Podejrzany mail o uiszczeniu opłaty w wysokości 98 zl

Nakazu sądowego raczej nigdy w życiu nie wyda polski sąd ,bo umowa zawarta jest na podstawie prawa funkcjonującego w Emiratach Arabskich.

Na terenie Polski obowiązuje polskie prawo a nie Emiratów Arabskich. :slight_smile:

Swoją drogą gdyby do mnie przyszedł taki mail, a logował bym się tam przez jakąś skrzynkę i podał nie swoje dane to bym go nawet nie czytał tylko skasował i zablokował spamera. Należy się zastanowić dlaczego “usługodawca” umożliwił dostęp do portalu przed otrzymaniem zapłaty za korzystanie z “usługi” i czy w takim wypadku umowa jest w ogóle ważna?

Największym błędem jest właśnie podawanie prawdziwych danych osobowych na lewo i prawo…Jak ktoś podał lewe dane to nie ma się o co martwić.

Jest w regulaminie jakaś wzmianka o odstąpieniu od umowy w ciągu 14 dni…14 dni jest na zasadzie “Trial”…

W ogóle to jak do nich pisać. W Polsce ich firma G&G mieści się w Warszawie przy ul. postępu 15c, nie mogę ich znaleźć w internecie. Istnieje jednak firma G&G, ale na postępu 15b i to jakaś firma zajmująca się drukowaniem.

Dalej nie wiem, co zrobić, bo równie dobrze jak im przeleję pieniądze, to wyjdzie jeszcze, że do nich nie dotarło w terminie i zażądają wpłacenia dodatkowo kary.

Może jeszcze zapytać na jakimś forum prawniczym, skoro rzecznik nie wie i nawet nie słyszał o tej stronie i tym przypadku.

Oczywiście zrób to ,podlinkuj regulamin i licencje zawartą na stronie d-p.pl

Bezpośrednio, wcale nie pisać, dopiero po konsultacjach z jakimś prawnikiem co zna się na cwaniactwie internetowym.

http://g.co/maps/7ksa4 - Tu są jakieś firmy spod tego adresu, niestety niewiele to raczej pomoże, bo to jest biurowiec i całkiem możliwe, że jest tam więcej firm.

Teraz udało mi się zadzwonić do UOKiK i powiedzieli, że w tej sprawie dzwonili już ludzie i tylko kazali napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Wzór jest na stronie, tylko, że mam go sobie zmodyfikować i powołać się jeszcze na artykuł 10.

Miejscowość, data

Imię i nazwisko konsumenta

Adres zamieszkania

Nazwa i adres przedsiębiorcy

Oświadczenie

o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość

Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.)

odstępuję od umowy … nr. … ……………

zawartej dnia…w…

Proszę o zwrot kwoty…zł (słownie: …)

przekazem pocztowym na adres…

lub na konto nr…

Zwracam… w stanie niezmienionym

podpis Konsumenta

No i pięknie. Teraz tylko czekać aż dobiorą się do nich odpowiednie władze.

joshi20 , mam ten sam problem -odpisałem im -rezygnacja z konta -oni że za póżno…Więc płacić czy nie?

Z nimi może być problem, bo w przeciwieństwie do pobieraczka informacja o opłacie jest jawna. Ale Tobie odpisali? Mailowo?

Dodane 15.05.2012 (Wt) 17:39

Witam dostałam informację od pewnej osoby, która skontaktowała się z inspekcją handlową w Warszawie. Napisał, że musimy napisać skargę do Inspekcji handlu w Warszawie (ih_warszawa@wiih.org.pl). Musi być oddział w Warszawie ponieważ przedstawicielstwo g&g ltd jest w Warszawie. Powiedzieli mu, że zajmą się tą sprawą.

Dodane 15.05.2012 (Wt) 21:00

Zastanawiam się, czy można im coś takiego wysłać. Znalazłam takie art. kodeksu cywilnego, ale nie wiem czy mogę się do wszystkich ustosunkować. Bo znowu komuś kazali powołać się na art 88, a mnie o 7 i 10. Czy takie łączenie sobie artykułów to już lekka przesada.

"Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust. 1, z art. 10 ust 1 i art. 10 ust. 2 oraz z art. 12 ust 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.) , a także powołując się na art… 88 ust. 1 (Dz. U. z dnia 18 maja 1964 r) .

odstępuję od umowy członkostwa w Klubie Dobrych Programów

zawartej dnia 20.02.2012 o godzinie 17:10:08"

Art. 7. 1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie dziesięciu dni ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1.

2. Nie jest dopuszczalne zastrzeżenie, że konsumentowi wolno odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne).

3. W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Jeżeli konsument dokonał jakichkolwiek przedpłat, należą się od nich odsetki ustawowe od daty dokonania przedpłaty.

Art. 10. 1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.

2. W razie braku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1, termin, w którym konsument może odstąpić od umowy, wynosi trzy miesiące i liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi – od dnia jej zawarcia. Jeżeli jednak konsument po rozpoczęciu biegu tego terminu otrzyma potwierdzenie, termin ulega skróceniu do dziesięciu dni od tej daty.

Art. 12. 1. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, przedsiębiorca powinien wykonać umowę zawartą na odległość najpóźniej w terminie trzydziestu dni po złożeniu przez konsumenta oświadczenia woli o zawarciu umowy.

Art. 88. 1. Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli, które zostało złożone innej osobie pod wpływem błędu lub groźby, następuje przez oświadczenie złożone tej osobie na piśmie.

odpisali dwa razy-a ostanio to :

w dniu 01.02.2012, o godzinie 09:42:03, korzystając z komputera o adresie fizycznym IP: 188.146.88.100, zarejestrował się Pan na stronie dobre-programy.pl i zawarł umowę Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zobowiązując się do uiszczenia jednorazowej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych.

Pomimo upływu terminu płatności, do dnia dzisiejszego nie uregulował Pan w pełni swojego zobowiązania. Wobec powyższego wzywamy Pana do zapłaty długu, wyznaczając w tym celu dodatkowy termin płatności wynoszący 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

Informujemy, iż dalsze uchylanie się od uiszczenia Opłaty Członkowskiej wywoła szereg dotkliwych dla Pana konsekwencji prawnych. Wykorzystując przysługujące nam środki prawne będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę postępowania sądowego, czego następczym efektem może być egzekucja komornicza Pańskiego długu powiększonego o kwotę odsetek za zwłokę oraz sumę kosztów windykacyjnych, sądowych i egzekucyjnych.

Z chwilą gdy Pańskie łączne zadłużenie wobec spółki G&G Ltd. przekroczy kwotę 200 złotych, wystąpimy z wnioskiem o wpisanie Pana danych osobowych do rejestru dłużników niewypłacalnych, prowadzonego przez wybrane biuro informacji gospodarczej - zgodnie z ustawą z 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz. U. z dnia 14 maja 2010 r.). Dokonanie takiego wpisu może oznaczać dla Pana całkowitą utratę zdolności kredytowej.

Niezależnie od powyższych konsekwencji cywilnoprawnych, brak uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej, stanowi rażące naruszenie warunków udzielonej Panu licencji członkowskiej na korzystanie z programu komputerowego Downloader Gold. Działanie takie może zostać zakwalifikowane jako forma piractwa komputerowego.

W takim wypadku skierujemy do właściwych organów ścigania wniosek o ściganie Pana jako sprawcy przestępstwa określonego w art. 115 ust. 3 w związku z art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), zagrożonego karą pozbawienia wolności na okres do jednego roku.

Chcąc uniknąć nieprzyjemnego dla Pana obrotu spraw, związanego ze skutkami postępowania sądowego, ponownie wzywamy Pana do dobrowolnego uiszczenia zaległej Opłaty Członkowskiej w wysokości 98 złotych, w terminie 5 dni od momentu otrzymania niniejszej wiadomości.

ępowania sądowego :

witam! !!

mam podobną sytuacje dostalem maila o podobnej tresci odrazu zadzwonilem na policje 997 jak ktos nie wie i sprawa wydaje sie oczywista policjant powiedzial ze do momentu gdy nie dostaniecie wezwania listem na pismie nie ma zadnych obaw dlatego ze mail nie jest wezwaniem w rozumieniu prawa po za tym nie maja naszych danych osobowych tylko nazwisko z maila wiec czekam co dalej oraz mozna sobie wydrukować wezwanie z maila jako dowód oraz oczywiscie ewentualne wezwanie jezeli przyjdzie listem najlepiej jak przyślą mailem choć mało podobne !!

płacicie???

