Oc e7200

Mam dokładnie to samo BIOS identycznie, a Performance enhance też też coś w stylu CIA2 przyspieszanie sprzętowe - raczej nieprzydatna funkcja.

PS. Ty możesz manipulować mnożnikiem, jak to zrobiłeś??

mnożnik mam 9,5x nic nie zmieniałem w nim.

A możesz mnożnik modyfikować?

mogę. Od 6 do 9.

Aha tyle to też mogę :slight_smile: szkoda że nie wyszła wersja E7200 z taktowaniem 3.0GHz i mnożnikiem takim jak masz 9,5x wtedy to by było oc :slight_smile:

masz przecierz E8500 [3,16] [x9,5] :wink:

Kto?? JA mam E7200.

pisałem do jonka29, ale nie w tym sensie, że on to ma tylko, że taki C2D w ogóle istnieje :wink:

Podkręciłem FSB na 395 i podczas testu w Orthosie z głośnika systemowego wydostaje się dziwny dźwięk. Jak zresetuje bądź wyłączę orthosa to dźwięk też się wyłącza. Czy to jest spowodowane. Dodaje screen:

beztytuuwf5.th.jpg

A co do tych timingów to w Evereście znalazłem cuś takiego:

beztytuuqf2.th.jpg

Wydaje mi się że 1 kość obsługuje 5-5-5-15, a druga 5-5-5-18 i chyba dlatego się resetuje jak je przestawiam.

No tak, zapomniałem o nim, myślałem że największy ma x9.0

Wiesz coś może na temat mojego poprzedniego postu??

Odnośnie dźwięku to nie wiem co to może być z timingami to raczej się nimi nie baw. Ja tam na samej zmianie napięcia na procku, pamięci i chipsetcie i oczywiście zmianie FSB doszedłem do 4,0GHz.

Orthos wywala błąd.

Wie ktoś co to za błędy??

Jak możesz to podaj jakie masz pamięci

Goodram GR800D264L5/1G

GoodRam GR800264L6/2G

W tym może być problem, bo jedna jest CL5 a druga CL6 a tak nie powinno się łączyć pamięci.

Zgubiłeś jedna literkę “D” :slight_smile: ustaw takie FSB tak by było na procesorze 3.8GHz i podaj mi dzielniki RAM’u jakie są dostępne czyli np. 1000Mhz

Edit: Na płytach Gigabyte z tego co wiem ze jak się włoży RAM 667Mhz i podniesie napięcie o 0.3V to o tyle podniesie ale jak zamontujesz 800Mhz i podniesiesz 0.3V to podnosi o około 0.2V U mnie jak ja podniosę z 1.8V o 0.7V to mam 2.3V a powinienem mieć 2.5V

Edit2: Scorpio powinien mieć racje, ale zobaczymy co się da zrobić

Narazie sie powstrzymam z tymi ramami, bo martwi mnie ten błąd w orthosie. dodam że jak biore “Stres CPU and RAM” to po paru sekundach sie komp wiesz i reset… A jak wezme “Stres CPU with gromacs core”, czyli same CPU to może chodzić nawet 1h i sie niewiechnie. Istawiłem dzielnik 1:1 i na ramach było niepełne 300MHz i dalej sie wieszał na “Stres CPU and RAM”. O co kaman z tymi Ramami??

Ustaw tak tylko w biosie bez zapisania