Podwyższenie płacy minimalnej ,a wzrost bezrobocia?

lith to jest typ bezczelny nawet 18 lat nie ma we wcześniejszym poście napisał,

Póki co jest całkiem nieźle… mamy wolny rynek, podatek liniowy.

A gdzie ty chłopaku widzisz w Polsce ten podatek liniowy ,mojej pracy w UK frajerze nie oceniaj wpisz sobie w google piaskowanie a się przekonasz o co chodzi .Póki co nie musisz się niczym przejmować ale za parę lat zobaczymy jak będziesz śpiewał .Póki co idź do szkoły i nie pisz bredni ,kończę temat bo zawsze znajdzie się jak lith uczeń co sobie jaja będzie z ludzi robił .Najwidoczniej po szkole nie ma co robić ,to ich cieszą głupoty (do czasu).

http://www.rp.pl/artykul/5,618982.html

@Profik

Ty za to dajesz niesamowity popis tego jak powinna wyglądać kulturalna dyskusja… z resztą to przecież norma… zamiast argumentów na temat ataki personalne.

Nie wiem gdzie znalazłeś to w jakim jestem wieku, ale jeżeli przez to się masz jakoś dowartościować to możesz nawet przyjąć, że chodzę do przedszkola.

Gdzie widzę liniowy? CIT 19%. Od fizycznych są co prawda 2 przedziały, ale i tak idzie w dobrym kierunku bo jest 18/32 zamiast 19/30/40.

Co do wklejonego artykułu co z niego wynika? Że ludzie mają co z kasą robić? Chyba przy obecnym stylu życia ‘na kredyt’’ (z resztą w stanach, czy na przecudownym zachodzie jest to samo) oszczędzanie nie jest aż tak popularne. Lepiej najpierw pożyczyć kasę, zainwestować, a potem to spłacić niż odkładać kasę może i wiele lat, żeby dopiero po tym ruszyć z miejsca. Wiele osób także o dość dużych zarobkach tez nie ma praktycznie oszczędności, bo po co komu pieniądze, które leżą? No tak, ale w PRL’u to wszyscy pewnie ‘oszczędzali’… i byli tak bogaci, że mogli się podcierać banknotami.

Idę do piaskownicy popiaskować sobie trochę :*

Profik , ale też się tak podniecasz , ile pracujesz na tym piaskowaniu z 5 lat i juz tak krzyczysz , co to będzie z Tobą jak będziesz mial przepracowane 25 lat , wtedy chyba nikt nie będzie mógł sie odezwać bo go zabijesz…

Może dobrze mu się powiedzie i nie będzie musiał tak harować jak Ty , czemu od razu już wszystkim tak źle życzyć :wink:

lith coś mi się wydaje ze siejesz propagandę sukcesu ,coś mi się wydaje ze masz firmę i wyzyskujesz ludzi albo jesteś z młodzieżówki wiadomo kogo i masz płacone za pisanie postów.Wracając do tematu w czasach komunistycznych wmawiano obywatelowi ze jest dobrze ,to samo dzieje się dziś .Masowe źródła medialne ,podają ze płaca średnia coraz jest większa .Tylko zauważcie niech dziesięciu pracuje za 1200zł a szef dostanie 12000zł ,jaka ładna średnia wyjdzie .Przecież jakby rząd w krajach zachodnich naobiecywał tyle co u nas wiecie co by się działo ,od lat 90 prywatyzowali Polskie zakłady za grosze.Co się u nas porobiło ,na zachodzie strajki a u nas każdy sobie rzepkę skrobie ,byle jemu dobrze w d… było .

Profik nie po to sieci Supermarketów i innych firm ,zjechały do Polski .By zarobić tyle co u nich ,jak wiadomo dla zagranicznych firm jesteśmy krajem trzeciego świata z tanią siłą roboczą .I na Polsce muszą zarobić wielokrotność tego co by u siebie zarobili. To jest przewrót okrągłego stołu ,przecież ktoś musi pracować na zachód .

Niestety nikt mi za to nie płaci… widzę, że jak ktoś tylko nie narzeka na wszystko dookoła i nie lamentuje to zaraz na pewno coś kombinuje :stuck_out_tongue: Firmy tez nie mam (jeszcze). Póki co studiuję. Mam nadzieję, że nie będę musiał wyjeżdżać za granicę, bo na zachód mnie zupełnie nie ciągnie. To, że prowadzona jest propaganda sukcesu to wiem, bo to momentami aż kłuje w oczy, ale spokojnie, moje zdanie to nie wynik tego, ze się czegoś naoglądałem w tv (heh, póki co to się jeszcze telewizora nie dorobiłem nawet xD) Średnia wychodzi ładna… oczywiście wiem jak się ją liczy, dlatego też oprócz średniej podałem medianę (odpowiednio niższa, ale i tak w porównaniu do tego co ja mam teraz to kosmos). I wniosek jest taki, że zdecydowanie ponad połowa polaków ma dużo więcej kasy ode mnie i wszyscy jęczą jak im niedobrze i że się nie da za to przeżyć.

edit- a też zarzucę tu artykułem:

http://www.pracuj.pl/zarobki-wynagrodze … g1nJBg#top

lith , dlaczego zatem twój region jest uznawany za najbiedniejszy, skoro wszyscy mają się dobrze i są bogaci? #-o

amorek273 , lith , myślisz, że jak zrobisz magistra to od razu dostaniesz wymarzoną pracę? Powodzenia.

lith , wiesz gdzie możesz ten artykuł wsadzić?

Widzisz. Jesteś naiwny. Myślisz, że zarabiasz grosze, a inni kokosy. Wszystko można tobie wcisnąć.

Pewien polityk też naobiecywał cudów, a do tej pory NIC nie zrobił. Miało być fajnie. Ludzie mieli wracać z Irlandii. No cóż. Zawsze można zwalić winę na kryzys.

widocznie innym jeszcze lepiej :wink:

…nigdzie nie napisałem, że wszyscy są bogaci, bo tak nigdy nie będzie.

Po prostu się nie zgadzam ze stwierdzeniami typu, że: ‘to jeden wielki obóz pracy’, ‘że trzeci świat’, że u nas tak źle i strasznie, a na zachodzie tak cudownie się wszystkim żyje. Już nie mówię o stwierdzeniach typu, że za komuny było lepiej, bo ten system się ostro gryzie z moimi przekonaniami.

Według mnie można znaleźć niezłą pracę, można się w Polsce dorobić, większość żyje na całkiem przyzwoitym poziomie, a powoli jest coraz lepiej. Mimo, że odstajemy zarobkami od ‘zachodu’ to są państwa wcale nie tak daleko od nas, gdzie ludziom żyje się dużo gorzej. Więc może czasami trzeba docenić do co mamy, a nie co by się nie działo narzekać?

edit (coś przybyło zanim napisałem):

Nie wiem, czy od razu wymarzoną, ale jakąś przyzwoitą na pewno znajdę, wielkich wymagań na początek nie będę miał, bo znam realia. Jak będę dobry w tym co będę robił i zdobędę trochę doświadczenia to już dalej poleci. A docelowo to własna działalność i przyzwoite zarobki.

To daj pokaż inny. Może będzie bardziej wiarygodny. Mam niby uwierzyć, że pół Polski żyje za 1000zł miesięcznie? dobre sobie…

edit2 (właśnie dostałem i pomyślałem, ze pasuje do tematu, bo się bardzo o mnie martwicie :slight_smile: )

Jeżeli na dzień dzisiejszy to zakłady rywalizują o studenta, żeby to u nich student robił staż:

To chyba sobie jakoś poradzę. Z resztą mam jeszcze kilka lat studiowania, więc nie mam co przeżywać na zapas.

lith , przepytaj 100 osób napotkanych na ulicy. Wtedy będziesz wiedział.

