Podejrzany mail o uiszczeniu opłaty w wysokości 98 zl

witam. ja też dostałam takiego e-maila że mam zapłacić za członkostwo w ich klubie, poźniej przyszedł kolejny e-mail o wezwaniu do zapłaty . przejrzałam już dużo forów internetowych i większość ludzi mówi żeby nie płacić. poza tym chciałam się zalogować na ich stronie to wyskakuje że dane do logowania są nieprawidłowe, więc wiem tym bardziej że nie zakładałam tam konta. napisałam już do instytucji w celu wyjaśnienia tej sprawy. no i jeszcze tym bardziej widać że ta strona to wyłudzanie kasy patrząc w regulaminie że niby mają instytucję w jakiś emigratach arabskich. piszcie ludzie jak będziecie też mieli takie e-maile od nich

Hehe proponuje zrobić im podobny numer i wysłać wyższy rachunek z jakimś tam bełkotem prawnym;-)

Osobiście dostaję różny spam, jednak jeden mnie perfidnie wkurzył.

Dwa razy przyszła informacja o reklamy dot. szkoły języków obcych. Wkleiłem im taką formułkę za drugim razem o tym aby zgodnei z tym i tym art ust wykazać że zgodziłem się na dostawanie reklam itd…

Wysłali 3. raz informację do mnie. Więc wysłałem im kilkaset MB poczty z odpowiedzą.

A strona to nic innego jak wkurzające popupy i pytania co chwilę pojawiające się pytania.

I jest spokój.

Powołałam się tylko na art. 10 ust. 2, gdy dzwoniłam ponownie do federacji konsumentów i opisałam sprawę, to pani mi powiedziała, że ten jest właściwy. Innym podają również 7, ale mnie nie kazała wpisywać 7, więc nie wiem jak to jest. Ostatecznie wysłałam takie pismo:

Oświadczam, że zgodnie z art. 10 ust 2 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.),

odstępuję od umowy członkostwa w Klubie Dobrych Programów

zawartej dnia 20.02.2012 o godzinie 17:10:08.

Odstępując od umowy, zwracam się z wnioskiem o zaprzestanie przetwarzania moich danych osobowych oraz całkowite usunięcie danych ze zbioru danych firmy G and G LTD (podstawa prawna: art. 32 ust. 1 pkt 6 w związku z art. 35 pkt 1 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych).

Ponieważ wysłałam list za potwierdzeniem odbioru, musiałam podać jakiś adres do korespondencji, więc wpisałam swój akademik.

Jeśli mi się uda, to zadzwonię do KRS albo jeszcze do urzędu dzielnicy Mokotów i zapytam, czy ta firma jest zarejestrowana.

Nie odpowiada się na takie maile. Czy to jakieś pobieraczki czy COKOLWIEK innego, wywalasz i masz w dupie. To jest straszonko i naiwni zapłacą. Powtarzam - WYWALASZ i zapominasz, chyba że bardzo chcesz, możesz napisać “żeby szybko uciekali”. Ja pewnie setki wezwań do zapłaty dostaję na nieistniejące maile. A z milion złotych mam do zapłacenia pewnie.

KONIEC KROPKA.

Nie koniecznie, były sprawy z chomikuj.pl gdzie kancelarie prawne mające pełnomocnictwa wydawnictw muzycznych wysyłały listy/maile do ludzi o uiszczenie zapłaty. Rożnej kwoty od kilkudziesięciu do kilkutysięcy złotych. Na forum prawnym, jest chyba 200 stronowy temat o jednej kancelarii, nie wgłębiałem się w to bo mnie to nie do tyczy, ale pobieżnie czytając wypowiedzi ekspertów z forum doszedłem do wniosku że jednak to nie był fake. Nie doczytałem tam , ale dziwi mnie np skąd te kancelarie biorą dane osobowe ludzi. Na chomikuj nie podaje się czegoś takiego. A wątpię by wystąpiły do ISP o takie dane, zresztą tylko organy ścigania mogą chyba wystąpić o takie dane.

