Pomysły, propozycje i życzenia do nowego forum

Można by dorzucić opcje ignorowania tematów?

Jeśli jest gdzieś ta opcja to proszę o podpowiedz gdzie gdyż nie zauważyłem a szukałem:P

fajnie by było jak by się pojawiła dodatkowa forma na vortalu lub forum- dyskusja lub dz , gdzie będą się mogli wyszaleć fanatycy LINUX vs Windows itd. są niby komentarze pod treścią newsa ,ale to nie wszystko. Jedno logowanie i na vortal i na forum ( to na techit działa w jedną stronę - mimo zgłaszania do adminów)propozycja ignorowania postów wydaje się fajna . Dodatkowym udogodnieniem byłoby wysyłanie powiadomień o odpowiedzi do panelu użytkownika albo wybór albo mejl abo do panelu użytkownika ,albo tu i tu

Mam propozycję, aby do “Raportuj ten post” tam gdzie podaje się powód raportowania dodać “Użytkownik domaga się pomocy z nielegalnym oprogramowaniem” czy coś takiego, aby można było zgłaszać tematy, w których ktoś prosi o pomoc, np. podaniu linka do cracka lub złamania klucza itd. żeby nie trzeba było wymyślać w polu “dodatkowe informacje”

A ja mam propozycję, żeby właczyć tą opcję - na początku nowego forum była, ale potem ktoś ją wyłączył.

chciałbym aby była opcja “obserwuj temat” dodana z przycisku obok tematu . przydałby się również jakiś rodzaj filtracji działów. np pokazuj aktywne tematy/ posty bez odpowiedzi z działów … ignoruj działy … tak aby przefiltrować może jakiś dodatkowy czytnik RSS na forum

nowe style bo ten zielony coś za mało :slight_smile: i wcale nie jest cały zrobiony

A ja mam propozycje co do działów.

Codziennie praktycznie w dziale Hardware są pytania dot. overclockingu a to Intelów, a to Athlonów. Dodatkowo padają czasami (chodziaż oczywiście rzadziej) pytania o chłodzenie. Tak więc może by zrobić pod hardware nowy dział zatytułowany np .

"Overclocking i Cooling"

W sumie szczerze mówiąc takiego czegoś brakuje, bo można by tam po prostu zrobić dwa tematy, jeden o OC inteli, drugi o OC Athlonów. Dodatkowo zamieszczać info dot. coolerów na proce, wyciszanie HDD, chłodzenie HDD, chłodzenie GPU oraz opinie na ich temat. Wiem że Hardware to hardware ale może jednak by coś wydzielić? To tylko taki pomysł z mojej strony. Napiszcie swoje opinie.

Pozdrawiam

Neth

Hej! Ostatnio wpadłem na taki pomysł żeby podczas uaktywniania nowego konta trzeba było wypełnić mini quiz. Dotyczył by on kwestii zawartych w regulaminie czyli coś tam o nazywaniu tematów i takie głupoty. Odpowiedzi były by oczywiste (dla Nas :slight_smile: ) ale dały by dziecku neo trochę do myślenia. Myślę że przydałoby się to ponieważ coraz więcej jest bezsensownie nazywanych tematów lub jakiegoś trollowania na forum (pytania o piraty)a przy okazji odciążyło by to naszych kochanych moderatorów :wink:

bez sensu. rejestracja na wszelkiego rodzaju forach/portalach/grupach ma być jak najmniej uciążliwa dla użytkownika i przebiegać jak najszybciej by w jak najkrótszym czasie móc uzyskać dostęp do poszukiwanych informacji. po co więc marnować czyjś czas, wszak co za problem otworzyć w osobnej karcie przeglądarki regulamin i na bieżąco wyszukiwać odpowiedzi na pytania? ponadto taki sposób w żaden sposób nie zagwarantuje iż w późniejszym czasie taki użytkownik będzie tego regulaminu przestrzegał.

jednym słowem: nie :wink:

Ale ważne jest w jaki sposób przekaże to swoje pytanie. Były takie tematy że w ogóle zrozumieć nie można było.

Alien6 , o ile się nie mylę to Administracja się już gdzieś wypowiadała że nie ma zamiaru utrudniać rejestracji na forum .

przydatna była by numeracja linii wewnątrz tagu

znacząco ułatwiła by wszelkich treści nią objętych, zwłaszcza w przypadku błędów w skryptach (dział webmastering chociażby). tylko trzeba by znaleźć jakieś rozwiązanie które umożliwiało by skopiowanie samego kodu bez numeracji linii

Airborn chodzi ci o coś takiego?? http://www.forumweb.pl/viewtopic.php?t=42331

Jeśli tak to jestem za bo by się to przydało.

Przed chwilą zauważyłem, że na pasku tytułu zmienia się co chwile napis na “Społeczność dobreprogramy.pl”, "Forum dobreprogramy.pl’ albo samo “dobreprogramy.pl” (jak było wcześniej).

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 17:18 został dopisany post przez HarryPotter

Teraz jest forum.dobreprogramy.pl

Screen ze “społecznością”:

spolecznosccc0.th.png

HarryPotter , no i co z tego??

Zmieniono jeszcze opis działu linuksowego - zawiera błąd ortograficzny:

powinno być:

Ewentualnie mogłoby być “UNIX-owych”.

Forma “Unixowych” jest niedopuszczalna - przymiotników pochodzących od nazw własnych nie zaczynamy wielką literą.

Można by dodać powiadomienia na PW o pojawieniu się komentarza do swoich zdjęć w galerii :slight_smile:

Co o tym myślicie? :slight_smile:

fajne, fajne, może by sie przydało … ale nie dla mnie :stuck_out_tongue:

W ogole dla mnie ta galeria to pomyłka, lepiej było dodać nowy dział (viewtopic.php?f=5&t=252961)

niż tą galerię, bo zdjęcia tam wrzucane są ehh… nie określę tego, np. tutaj

gallery/album.php?album_id=19

cały pierwszy wers i połowa drugiego, a poza tym zdjęcia tj.

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=545

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=507

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=438

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=435

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=434

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=390

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=240

gallery/image_page.php?album_id=4&image_id=106

co one mają reprezentować ? :?

W 100% zgadzam się z goodprogram , do galerii i tak mało użytkowników dodaje zdjęcia, a ten dział by się bardziej przydał, i z tego co wiem lub mi się wydaje, mniej miejsca by zajmowało i obciążało serwer

Mam taką propozycję - żeby kiedy kliknie się w ikonkę jabbera nie wyświetlało się to okienko o tym że forum nie obsługuje wiadomości “jabberowych” :wink: ale numer delikwenta i tyle. A poza tym bardzo mnie denerwuje to że jeżeli ktoś nie ma avatara to nie można obejrzeć normalnie jego profilu! :confused: Jeżeli kliknę w nazwę to wyskakuje tylko pogrubiona nazwa do wiadomości. Przydałaby się odpowiednia ikonka pod nazwą usera.