Pobieranie video z: vod.tvp.pl i ninateka.pl

Jeśli chodzi o czarny ekran przy nagrywaniu OBSem - z dowolnego miejsca - to znalazłem sposób, ale bardzo okrężny. Trzeba mieć komputer z wyjściem hdmi, trzeba też mieć konwerter TBox Mini. Podłączamy komputer przez hdmi do TBoxa, TBoxa przez usb do komputera, a przez wyjście hdmi do monitora. Robi się więc taka jakby pętla, która pozwala nagrywać wewnętrznym oprogramowaniem T-Boxa. Sprawdzałem i działa, choć to metoda naokoło i wymaga dodatkowego sprzętu.
Natomiast też ostatnio zmagam się z problemem pobierania z Vod, bo wtyczka, która zawsze działała, ostatnio przestała działać - mogę to nagrywać, ale jest to niewygodne i czasochłonne, więc spróbuję waszych metod.

EDIT

Sprawdziłem Live Cat na Chromie - działa. Do tych z czarnym ekranem przy OBSie nie sprawdzałem, ale do zwykłych nagrań działa.

Po co robić takie akrobacje, jak wtyczka Live Cat sama ściąga dwoma kliknięciami.

Nie znałem wcześniej tej wtyczki. Jakiś czas temu miałem problem ze ściągnięciem filmu z innej strony (płatny dostęp do nagranego koncertu), bo właśnie nagrywał się czarny ekran - moja metoda się sprawdziła. Może Live Cat też by pomógł, w każdym razie do zwykłych filmów działa (również na Chrome), więc powinno być ok.

Wtyczka nie radzi sobie z zaszyfrowanym materiałem - co jest normalne.
Ściąga plik w formie zaszyfrowanej na przykład z ninateka.pl.
Jak napisał wyżej kolega @Domker do zaszyfrowanego pliku, żeby go odszyfrować potrzeba większego „dłubania”.
Może napisze kolega na blogu jak to zrobić.
Przydałoby się.
Wtyczka ściąga jak na razie bez problemu z vod.tvp i nie szyfrowanych serwisów.

Ok, gdyby wasze sposoby nie zadziałały to mój działa - choć wymaga kupienia dodatkowego sprzętu, ale to oczywiście ostateczność.
PS. Oczywiście nie kupiłem tego TBoxa w tym celu - raczej w celu zgrywania kaset vhs do komputera i filmów z telewizji. Ale jak trafiłem na taki film, którego nie dało się nagrać, to pomyślałem - a, spróbuję - i zadziałało.

Problem może być jak domena współpracująca z dodatkiem padnie (nie wygląda darmowy hosting lub sponsoring Emiratów Arabskich).

Wtedy trzeba będzie odbębnić kurs yt-dlp i ffmpeg.

Używałem kiedyś jakiejś nakładki portable do yt-dlp i działało dobrze do jakiegoś czasu.
Ciekawe, czy nadal jest to rozwijane, była wygodna.
Wystarczyło zapodać link do materiału a jak nie ściągała to zapodawałem bezpośredni plik mu3 master i szło.

Ja nie wiem naprawdę, ale IDM pobiera. Czyżby odszyfrowywał? Jest trial za free.

metodę znałem,ale w „innej” wersji : ) – > przefiltrować szukając manifestu i dopiero z manifestu wydobyc ADRES do mpd. Tak to mi kiedyś działało. Ale manifestu teraz znaleźć nie mogłem, więc metodą p&b to i owo, aż w końcu… przefiltrowałem szukając pliku mpd i bingo, znalazł się wraz z ADRESEM :slight_smile:
A potem standardowo (nie szukałem wariantów rozdzielczości):

youtube-dl.exe -f bestvideo+bestaudio „ADRES” --no-part -o WYNIK.mp4

nie mogę znalezc bloga. Gdzie?

A słyszałaś o narzędziu online - savefrom.net ?

@blumberplumber
Ściąga i odszyfrowuje pozycje z ninateki?
Jeśli tak (nie mówimy o nieszyfrowanym VOD TVP) - to gites:)

@covo
Kolega @Domker chyba tylko miał na myśli, że napisze bloga…

Vod TVP Ja nie wiem co ja mam z komputerem!!! Live Cat jak i IDM pobieram video bez ale mam problem z audio np Komisarz Alex pobiera mi audio Audiodeskrypcja (narrator) a inne seriale PL które maja dodatkowo inne jezyki to mi pobiera wersje Eng kurcze co ja mam zrobic zeby pobrały mi te programy z audio oryginalnym wie ktoś może?

Sprawdziłem na „Komisarzu Alex” - u mnie pobiera domyślnie polską ścieżkę dźwiękową. Jaką masz wersje językową systemu/przeglądarki ?

Masz aktualną wersję Chrome

Wersja 108.0.5359.99 (Oficjalna wersja) (64-bitowa) PL

Windows 11 Home 22H2 PL

Live Cat udało mi sie pobrać ale muszę odhaczyć przed pobraniem dodatkowe ścieżki audio Eng Ukr czy narratora audiodeskrypcji :frowning: w IDM nie ma opcji zmiany audio :frowning: co w systemie musze zmienic zeby wybierał oryginalna wersje audio?

Komisarza pobrałeś bez audiodeskrypcji?

A tak przy okazji seriale na VoD TVP jak maja blokadę przed pobraniem można to jakoś ominąć?

A skąd ty masz w „Komisarzu Alex” ścieżki eng, ukr czy autodeskrypcji ?
Poniżej masz wykaz wszystkich strumieni przykładowego odcinka. Jest siedem strumieni video w różnych rozdzielczościach (tylko z polskim audio) i na końcu jedna samodzielna ścieżka audio. Wykaz dostępny jest po wybraniu Advanced. Ja pobieram filmy przy pomocy samej wtyczki i może to sam IDM wprowadza przekłamania.

Dałem tylko przykład ze pobiera mi ścieżkę dźwiękowa nie taka jaka jest w oryginale w nowym odc komisarz Alex juz jest audiodeskrypcja i pobiera z nią ale juz sie ogarnąłem z tym ze mozna wybrac jakie sie chce audio:) co do innych języków seriale takie jak Erynie czy Krucjata w IdM nie pobiera mi PL

Mi wszystko działa tak jak Pan napisał :smiley:.Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i wyjaśnienie :slight_smile: Rodzinka szczęśliwa :grinning: a ja nauczyłam się dzięki Panu nowej rzeczy pozdrawiam serdecznie :wink: