Problem z mikrofonem, "buczenie" oraz zakłócenia

Niestety nie znalazłem na forum żadnego działu “Mam problem” lub “Pomoc techniczna”, więc temat zostawiam tutaj.

 

No dobra, to zaczynamy! Chwała temu, kto rozwiąże mój problem i życzę powodzenia w rozwiązywaniu zagadki.

 

Kupiłem wczoraj mikrofon, słabej klasy, za 20zł w swoim rodzinnym mieście. Jakież było moje zdziwienie, że nie działał prawidłowo. Co się z nim działo? Otóż mikrofon strasznie “buczy”, dosłownie “buczy”. Żadnych trzasków, pisków, tylko “buczenie”. Myślę sobie, kupiłem szajs, to podepnę inny, lepszy, sprawdzony, który działał mi już od 3 lat. Oczywiście tutaj to samo, “buczenie” po całej linii. No to myślę sobie, że problem nie leży w mikrofonie i podpinam ten nowy (za 20zł) do starego komputera, a tu zaskoczenie - mikrofon działa idealnie. Na nowym komputerze obydwa mikrofony są wykrywane, sterowniki i kodeki do Realtek’a mam zainstalowane  i zaktualizowane. Mam również zaktualizowany sterownik do chipsetu. Na koniec pomyślałem jeszcze, że może wina leży w wejściu, w gnieździe, no ale podpiąłem mikrofon pod wejście słuchawek, które działa bez zarzutów, i wybrałem opcję “Podłączono mikrofon”. Niestety efekt taki sam - głośniki już proszą o łaskę, żeby nie katować ich tym “buczeniem”.

 

Na koniec dodaję jeszcze ciekawe spostrzeżenia :

 

  1. Gdy dotykam ręką obudowy komputera przy podpiętym mikrofonie “buczenie” minimalnie cichnie.

  2. Gdy przesuwam mikrofon w okolicę płyty głównej przy obudowie komputera “buczenie” niemal, że ustaje.

  3. Mam komputer podpięty pod gniazdko bez uziemienia (bolca), ale dziś podpiąłem pod gniazdko z uziemieniem i problem był identyczny.

  4. Gdy dotykam główki mikrofonu lub dmucham w nią, to słychać wyraźne stuknięcia lub szumy.

  5. Zmiana czułości mikrofonu lub głośności odtwarzania (lub wyłapywania dźwięków) nasila tylko “buczenie”.

 

Płyta główna - Asus B85M-G

 

Błagam o pomoc! Ręce mi już opadają…

Więc najszybsze rozwiązanie (to nie jest nawet tym, co wspomniałam) to zakup zewnętrznej karty dźwiękowej podpinanej do portu USB. Wiesz, nie mam pewności, czy to zadziała, ale jak to mówią - lepszy rydz niż nic. Możesz poczekać na odpowiedzi innych użytkowników, jednak jeżeli potrzebujesz to natychmiast, dobrze by było zakupić wspomniane urządzenie. Być może będzie to działać. Aha, jeszcze jedno - przydałoby się przenieść ten temat do Hardware, Sterowniki. Wiem mało, ale tylko tak mogę pomóc. Pozdrawiam wszystkich, Neukrate ;).

Czy mikrofon nie robi sprzężenia z głośnikami na biurku? Sprawdź czy buczenie ustaje kiedy odłączysz głośniki od prądu i podłączysz np słuchawki.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Panel sterowania>Dźwięk, i w zakładce(bodajże)Nagrywanie, odznacz>Nasłuchuj tego urządzenia(nie może być"zaptaszkowane")>Ok.

Czy jeżeli słuchasz przez słuchawki, problem również występuje?

Zajrzyj też tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/słysze-się-na-słuchawkach-win-81-t503397/#entry3200487

Uwaga, uwaga! Trafiony, zatopiony! Mikrofon kłóci się z głośnikami na biurku, po odłączeniu głośników z prądu “buczenie” ustało. Kolejne pytanie - jak pogodzić tą parę nieszczęsnych kochanków? Wymienić głośniki? A może po prostu wystarczy inne ustawienie?

A Ty czytasz co się pisze do Ciebie?.

Wygląda że nie.

Wyłącz ““Nasłuchuj tego urządzenia””

Masz sprzężenie w torze fonii.

@xyzzyx Nasłuchiwanie mam cały czas wyłączone, więc po prostu zignorowałem te zdanie. Wychodzi na to, że problem faktycznie leży w sprzężeniu. Teraz prosiłbym o wytłumaczenie tego terminu i udzielenie rady jak to wyleczyć

W takim razie studiuj ten wątek:

http://forum.dobreprogramy.pl/s%C5%82ysze-si%C4%99-na-s%C5%82uchawkach-win-81-t503397/#entry3200487

Z tego, co widzę, kolega w temacie, który został mi podany, ma inny problem - słyszy się w słuchawkach/głośnikach. Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Mój problem polega na tym, że mikrofon strasznie “buczy”, gdy go używam. Wiem, że każdą osobę, która potrzebuje pomocy, uważacie za kompletnego buraka, ale akurat potrafię włączyć nasłuchiwanie urządzenia, aby sprawdzić czy działa, i wyłączyć, gdy już słyszę, że coś jest nie tak. Tak czy inaczej temat chyba już zamknięty, “buczenie” ustało po ponownym podłączeniu głośników oraz mikrofonu, sam nie wiem dlaczego, czarna magia to nie moja działka…

Z tym burakiem to pojechałeś.

Polecając Ci drugi link miałem na myśli czy nie korzystasz z innego niż systemowy miksera. Jak widziałeś, tamten kolega miał Creativa, kombincje z systemowym nic by nie dały.

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: PRoblem ze słuchawkami, “buczenie”