Witam, dzisiaj również otrzymałam e-maila z ponagleniem. Ciekawe czy odpiszą mi pisemnie na wysłany do nich list, który wysłałam w środę.

mazi55 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Stosujemy też tutaj taki wynalazek jak znaki interpunkcyjne. Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem posta do śmietnika.

Jak dla mnie to próba wyłudzenia, tzn może nie tak pewnego wyłudzenia, bo w regulaminie jest zapis, ale ciekaw jestem czy podadzą kogoś do sądu. Pobieraczek też straszył sądami duperelami i innymi, a nic z tego nie było. Jak oglądałem wywiad na TVN program Uwaga dotyczący pobieraczka to mało się nie popłakałem ze śmiechu, kiedy redaktorka zadaje serie pytań zarządcy firmy a m.in ile osób dostało wezwania do sądu. W 6-7 pytaniach, odpowiedź jedna. " Te informacje są utajnione" Smiech na sali z tym całym pobieraczkiem.

Dostałem podobnego maila i faktycznie mam maila potwierdzającego z kodem rejestracji z 05.03.2012.

Pisać do nich maila i palić głupa?(Szczerze mówiąc nie pamiętam, czy cokolwiek pobierałem z tej strony, czy tylko się rejestrowałem)

W przeglądarce śladu po logowaniu na tej stronie nie będzie, bo od marca kilka razy czyściłem komputer cleanerem.

Jeszcze jest taka sprawa, że zalogowałem się jak “Kuba Rozpruwacz” czyli fałszywe dane, ale adres IP jest zarejestrowany nie na mnie.

Nie chciałbym, aby osoba na którą jest zarejestrowany adres miała nieprzyjemności i włóczyła się po sądach z powodu złodziei internetowych.

Byłbym wdzięczny za poradę, co teraz zrobić.

joshi i co zapłaciłas za to?

cos w tej sprawie wiadomo?

Nadal nic nie wiadomo. Jeszcze nie zapłaciłam. Teraz mam niby 5 dni na zapłatę.

Witajcie, mam ten sam problem. Dostałam dzisiaj maila o takiej samej treści co Wy. Nie pamiętałam w ogóle, że wchodziłam na tą stronę, ale po przekopaniu skrzynki mailowej okazało się, że na początku kwietnia założyłam tam konto… Przypomniało mi się, że szukałam jakiegoś programu, ale ostatecznie ściągnęłam go (jeśli dobrze pamiętam) z innej strony. Strasznie mi głupio, że dałam się tak naciągnąć, założyłam tam konto i kliknęłam w link aktywacyjny… Mam niby 5 dni na zapłatę. Najgorsze jest to, że podałam tam moje prawdziwe dane. Pomocy, co robić? Nie wiem, czy złożenie wypowiedzenia (nawet przesłanie go listem) coś da. Nie chcę ciągać się z tą sprawą po sądach.

Joshi, weroxheroine, kanyenke, jak Wy robicie, zapłaciliście im ? Wiadomo, że jest to wyłudzenie pieniędzy i takie tam, ale z drugiej strony zaakceptowaliśmy regulamin i sama nie wiem, czy da się wymigać od płacenia…

PS. Joshi, w liście wysłałeś im wypowiedzenie wg schematu, który był podany w tym wątku? I w jaki sposób zmodyfikowałeś go i powołałeś się na artykuł 10??

czy powinno to wyglądać tak:

Miejscowość, data

Imię i nazwisko konsumenta

Adres zamieszkania

Nazwa i adres przedsiębiorcy

Oświadczenie

o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość

Oświadczam, że zgodnie z art. 7 oraz art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.)

odstępuję od umowy … nr. … ……………

zawartej dnia…w…

podpis Konsumenta

?? Czy umieszczać tam mój adres (który chyba nie był podawany przy rejestracji)? I czy umieścić mail? W polu “nazwa i adres przedsiębiorcy” umieścić ich dane i adres, dobrze rozumiem?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.