trochę nie do mnie te pytanie , ja magistra nie mam i już raczej nie zrobię nie ten już wiek na to. A co do wykształcenia i co do tytułu to tak osoba z wykształecieniem zawsze ma większe szanse w uzyskaniu pracy niż ta bez wykształcenia czy tytułu

lith , dobrze prawisz , ale na próżno , tu są sami małolaci którzy o życiu wiedzą tyle co na Yutube obejrzą więc oni Cie nie rozumieją , a co dopiero mają Cie zrozumieć . Teraz będzie jazda zobaczysz :smiley:

Lith = Lewica i Tusk & scHetyna - wiadomo. A od tyłu wyjdzie mason, żyd, TW Bolek i inny Niemiec - jak nic! Ten sprytny lis tylko czekał, aż ktoś temat na dobrychprogramach wywoła i teraz to już jak nic POtwór wygra i prawdziwych polaków okradnie - wiadomo, socjotechnika i ahmerykańska technologia, ot co!

Nie żeby wcześniej nam władza nic nie obiecywała, 3 milionów mieszkań na przykład…

A prawda jest taka, że naiwni są Ci, którzy liczą na polityków (z prawa czy lewa) i ludzie sami muszą zadbać o swój byt. Narzekanie że rząd nie zrobił, że kiedyś, że susza/zima, Zachód czy inny Żydokomunista to raczej wymówka a nie solidne argumenty. Zajebiście nie było i nie będzie, ale można przynajmniej próbować, żeby było lepiej. A politykom to bym za pomoc grzecznie podziękował i odesłał do budowania kolejnych pomników - od gospodarki wara!

lith napiszę ci kilka obowiązków konstytucyjnych które są nie przestrzegane .

Art 41 między innymi pisze o prawo do pracy

i wynagrodzenia,obecnie jest 13% Polaków bez pracy niektórzy bez własnej winy z obszaru wiejskiego ,lub po szkołach zawodowych (nie każdy jest orłem).A konstytucja zobowiązuje do równego traktowania ,czyli zgodnie z konstytucją wszyscy powinni dostać bezrobocie ,które może zostać cofnięte przy braku chęci podjęcia pracy zaoferowanej przez urząd .

prawo do ubezpieczenia społecznego każdy bezrobotny powinien mieć płacone składki emerytalne ,bo po co są urzędy pracy .Dostają pieniądze a nie wywiązują się ze swoich obowiązków .

art 65 podpunkt 5 Władze publiczne prowadzą politykę zmierzającą do pełnego, produktywnego zatrudnienia poprzez realizowanie programów zwalczania bezrobocia, w tym organizowanie i wspieranie poradnictwa i szkolenia zawodowego oraz robót publicznych i prac interwencyjnych.

W moim odczuciu się z tego nie wywiązują

art 66 podpunkt 1

  1. Każdy ma prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Sposób realizacji tego prawa oraz obowiązki pracodawcy określa ustawa.

moim zdaniem obowiązuje tylko w pracach biurowych.

Artykuł 67 podpunkt 2

Obywatel pozostający bez pracy nie z własnej woli i nie mający innych środków utrzymania

ma prawo do zabezpieczenia społecznego, którego zakres i formy określa ustawa.

nie stosowany brak składek emerytalnych na bezrobociu .

Art. 68 podpunkt 1

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia

nie zawsze ma zastosowanie (brak pieniędzy w NFZ).

Tu podaje link http://www.sciaga.pl/tekst/49160-50-pra … tytucji_rp

i po co ta konstytucja jak nie jest przestrzegana ?.

lith to ze możesz nie przepadać za pesymistami ,bo sam jesteś optymistą .Możesz mieć spore umiejętności umysłowe ,nie znaczy ze robotnicy zawodowi to zwykłe bydle jak ty insynuujesz .Nie każdy miał zdolność i szanse skończyć studia ,to co wedle ciebie osoba po Technikum czy zawodówce jest niczym ?.

Po to jest prawo ustanowione by je przestrzegać ,nie jestem typem ignoranta tylko daje ci dowód ze nie wszystko w tym kraju jest uczciwe .

