Oszust z allegro

Status na poczcie się zmienił, ale nie wiem co to oznacza. Sami sprawdźcie identyfikator- 00759007734248120212

Adresat odebrał list na poczcie wczoraj około 19:45, tyle można powiedzieć.

Dodane 12.07.2012 (Cz) 23:47

Ale dalej się nie odezwał, jak pisał eddie71, unika kontaktu, po takim liście powinien od razu zadzwonić, jeżeli to jakiś przypadek, jak olał kontakt to jest co najmniej podejrzane.

Czyli iść nie czekać? W sumie nie dostałem potwierdzenia do domu że gość odebrał a chyba takie powinienem dostać.

Kurcze, zapomniałem o tym :lol: Jak już odebrał, to w poniedziałek potwierdzenie powinno być u Ciebie. Możesz albo na nie poczekać, albo iść dziś i powiedzieć, że doniesiesz. Bo możesz donieść, jak gość się odezwie to też idziesz wyjaśnić, że nagle się odezwał i oddał pieniądze.

Tylko o tyle głupio że w liście jest napisane że czekam 7 dni, a tu po 2 dniach już idę na policje. Chyba pójdę w pon. Bo teoretycznie w zeszły pon. powinien list dojść, tak więc jest poniekąd wspomniany tydzień

Żeby trzymać się swoich zasad musisz tę chwilkę poczekać,choć jak widać kontrahent przekroczył zasady.

Po odebraniu listu powinien bezzwłocznie się wytłumaczyć.

Zawiesili gościowi konto. Nie wiem czy to efekt sporu na który nie odpowiedział czy były inne osoby oszukane przez niego. W każdym razie nie wpłynie to na moją sprawę (negatywnie) ?

Zawieszenie konta nie następuje przy normalnym sporze.

Muszą być pewni oszustwa.

Nie wiemy jaką metodą działa sprawca.Czy dane podane na Allegro są prawdziwe itd…

Według regulaminu jest szansa na zwrot całej kwoty:

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=736

Trzeba też utrzymać się w terminach:

http://allegro.pl/help_item.php?zoom=N&item=131

Cyt:

Jednym z najważniejszych warunków skorzystania z Programu Ochrony Kupujących jest zgłoszenie sprawy na Policję i dostarczenie nam pisemnego postanowienia o wszczęciu dochodzenia/śledztwa. Istotne jest również dotrzymanie terminów określonych w Programie.

Negatywnie? Na pewno nie.

Chociaż konto mogą zawiesić za małą pierdołę, jak np. nie zapłacenie w terminie rachunku (tak informacyjnie), to myślę że w tym wypadku śmiało możesz jutro maszerować na posterunek.

Właśnie wróciłem z policji. Muszę przyznać że babka która przyjmowała zgłoszenie była całkiem rzeczowa. Poradziła mi żebym wysłał papiery do allegro już teraz, bo na odpowiedź z policji w sprawie wszczęcia postępowania mogę czekać bardzo długo. Także dała mi protokół zawiadomienia o przestępstwie i poleciła to wysłać. Jak twierdzi zawsze tak zaleca i jeszcze nie spotkała się z odmową wypłaty odszkodowania ze strony allegro. A tak w ogóle to mówiła że już gdzieś się spotkała z tym nazwiskiem.

Dodane 16.07.2012 (Pn) 14:53

A no tak… Tylko że potrzebuję numer RSD do zgłoszenia sprawy do POK.

Dadzą w ciągu 30 dni, aukcja była 30 dni temu, to maksymalnie 60 dni, a możesz złożyć dokumenty do POK w czasie 120 dni, więc tym się nie martw :slight_smile:

Myślę, że do POK już możesz pisać poprzez @ i się dowiadywać co i jak.

RSD- Rejestr Śledztw i Dochodzeń

http://forumprawne.org/prawo-karne/231084-numer-rsd-ile-trwa.html

Dostałeś zaświadczenie od policji i tam powinien być ten numer.

No uwaga Panowie teraz coś z grubej rury.

:o Teraz to potrzebuje rady jak nigdy…

Dziwne tylko, że nie było żadnego kontaktu od niego przez spory kawałek czasu. Nie doradzę ci jak to wygląda, ale faktycznie ciekawa sytuacja. 900zł na plus byś był oczywiście o ile by ci wpłacał to, a jaką masz pewność, że po pierwszej racie kolejnych byś nie zobaczył? i nie miał byś praktycznie pola manewru.

I co z tego? Co Ciebie to obchodzi? Przecież on chciał Cię OKRAŚĆ , nie dał Ci w mordę na ulicy to miły będziesz? W ogóle wierzysz w to?

Wiesz co mi powiedział gość gdy miałem taką sytuację jak Ty, że ma chore małe dziecko… Potem, że przyjedzie do mnie z kolegami zrobić “mi wjazd na chatę” (opiekuńczy tatuś zmienił się w gościa z kolegami 2x2), potem… oddał mi w zębach co do grosza. Niech idzie do Providentu.

Dodane 17.07.2012 (Wt) 1:07

PS. Prawdopodobny scenariusz? Odda 500zł, wycofasz zgłoszenie na policji i tyle go widziałeś… Pójdziesz jeszcze raz? Zgłaszać, że miał oddać więcej? Jeszcze powie, że mu groziłeś i dlatego więcej? I się bujaj z tym potem i termin na POK przepadnie?

Dodane 17.07.2012 (Wt) 2:00

I kwestia zasadnicza… Zgodnie z tym co napisał, domyślam się, że komputer sprzedawał z powodu kłopotów finansowych… tylko dlaczego go nie wysłał?

Myślałem,że przyczyną braku kontaktu jest przypadek losowy (szpital,kradzież tożsamości) a tu widzimy celowe odwlekanie.

Gdyby tak było naprawdę,że chce oddać to od razu by poinformował a nie czekał na wezwanie na komendę.

Nie dał Ci żadnej gwarancji (np.zastaw) spłaty długu.

To może być metoda byś wycofał sprawę z Allegro i z Policji a później walka w sądach cywilnych o 50 zł raty miesięcznie z różnym skutkiem i możliwymi wyjazdami do Gdańska na rozprawy.

No właśnie w protokole który dostałem jest na górze po prawej “rsd” ale żadnego numeru nie ma.

Nie znam się na procedurach nadania RSD.

Może najpierw wstępnie sprawdzają czy zostało popełnione przestępstwo,czyli jednostka Policji wysyła zapytanie do jednostki na terenie zamieszkania sprawcy,tamci sprawdzają na miejscu co i jak i dopiero nadają numer RSD sprawie.

Chyba tak jest.

Znalazłem coś takiego:

http://www.policja.swinoujscie.pl/pomocnik/data/lex.kgp/wy04.00.html

O RSD mówi rozdział 5.

Może być tak,że numer RSD nadaje dopiero jednostka z Gdańska,gdyż ona prowadzi sprawę.

Na wezwaniu dla sprawcy powinien już być numer RSD w bazie Policji.