Takie maile dostają nawet osoby, które na oczy nie widziały danej strony. To leci z automatu z jakiejś bazy i już. A ludzie bojący się sądów płacą i biznes się kręci. Ostatnio jest moda na wyłudzanie pieniędzy w internecie w taki właśnie sposób, nic nowego. Ostatnio na wykopie było jak gość dostał podobnego maila, a nigdy w życiu strony nie widział. Wystraszony kowalski zapłaci dla świętego spokoju, ot tak w razie czego. A ja pokażę palec, ew. wyślę im list do którego wcześniej się załatwię.

dzięki za odp. ja nie mam zamiaru im płacić. na 100% jestem pewna i wiem że nie rejestrowałam się na takiej stronie. jak coś znowu dostanę to opisze.

Macie rację, dzięki za odpowiedzi. Mała23, przeszukaj dokładnie skrzynkę - może jednak się tam rejestrowałaś, tylko nie pamiętasz już o tym? Jeśli nie, to wiadomo, że niby z jakiej paki miałabyś im płacić. Ja się właśnie obawiam tego jednego: że rejestrowałam się tam i kliknęłam, że akceptuję ich regulamin… I nie wiem już, co mam robić.

Informacje o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 ze zm.) powinny być potwierdzone konsumentowi na piśmie najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia. Obowiązek potwierdzania na piśmie uprzednio podanych informacj wynika z niemożności utrwalenia informacji przekazanych za pomocą środka porozumiewania się na odległość, w tym nietrwałości środków elektronicznej komunikacji ( M. Jagielska, Umowy zawierane poza lokalem przedsiębiorstwa i na odległość, Monitor Prawniczy 9/2000, str. 561).

Potwierdzenie przez przedsiębiorcę konsumentowi informacj, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy za pomocą dokumentu elektronicznego podpisanego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym z użyciem ważnego kwalifikowanego certyfikatu ,ożna także uznać za dopuszczalną praktykę.

Wprawdzie przedsiębiorca nie ma obowiązku potwierdzenia informacji, o których mowa w art. 9 ust. 3 ustawy w przypadku jednorazowych świadczeń ( dotyczy to transferu danych np. oprogramowania komputerowego, plików multimedialnych, tekstowych ), jednak w tym przypadku opłata w serwisie dobre-programy nie odnosi się do transferu danych ( opłata nie odnosi się do ściąganych programów ), ponieważ płacimy za bycie członkiem jakiegoś Klubu, tak więc ów punkt nie ma znaczenia.

Niewywiązanie się z owego obowiązku powoduje przedłużenie terminu na odstąpienie od umowy do trzech miesięcu od dnia wydania rzeczy lub zawarcia umowy. Jeżeli przed upływem tych trzech miesięcy przedsiębiorca potwierdzi wcześniej udzielone informacje termin odstąpienia od umowy skróci się do 10 dni od dnia otrzymania potwierdzenia.

Tak więc najlepiej, żeby każdy kto dostał podobne maile od dobre-programy wysłał w nadchodzącym tygodniu list polecony pod wskazany adres z wypowiedzeniem umowy zgodnie z wzorem podanym już na forum i ewentualnie moim uzasadnieniem ( o ile nie znajdą się profesjonalne głosy przeciwne :slight_smile: )

pozdrawiam i sam wysyłam w tygodniu list

EDIT:

dodam jeszcze, że przedsiębiorca ma obowiązek podania imienia i nazwiska (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany zgodnie z art. 9ust. 1 pkt. 1. Podanie fałszywych danych skutkuje oczywiście odpowiedzialnością tak więc wysyłać polecony pod wskazany adres i sprawa z głowy :slight_smile:

edit2:

boshi - kwestia, którą poruszasz to jużinna sprawa. Nie myl kwesti ściągania utworów muzycznych ( co zgodnie z ustawą o prawie autorskim nie jest zabronione, zabronione bowiem jest udostępnianie owych utworów ) z tą sprawą, tu bowiem opłata jest nałożona za możliwość bycia członkiem Klubu strony dobre-programy ( nie pamiętam całej nazwy ), a nie za ściąganie programów, które mają przecież licencje freeware.

