3.0”.

Tabela dla lepszego podglądu o czym mówi sidkwa:

USB 3.2 Gen 1x1 USB 3.2 Gen 1x2 USB 3.2 Gen 2x1 USB 3.2 Gen 2x2
Szybkość przesyłu danych 5 Gbps 10 Gbps 10 Gbps 20 Gbps
Wcześniejsze oznaczenie USB 3.1 Gen 1 oraz
USB 3.0
USB 3.1 Gen 2
Opcje interfejsu USB-A, USB-C, micro USB Tylko USB-C USB-A, USB-C, micro USB Tylko USB-C

Cześć kupiłem niby pendrive z górnej półki, a on działa tak samo jak ten za 5zl.

To nie jest pendrive z górnej półki, tylko elektrośmieć.

Jak podajesz linka, to nie do aukcji tylko do strony producenta, czyli:

Wystarczy jakikolwiek USB 3.x aby osiągnąć jego teoretyczną maksymalną prędkość zapisu, czyli w tym przypadku ~60MiB/s (jeśli Kingston prawdę pisze). Wiele jednak zależy od kontrolera, a nawet od ilości danych (np. pierdylion plików przy niskim I/O) i fałszowania specyfikacji (teraz „w modzie” jest wypuszczać urządzenia o tym samym modelu, ale np. kościach odbiegających od tych z pierwszej partii np. po to aby zebrać pozytywne recenzje). Twoje 20MiB/s to realna prędkość dla USB 2.0.

Dochodzi jeszcze kwestia czy ten pendrive w ogóle jest oryginalny… Na Twoim miejscu oddałbym go (nie zapomnij wtedy go sformatować w pełni), a jeśli nie to przede wszystkim sprawdził czy w ogóle ma te 128GiB pojemności.

@ krystian3w wy to wszyscy nie normalni albo lepiej od ode mnie.

Właśnie na to samo wpadłem, że ten x-kom może wała kręcić jak oni nawet w filmach na yt mówią nie prawdę. Widziałem 1 film i sorry ale to jakiś wałek.

Właśnie wpisywałem nr telefonu do producenta miałem dzwonić, ale jeszcze patrze że mam nowe wiadomości to tu wejdę ;d
niech mi powiem który jest 2.0 a który niby 3.2 prawy czy lewy.
Niech sprawdzi w oryginalnych papierach.
@ Berion już nie gadaj ze to gówno.
Mam ramy wynmieniłem specianie na kingstony , samsungi jakieś śmieszne mam dożywotnią gwarancję zaden inny producent jej nie daje a innych bym nie chciał.
Możesz pisać tak o pendrive po 5zl 128gb bo tą takie.
albo o firmie goodramu. Może z górną półka się zagalopowałem, wydawał mi się jeden z droższych 128

„To żaden paragon, tylko śmieć. Nawet NIPU niema.”
NIP jest i to na eksponowanym miejscu. Trzeba nauczyć się czytać to i NIP się znajdzie. :slight_smile:

Faktycznie, jest wpisany jako PL , ale nie wygląda to na paragon fiskalny, raczej jak wydruk do pdf.
Firma też jakaś taka dziwna, sporo reklam, a brak strony www. Niby działa od 2007, ale jak na tak długi okres czasu, to jakoś mało rozwinięta.

Ale wpisując nazwę, znalazłem czytnik który nie działa z tej firmy, ciekawe jak skończyła się reklamacja.

ps. Chyba mam taki pendrive w mieście, w którym będę w czwartek, coś kojarzę, że ten sam model. Jak tak będzie, to zobaczę jakie ma transfery.

1 polubienie

Może po prostu go zwróć i kup szybszy? :man_shrugging:

wy to wszyscy nie normalni albo lepiej od ode mnie.

?

niech mi powiem który jest 2.0 a który niby 3.2 prawy czy lewy. Niech sprawdzi w oryginalnych papierach.

Rusz dupę i sam sprawdź. Od tego są instrukcje obsługi na stronie producenta, w każdym laptopie czy mobo jest opis portów.

już nie gadaj ze to gówno.

Niestety to elektrośmieć wg. mnie. Typowa średnia półka… Topowe pamięci masowe mają zapis jak SSD/NVMe. No ale nie każdy potrzebuje takiego sprzętu.

Możesz pisać tak o pendrive po 5zl 128gb bo tą takie.

Nie ma takich…

Poza tym używaj poprawnych jednostek bo się kiedyś przejedziesz na tym. Wielkość flashy nie jest wyrażana w „gigabitach” bo 128Gb to 16GiB. :wink:

albo o firmie goodramu. Może z górną półka się zagalopowałem, wydawał mi się jeden z droższych 128

Widzę, że trzeba Ci przewartościować świat. Zapnij pasy. :stuck_out_tongue: Są firmy dobre, są gorsze. Te dobre mają różne produkty, od Trabantów po Ferrari. A nawet dobre firmy, zwyczajnie oszukują na partiach produktów. I na koniec: droższe nie oznacza lepsze, a tańsze gorsze. Różnie bywa. Wspominałem coś o dobrych firmach? To zapomnij, takich już nie ma.

@ Berion mnie nie musisz oświeca. Szansuję ta firmę i będe tylko tej frimy kupował a czy to ci sie podoba to mi to ><> Jak wiesz co to słow znaczy w ogóle.

Producent nie pisże parametrów laptopów na stronie to po pierwsze. Może u Ciebie.

Daj 5zl + wysyłke to ci wyśe 128gb wiec nie mów ze nie ma ziomuś.
Z tobą skonczyłem rozmawiać i z twoją wiedzą.

@ krystian3w
Na stronie xkom śmieci piszą nie ma tam 3.2 Osobiście do HP dzwoniłem. On na stronie nie udostępnia parametrów, ani nie dali żadnej książeczki ale sprawdził w tym swoim magicznym komputerze.
jest 3.1
To jest przyczyna? jego szybkośći?
W hu… mnie zrobili . Zaraz do papugi piszę, że Ja wywiązałem się z umowy i zapaciłem im a oni się nie wywiązali. Bo było jest napisane 3.2 i to był główny powód kupienia tego laptopa.
@ lordjahu

Złożyłem rekojmi o zwrot gotówki.
Pół polski je kupiło a nawet nie wiedzą że w hu… ich zrobili ;d
Niech teraz dają nowego ;d z 3.2 sobię wybiorę ;d
Cieszę się że kupiłem tego pendrive i to sprawdziłem.
@ Sidkwa dziękuje.
@ gvrxw nie mogę kupić szybszebo mój laptop tego nie wykorzystuje. A pendrive to śmieć ponoć. lapotpa za 4,2k nie może z nim sobie poradzić. Gdzie każda gra chodzi na ultra, lub wysokich.

Podane są prędkości odczytu a nie zapisu, zapis zawsze będzie wolny, pendrive to nie SSD.

BTW, 128GB za 67 zeta to wyższa półka?

pen1

To jest pendrak za około 250.