Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Niemczech

Mi najbardziej szkoda Franka praktycznie to on strzelał gole i zaprowadził nas do Niemiec, nawet z taka formą jaką teraz prezentuje powinien pojechac (napewno by się odblokował bo w 5 miesięcy nie zapomina się gry w piłkę :p) w podziękowaniu za to co zrobił.

Więc trzeba być dobrej myśli.

Ogłaszam wszem i wobec, ze wygramy Mundial :lol:

hehe :frowning: żebyśmy tylko z grupy wyśli , o to się powinniśmy martwić :roll:

http://mundial.wp.pl/kat,26721,wid,8311 … 786761.104

A tu powiem, że możemy się zdziwić :wink:

Ale… Będę tajemniczy 8)

Powiem tyle, że z Grzegorza Laty też się śmiali swego czasu… Też był takim “kozłem”…

Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony. Kilku decyzji Janasa w ogóle się nie spodziewałem.

Najpierw miło zaskoczyły mnie nominacje dla bramkarzy. Janas nie poddał się presji, bo przecież Dudek to triumfator Ligi Mistrzów - i bardzo dobrze. Typowałem taką samą trójkę bramkarzy i myślę, że to najlepsze wyjście.

Formacja obrony i kolejna miła niespodzianka w postaci braku powołania dla Rząsy. Kłosa bym powołał, ale i tak byłby raczej rezerwowym, więc nie jest to wielkie osłabienie. Reszta w porządku.

Druga linia najmniej przypadła mi do gustu. Zamiast Gorawskiego wziąłbym Błaszczykowskiego, w miejsce Radomskiego Kaźmierczaka, natomiast za Milę czy Gizę powołałbym Burkhardta. Pozostali bez zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o atak, to zasoczył mnie brak bohatera eliminacji - Frankowskiego i Saganowskiego, który w meczu z Wyspami Owczymi zdobył bramkę i wydawało się, że raczej znajdzie się w kadrze. Ale to dobre decyzje, bo pierwszy jest bez formy, a drugi poza wspomnianym golem nie wykazał się niczym szczególnym. Brożek natomiast według mnie nie zasługuje na wyjazd. Żurawski, Rasiak i Jeleń to pewniacy i tutaj zaskoczenia nie ma.

Powołania na pewno budzą kontrowersje, ale to nie my, a tylko i wyłącznie on będzie z tego osądzany, a na pewno chce dla reprezentacji jak najlepiej. Nie z wszystkimi nominacjami się zgadzam, ale brawo za odwagę. Kiedyś wielu ludzi krytykowało Górskiego, który powołał m.in. Latę i Żmudę, a jak wypadli na MŚ, to chyba nie muszę mówić.

Z tym Błaszczykowski bym się zgodził jednak co tu dużo mówic w meczu z Arabią zagrał średnio.

Jeśli chodzi o Kaźmierczaka to jest on ofensywnym pomocnikiem a Radomski jest defensywnym.Jak już to za Radomskiego mógłby wejść Surma.

Burkhard może i by pojechał na reprezentacje gdyby nie grał tak w kratke.On potrafi zagrac dobre( a czasami nawet bardzo dobre) 30 minut a żeby później osiąśc na laurach i wogóle nie biegac po boisku.

czytaliście?

Aż mi się żal zrobiło Tomka :frowning:

http://mundial.wp.pl/wiadomosc.html?wid … caid=119e9

poczytajcie to

według mnie Janas to poprostu ********

Mi równiżeż żal Tomka- zagrywka poniżej pasa… :frowning:

Najbardziej żal mi jest Jurka Dudka - Janas powołał Boruca, Kuszczaka jak najbardziej zasłużenie. Jednak w/g mnie wybór Fabiańskiego - młodego i zdolnego bramkarza budzi kontrowersje. Jurek posiadający wilkie doświadczenie ogromną wolę walki i duże umiejętności bardziej pasuje do kadry jadącej na najważniejszą imprezę - MŚ. Fabiański jeśli dalej będzie się tak rozwijał będzie w przyszłości mocnym punktem naszej kadry - jednak jak na razie uważam że brak mu jeszcze doświadczenia i boiskowego ogrania na poważnych imprezach …

Idąc Twym tokiem rozumowania Fabiański nigdy nie znalazłby się na większej imprezie bo nigdy nie będzie miał doświadczenia.

Jurek to już legenda polskiej piłki, cieszę się że nie pojechał :smiley: .

Trzeba dać szansę młodym, którzy mogą wnieść cos nowego do drużyny.

Tylko że tę szansę dali im właśnie ci na których teraz się Janas wypiął. Bez ich pracy przez te ostatnie dwa lata być może nie mieliby gdzie jechać. To imho nie fair że walczą jedni, a potem jak już wywalczą to wysyła się innych, którzy zagrali jeden mecz z Arabią Saudyjską czy inną Mongolią i akurat im jako tako wyszło.

Jerzy Dudek wystapi jutro w programie “co z ta Polską??”

Czy wy tego nie rozumiecie?

Fabiański będzie tylko i wyłącznie naszym trzecim bramkarzem! !!

Po co zabierać jako trzeciego bramkarza człowieka który ma 30 lat ? Lepiej wziąść młodego bramkarza który podpatrzy jak takie imprezy się odbywają i za 4,8 lat na mundialu będzie grał bez najmniejszego stresu.

A tak pozatym to widac że nie oglądasz Orange Extraklasy.To co pokazał ten bramkarz w meczu z Górnikiem Zabrze, i wogóle co prezentował przez cały sezon można śmiało nazwać mistrzostwem świata.

Sorry ale na oficjalne mecze reprezentacji nie bierze się za zasługi tylko ze względu na forme.Co tutaj dużo nie mówić Franek jest słaby.Są od niego lepsi.

Słyszałem gdzies taką przepowiednię:

-Korea nie wyjdzie z grupy

-Polska tym bardziej

-Argentyna zostanie wicemistrzem

-Ekwador będiz czwarty

etc.

Z góry zastrzegam że to nie moje przpowiednie :stuck_out_tongue:

A wy wierzcie tylko w to, co obrażone “gwiazdy” powiedzą.

Radomski i defensywna pomoc to już przeszłość. W klubie gra na obronie.

Torres Franek nigdy nie był gwiazdą. On po prostu lubi grać i bardzo dobrze mu to wychodzi.

Mogę jeszcze dodać iż Tomek zaskarbił sobie serca fanów nie tylko dobrą grą ale skromnością której zawsze w Polsce brakowało.

A za to co zrobił w eliminacjach powinien jechać bezwarunkowo nawet z kontuzją.

No ale to jest moje zdanie. Trener i Wy możecie mieć przecież inne :wink:

Ale się wczoraj Dudek wypłakał Lisowi.A Lis jak dobry wujek go jeszcze bronił :?

Wiem, dlatego napisałem to w cudzysłowiu.

Dziwnie by było, gdyby nie lubiał. Drugą część zdania powinieneś napisać w czasie przeszłym - wychodzi ło.

I co, tylko za skromność miał jechać na Mundial?

Na MŚ 2002 Engel zabrał piłkarzy głównie za zasługi i wiemy, jak to się skończyło.

ale wszyscy doskonale wiemy że nie wszyscy zasłużyli.

Ale bez Frankowskiego to Janas by teraz ten mundial oglądał przed TV z Rasiakiem ;]

Więc powiedz mi przyjacielu po co Janas bierze Milę i Rasiaka? Kiedy Mila ostatnio grał. Gdy oglądam jakąś akcje w jego wykonaniu to widzę jak potyka się o własne nogi. Powtórze raz jeszcze Saganowski grający w silnej lidze portugalskiej strzelił 16 brameczek, chociaż gra w w jednym z najsłabszych zespołów w lidze. Czy to nie daje do myślenia?