Mam pytanie bo ja podałam fałszywe dane osobowe znaczy sie nazwisko jest nie prawdziwe nie pamiętam jak inne dane więc jak ja mam odstąpić od tej umowy

jak by mi przyszedł list polecony z wezwaniem do zapłąty to i tak go nie odbiore jeżeli adres jest podany prawdziwy ponieważ pod takim adresem nie mieszka osoba o takim nazwisku i nie wiem co robić w wypadku podania fałszywego nazwiska

ja dostałam e-mail że niby 10 kwietnia o 21:50 się tam rejestrowałam ale ja wiem na 100% że nic takiego nie miało miejsca. sprawdzałam też historię przeglądarki. zwykłe naciąganie. będę czekać czy nadal mi coś będzie przychodzić. ciekawi mnie też czy ktoś kogo oni nabrali dostał wezwanie do sądu w tej sprawie, ale czytając wszelakie fora nic takiego nie znalazłam.

Nerwusik, bardzo Ci dziękuję za tego posta! Poczekam kilka dni i jeśli nikt nie zaneguje tego, co napisałeś, zrobię tak jak mówisz :slight_smile:

Mała23, proponuję Ci sprawdzić nie historię przeglądarki, a skrzynkę pocztową (chyba, że na bieżąco usuwasz maile). Odbiorczą oraz wiadomości wysłane. Ja byłam pewna, że mnie robią w bambuko, dopóki nie przekopałam swojej poczty sprzed ponad miesiąca.

Oliwka, na bieżąco sprawdzam pocztę i nic nie ma ale też nie zapisuje wiadomości wysłanych.

I co zrobiłaś jak się okazało że się tam rejestrowałaś?

A tak się zastanawiam czy napisać do nich e-maila że chcę umowę listownie mając na celu sprawdzenie czy się tam rejestrowałam bo jeśli poproszą o mój adres czyli to oszustwo. czy może lepiej nie odpowiadać na ich e-maile??

Witam ponownie. Czy to nie jest jawne oszustwo, gdy firma, która podaje, że przedstawiciel na Polskę znajduje się w Warszawie, dokładnie dzielnicy Mokotów przy ul. Postępu 15c, natomiast dzwoniąc do Punktu Informacyjnego XIII Wydziału KRS Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy - dla spraw z dzielnic miasta stołecznego Warszawy: Bemowo, Bielany , Mokotów, Ursynów i Wilanów, Ursus i Włochy oraz Pragi-Południe i Pragi-Północ otrzymuję informację, że firmy G and G LTD nie ma w ich bazie? Jak płacić firmie, której nie ma, która podaje jakiś adres, ale nie figuruje w KRS-ie?

do Joshi20, no właśnie to jest czyste oszustwo, same te emiraty arabskie to już podejrzane.

Mała23, no to może rzeczywiście się tam nie rejestrowałaś :slight_smile: No właśnie ja teraz nie wiem już co mam zrobić, płacić im czy nie… Chyba wyślę na dniach poleconym to odstąpienie od umowy, co było tu wklejane i zobaczę, co będzie dalej.

Joshi20, chcesz im jednak płacić? Czy zbierasz kolejny dowód na to, że to oszuści? :slight_smile:

Oliwka, nie płać im, no chyba że tam się jednak rejestrowałaś to już inna sprawa, pełno jest w necie o tym, że to naciągacze, ja czekam czy do piątku coś jeszcze od nich przyjdzie bo jeśli tak to się zastanowię jak działać dalej.

Mała23, jeśli jesteś pewna, że się tam nie rejestrowałaś to nie ma się czego obawiać :slight_smile: Mój problem właśnie polega na tym, że zarejestrowałam się tam jakiś czas temu i przeoczyłam informację o tym, że posiadanie konta jest płatne…

Joshi20, zamierzasz im płacić?

Nie wiem, UOKiK nie ma jednoznacznego stanowiska na ten temat. Jutro minie mi drugi termin zapłaty i nie wiem co robić.

ja nie mam zamiaru płacić, wysyłam list polecony na adres podany w regulaminie z odstąpieniem od umowy argumentując to wszystko w ten sposób jak w moim poprzednim poście. Nie dostałem listownego potwierdzenia umowy do tej pory więc mam 3 miesiące na odstąpnienie od niej. Z wielką chęcią spotkam się z nimi w sądzie.