Parinok , 13 % na papierze. :razz:

master_zonk6 ale przepisowo objaśniłem by nikt się nie czepiał ze mijam się z prawdą .

Oczywiste ze stopa bezrobocia jest znacznie większa ,szara strefa by pracodawca nie płacił składek ,wiele osób nie chce korzystać z nie udolnych UP .Więc są wirtualnymi bezrobotnymi ,do tego kilka milionów Polaków na emigracji a zameldowanych w Polsce .Jeszcze dodam ze kilkanaście procent osób jest z umowami zleconymi (bardzo nie korzystna forma dla pracownika ,a dla pracodawcy owszem korzystna).

Wiem ze nie można ciągle narzekać ,ale porównywanie nas do zachodu europy przez rząd to gruba przesada .Jak bym określił nas jako dno UE ,a średniak światowy.

Czemu mam nie przepadać? Wcale nie oczekuję, że wszyscy będą uważali tak samo jak ja. Z tym, że starając się być obiektywnym uważam, że Polska to przeciętne państwo. Ani bogate, ani biedne. O dość małym rozwarstwieniu społecznym, co jest dużym plusem.

Nic takiego nie uważam. To, że napisałem, że ja studiuje nie znaczy, że resztę uważam za gorszych. Wręcz przeciwnie- zdecydowania wolałbym iśc do zawodówki czy technikum niż skończyć jakiś kierunek produkujący bezrobotnych. Tak patrząc po rodzinie to u mnie większość właśnie wcale nie ma wyższego wykształcenia.

Coś się tam robi… np. jakieś kursy na instruktoró jazdy, na kategorie C, jakieś szkolenia na temat samozatrudnienia i prowadzenia własnej działalności… na pewno nie jest to idealne, ale nie można powiedzieć, że czegoś takiego nie ma.

Jak odejmiemy pracujących na czarno czy niechcących pracować to nie zostaje aż tak dużo. Dla mnie zapewnione prawo do pracy nie oznacza, że państwo ma wszystko podsuwać pod nos, a właśnie wspieranie rozwoju gospodarczego dzięki czemu powstają nowe miejsca pracy.

Jak dla mnie to zaprzeczenie samej idei emerytury…ale nie jestem specem od prawa pracy, więc sie nie znam… może i racja.

Akurat temat BHP się przewija wszędzie i do znudzenia. To, że gdzieś nie są przestrzegane nie oznacza, że jest to przez prawo tolerowane. Często też się tego nie przestrzega z wyboru, bo uznajemy wiele wytycznych za przesadzone.

Czyli jakieś zasiłki, renty te sprawy…

Jak dla mnie to, że coś mogłoby może być zorganizowane lepiej nie oznacza od razu, że tego nie ma.

Swoją drogą właśnie nie rozumiem podejścia typu- państwo niech wszystko za mnie załatwi, znajdzie mi dobrą pracę, a ja łaskawie będę do niej chodził. A potem jeszcze zażalenia, że mogłoby być przecież lepiej. Ja nie mam takich wymagań… mi starczy, żeby mi nie przeszkadzało.


widzę dopisałeś coś Parinok

Właśnie ja nas uważam za średniaka… ale nie tylko na świecie, a także u nas w regionie. Póki co jeszcze Rumunia z Bułgarią nas nie wyprzedziły, więc też od dna UE mamy izolacje ;]

lith rozumiem ze rozdawnictwo nie jest lekarstwem ,ale niech taki bezrobotny znajdzie tą ośmiogodzinną pracę chociażby za minimum w UP.A nie oferty nieaktualne albo pracodawców co szukają woła na 10 i lepiej godzin .Co z tego ze zarobi minimalną jak ma wypracować kilkanaście godzin ponad etat .

Co do UP chodziłem kiedyś za kursem doszkalającym ,nie można było się uprosić .Wiec zrobiłem za własne pieniądze ,ofert było jak na lekarstwo a nowych pań w UP kilka przybyło .

