Problem z Rootem Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531F

Mam 4 pliki

4 pliki i 1 plik zip.

OK. Po pierwsze upewnij się, że masz dobry kabel.
1.
Uruchom Odin’a i dodaj pliki:
BL > BL
AP > AP
CP> CP
CSC_OXA > CSC

2.
Zaznacz: Auto Reboot, Re-Partition oraz F. Reset Time

3.
Włącz telefon przy pomocy usb-jig i podłącz do komputera, w odinie powinien Ci się pojawić numer portu com (na niebieskim tle)

4.
Naciśnij start i czekaj na zakończenie, telefon uruchomi się sam.
Po zakończeniu flashowania, kiedy pojawi się napis PASS na zielonym tle możesz odłączyć kabel od telefonu

myślę że telefon powinien mi się uruchomić w Download Mode ale i tak się włącza z błedem

Dobrze spróbuj to co napisałem, w najgorszym wypadku po prostu Odin nie zacznie flash’ować

chyba coś jest na rzeczy .

w telefonie kawałeczek przejechała niebieska kreska .

Kabel masz zły, jak widzisz odin zaczął przesył danych i nastąpiło przerwanie połączenia, inny powód, choć mało prawdopodobny to rozwalona bateria. W momencie flashowania telefon przestaje być ładowany, ale jak mniemam do tej pory działał dobrze, więc pozostaje jedynie zły/uszkodzony kabel usb

czyli spróbować inny kabel tak ?

tak, tylko musi być “pełny”, nie jakiś chudziak od ładowarki

czyli jaki kabel ?

Po prostu spróbuj z innym, sprawnym kablem. Najlepiej podłącz tel bezpośrednio do obudowy peceta - nie do żadnego HUB’a USB

Widzisz różnicę, pierwszy jest od ładowarki, drugi do przesyłu danych

tak 2 jest gróbszy

chyba nie posiadam takiego kabla

Ja z moją Xperią M5 otrzymałem jeden kabel - i do przesyłu danych, jak i do ładowania. Owszem, im grubszy kabel, tym większy prąd przez niego przejdzie, ale - w tym przypadku ma to aż takie duże znaczenie?

@mateuszek2003
To pożycz od kogoś, ewentualnie kup i wtedy jeszcze raz użyj odina

@blumberplumber
Przy zakupie telefonu dostajesz jeden kabel - do ładowania i przesyłu danych. Nie chodzi tu o grubość kabla, tylko o to żeby wszystkie styki/piny były połączone. Do ładowania wystarczą tylko dwa, do przesyłu danych już nie

Wielkie dzięki Panowie . Podłączyłem telefon do tyłu komputera i od razu załapał i zrobił . jeszcze raz dziękuję Uratowaliście mnie :slight_smile:

Użyłeś innego kabla, czy tego samego?? Gdzie przedtem podpinałeś fona? Może to któreś gniazdo USB w kompie nawala,m a nie przewód?

najpierw podłączyłem ten sam kabel ale do przodu komputera a potem ten sam do tyłu i zrobił .