Pamięć wirtualna


(system) #1

Witam mam takie pytanko jak ustawić pamięć wirtualną by być z tego zadowolonym i system działał poprawnie i stabilnie. Chodzi mi o to jaki mam ustawić rozmiar początkowy i rozmiar maksymalny z tego co kiedyś czytałem powinien on być równy w przypadku 128mb-ram mam teraz obecnie 160mb-ram jakie powinny być wartości ustawione ile ma wynosić rozmiar początkowy a ile maksymaln. Wie ktoś może jak to powinno być ustawione żeby było wporzo. :slight_smile: Z góry dzięki za pomoc pozdro


(system) #2

Jeśli nie masz doświadczenia w tych sprawach to lepiej żeby system sam ustalił te wartości.Maksymalnie wg mnie powinna być wpisana wartość dwukrotnie większa niż jest RAM.


(lazikar) #3

Odpowiednio 160/320 :smiley:


(JNJN) #4

Jeśli chodzi o ścisłość to 1.5 razy wielkości zainstalowanej pamięci RAM, jak chcesz ustawić warość niestandartową to minimum i maximum musi być równe inaczej system nie przyjmie zmian, restart kompa i masz .


(system) #5

No i mam dylemat więc co mam zrobić rozmiar początkowy i max dać na równi czyli ile? czy też dać rozmiar początkowy na 160 a max na 320 ?Bo obecnie jest ustawione na niestandardowym i rozmiar początkowy jest 96 a rozmiar max jest 192. Więc co proponujecie żeby było good :slight_smile:


(JNJN) #6

Kolego po co kominujesz zostaw na automacie i już.

Jak chcesz ustaw obie wartości np na 320 i będzie .

Jak wywali system że mało pamięci swap to zwiększysz obie wartości np do 500.


(lazikar) #7

Albo minimum i maksimum ustawiasz tą samą wartość x1.5. :smiley:

Poczytaj też na forum jest tego sporo. Nawet więcej niz sporo. :smiley:

W tym temacie mogę polecić:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=6317

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=5616

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=5883

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=6385

Więcej sam znajdz. :lol:


(system) #8

Dzięki za pomoc już znalazłem coś odpowiedniego dla siebie jeszcze nie wiem jak to się będzie sprawować :slight_smile: pozdrawiam