Problem z połączeniem internetowym

Zobacz czy masz podobnie według mojej instrukcji. (Pierwszy obrazek to twój z dodaną strzałką.)

Kliknij PPM(Prawym Przyciskiem Myszy) na to co zaznaczyłem na obrazku.


Właściwości --> IPv4
image
Ustaw tak jak na obrazku poniżej. Możesz też dać na “Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie”
image

wracam ponownie do tematu. Teraz już mam wykrzykniki na kartach sieciowych. I net nie działa. Próbowałam zaktualizować t=sterowniki ale pisze że są zaktualizowane do najnowszych.

W menedżerze urządzeń masz te wykrzykniki? Pokaż właściwości tego urządzenia i kod błędu.

tak w menedżerze mam te wykrzykniki. Ale mogę zrobić zdjęcie i przesłać z innego kopma. A kod błędu jak sprawdzić

Klikasz dwa razy lewy klawiszem myszki i otwiera się okno danego urządzenia z podsumowaniem stanu.

image

na obu kartach sieciowych mam kod błędu 56 ( system Windows nadal określa konfigurację klasy dla tego urządzenia)

Prawy klawisz myszy na urządzeniu i Odinstaluj. Następnie poczekaj na ponowną instalację z automatu.

oba odinstalować

Tak.

ok to próbuje

odinstalowałam i co dalej

Windows powinien sam zainstalować ponownie sterowniki po ponownym uruchomieniu komputera.

jest bez zmian dalej ten sam kod i wykrzykniki

W sprawie tego błędu na W10 czytam informacje o problemach przy aplikacjach do VPN oraz antywirusie. Norton nie ma usługi VPN?

sprawdzę zaraz bo nie wiem

nie ma chyba

Pokaż główne okno tego nortona. Nie masz czegoś takiego jak “Secure VPN”?

Coś mi się nie podoba z tym antywirusem. Dobra, dla testu odinstaluj nortona i uruchom ponownie komputer, potem jeżeli dalej będą wykrzykniki odinstaluj sterowniki tych kart i uruchom ponownie komputer.

A nie możesz tego nortona zwyczajnie odinstalować? Masz i tak 20 dni do końca. Miałem problemy kiedyś przy aktualizacjach dotyczących spectre i meltdown, zaczął wyrabiać cyrki w systemie. Wywaliłem jego firmowym deinstalatorem i problemy zniknęły. Potem sie okazało ze nie tylko ja miałem problem i microsoft zalecał odinstalowanie póki norton łaty nie wyda.
O kurcze. Piszac nie zwróciłem uwagi ze to juz ktoś wczesniej zasugerował.
Pamietaj tylko ze deinstalacje trzeba robić nortonowskim deinstalatorem pobranym z ich strony. (tylko jak pobrać)