Kończąc temat jeśli się naobiecywało powinno się z tego wywiązać ,jeśli konstytucja gwarantuje świadczenia dla wszystkich bezrobotnych należy ją przestrzegać lub zmienić . To nie ludzie są winni to winne są rządy które nie respektują prawa ,ludziom naobiecywali różowy zachód .Czemu się nie kara polityków za kłamstwa wyborcze ?.

No jak ktoś uwierzył to ma teraz żal :smiley: Ale przecież obiecanki i ta cała polityczna otoczka to nie tylko Polska, ale i właśnie wszystkie bogate państwa. Tam też nie ma tak, ze wszyscy szczęśliwi. W koło ktoś strajkuje, też mają bezrobocie. Może i ludziom obiecano zachód… ale ludzie nie ogarnęli, że zachód to nie jakiś raj na ziemi, gdzie wszystkim żyje się dobrze, nie ma biednych i bogatych, a wszystkim się zajmie państwo… to nie w tą stronę.

lith e tam w obiecankach to jesteśmy ekstraklasa europejska ,a czy się doczekamy chociażby obiecanemu przedłużeniu autostrady A4 do granicy Ukraińskiej :o .

Przynajmniej jak Niemiec przyjedzie do Polski i Ukrainy na Euro powie ze genialny pemier tucek ,w końcu przetestuje zawieszenie samochodu :lol: .

Owszem ze na zachodzie nie jest bardzo dobrze ,ale Polska to hotel z jedną gwiazdką .A do Holandii z pięcioma gwiazdkami brakuje nam 200 lat POPRLowskich :evil: .

lith no jasne ze państwo ma się nami nie zajmować ale naszym portfelem :stuck_out_tongue: .

Powtórka z PRL :roll:

http://niepoprawni.pl/blog/3095/resztki … lego-stolu

200 lat to chyba w kontekście możliwości wystrzelenia się na orbitę na każdym rogu :twisted:

Zauważ, że dla wielu osób zza granicy (patrz wschód, i jeszcze dalej na wschód) Polska to praktycznie Europa Zachodnia, kraj dobrobytu itd. ;p… oczywiście są to często tak samo przesadzone wyobrażenia jak nasze o tych na zachód od nas ;]

edit:

Przeczytałem… i dla mnie porównywanie obalenia komunizmu do jakiś śmiesznych przepychanek między partiami jest śmieszne. Chwyt poniżej pasa i gra na emocjach. Jeszcze wkręcić ludziom, że głosowanie na Pis to prawie jak obalenie komuny :lol:

lith no cóż ,jedni się cieszą ze nie ma gorzej a inni ze lepiej .A jak założysz rodzinę to wtedy się przekonasz ze jest raczej źle ,a jak małżonka zostanie wyrzucona z pracy dlatego ze spodziewa się dziecka .A pracodawcy się nie opłaca jej utrzymywać zatęsknisz za zachodem.

Zauważ ze po obaleniu komuny ,pozostały bardzo wysokie przywileje dla ówczesnych ludzi związanych z tym systemem .A pierwszym prezydentem 3 RP był Jaruzelski , http://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydenci_Polski

Wyślijmy z WNP i wstąpiliśmy do NATO ,mamy wolność ale ówcześni ludzie i rodziny do dzisiaj zasiadają w Polityce .

Obalenie rządu Olszewskiego ,znikające teczki . Ile na ten temat w prasie się czytało nawet książki pisali.

Szkoda głupiej gadki ,jeździj starym gratem z zachodu .Zarabiaj 1500zł i się ciesz ze nie masz minimalnej ,oglądaj wiadomości w TV .Czytaj GW ,a może jutro będzie lepiej .Ja już tymi głupotami w Polityce jestem znużony ,patrz w szklany ekran i się ciesz .

Zaczynacie już nawijać jakbyście mieli po 70 lat i byście byli tym wszystkim tak znudzeni i zmęcznie że jedyne wyjście to ułożenie się w skrzyni i czekanie na śmierć , trochę optymizmu