Problem z uruchomieniem/ czarny ekran

Witam. Po włączeniu komputera pokazują się białe litery {czasem blade i niewyrazne} i następuje czarny ekran.

Dodam że nie jest to regularne ,raz normalnie się uruchamia a innym trzeba kilka razy włączyć to zaskoczy.

Otworzyłem obudowę komputera i sprawdziłem czy nic się nie poluzowało ale wygląda w porządku.Dysk też sprawdziłem jakimś programem od Ashampoo na obecność bad sectorów i jest wporzo.Dziękuje za wszystkie uwagi dotyczące problemu .

płyta główna; Gigabyte M61SME-S2L

grafika;Asus eah 3450 series

procesor;amd athlon 64 X2 dual core processor 5200+ 2700 mhz

ram;2gb

zasilacz:model feel-350 atk

dysk;wdc wd25 00aajs-00vta scsi disk device

Sprawdź czy w trybie awaryjnym są problemy.

Zobacz rady tutaj: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732

Co pokazują Dzienniki Zdarzeń (naciśnij logo Windows + R >>> eventvwr)? Przejrzyj dzienniki. Zobacz jakie programy i aktualizacje zostały ostatnio zainstalowane, poszukaj prawidłowości data instalacji aktualizacji albo programu = początek problemów. Zobacz: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html#p3047732 i niebieski-ekran-komunikat-bledzie-fizycznej-pamieci-t484423.html

Pozdrawiam.

Dzięki za odpowiedz

Co do F8 to albo nie zdąży mi się wyświetlić i już mam czarny ekran albo litery ją tak blade że ja nie zdąże go wcisnąć.Natomiast w dzienniku zdarzeń nie mam błędów krytycznych jedynie 2 zwykłe błędy których nie mogę jakość powiązać z uruchomianiem komputera.Ostatnio zainstalowałem grę world of tanks i tutaj problemy były. mianowicie wyłączał się komputer po jakiejś 1h.ale pozmiejszałem w opcjach grafiki{w grze} rozdzielczośc i takie tam. otworzyłem obudowę komputera żeby lepsza cyrkulacja powietrza była i da się grać non stop

Tak więc jedynie grę czasowo da się powiązać z problemem jaki mam chociasz nie wiem co ta ma wspólnego z uruchomieniem komputera.Niebieskich ekranów nie miałem. podejrzewam że któraś część mi się sypie ale jest to nieregularne .raz mi się normalnie uruchamia a innym razem musze pare razy włączyć i wyłączyć to zaskoczy

Sprawdź zasilacz komputer-sie-wylacza-t498828.html#p3137602

Sprawdź temperatury - http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html

Co do temperatur, po uruchomieniu HWiNFO możesz wybrać Monitoring - Sensor status - Logging start i wskazać miejsce zapisu na dysku pliku z pomiarami temperatur - Minimalize all. I tak, program monitoruje i zapisuje temperature do pliku. Taki plik możesz sam przeanalizować albo wrzucić na http://www.speedyshare.com/ i podać linka tutaj, aby ktoś pomógł w analizie.

Temperatury są w porządku podobnie jak napięcia,zresztą jak próbuję go uruchomić to komp jest zimny.Jak da się uruchomić to chodzi bardzo dobrze.Podczas botowania jak litery są wyrażne to jak by nie znajdował dysku i mam czarny ekran lub botowanie przebiega prawidłowo ale litery są tak niewyrazne że sam go resetuję.Zasilacza nie mam jak sprawdzić i nie wiem czy to jest jego wina a nie chciałbym oddawać komputera do serwisu.No i jak pisałem nie jest to regularne, raz przez 3 dni uruchamia się od razu a przez następne włączam i wyłączam go aż zaskoczy.

Jakieś pomysły co to może być?

Dodane 20.09.2012 (Cz) 19:21

No i problem się rozwiązał.

Wymieniłem kartę graficzną i… dalej to samo .Okazało się że to wina monitora, jak był zimny to migotał albo od razu był czarny ekran.Oddałem go do fachowca i raz dwa mi go naprawił, chociaż zapowiedział że za dwa lata znów będą z nim kłopoty. :slight_smile:

Dzięki Adam za zainteresowanie się moim problemem.

A temat uważam za zamknięty.