Proszę o pomoc w złożeniu zestawu

Płyta główna: ASUS TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi)
Ram: Ballistix Sport LT Kit 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 (PC4-25600) (BLS2K8G4D32AESBK)
Procesor: ryzen 7 3800x
plyta: Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8G
Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Platinum 650W (FOCUS-PX-650)
Chłodzenie CPU: Noctua NH-U12A
obudowa: Phanteks Enthoo Pro

Witam, to dopiero mój pierwszy post na forum, ale chciałem was zapytać czy ten zestaw który chciałbym złożyć ma sens? I ewentualnie czy może macie podzespoły na tym samym poziomie, ale w przystepnych cenach bo nie będę kłamał, że miłoby było pare zł jeszcze przyciąć. Generalnie na obudowie z wyglądu mi nie zależy, aby miała dobrą przepustowość powietrza do chłodzenia komponentów. Nie chcę żadnego rgb bo mnie to tylko wkurza :slight_smile:

Możesz przyciąć na płycie głównej, bo wersja bez WiFi jest sporo tańsza - dokupisz dongiel na USB po taniości i masz to samo.

Podstawowe pytanie, czy komputer tylko do gier czy też jakieś profesjonalne zastosowanie?

Nie wiem ile chcesz kasy przeznaczyć na komputer
Ram bym wymienił z balistic na coś z kingstone , patriot czy corsair z 3600Mhz
Grafika - ja bym radeona nie bral jak chcesz mieć coś bardziej żywotnego z lepszą kulturą pracy
Z najlepszych grafik to EVGA z układem chłodzenia “FTW3” albo Zotac AMP ale trudno znaleźć w polskich sklepach, z tych bardziej dostępnych i też w miare dobrych to Asus lub MSI - omijać gigabyte gainward czy palit fatalne jakości robią grafiki.

Jak chcesz kupić dobre podzespoły w korzystnych cenach względem konkurencji to patrz po sklepach Proline Net-s , opcjonalnie morele

W x-kom to będziesz przepłacał za każdy komponent po 40 do nawet 130zł i kupujać 7-8 cześci do kompa możesz polecić nawet pół tysiaka w plecy za to można kupić grafiki z wyższej półki lub coś innego.
Sklep ogólnie przereklamowany dla plebsu jak z tymi media markami "nie dla idiotów"i potrafi czasem sprzedać coś czego już nie ma na magazynie a te smarowanie reklam po 100 stronach kto zapłaci ofc odbiją sobie to na tobie.

I uważaj na pancigaming to jest troll od x-komu który siedzi na ukrytym profilu - nie zależnie co będziesz kupował on zawsze będzie chciał ci jakiś kicz z tego sklepu wcisnąć, ostatnio na forum pewnej osobie chciał powiedzieć że silentium zasilacz za 200zł z tylko 2 letnią gwarancją to średnia półka jak już nie najwyższa… czaisz taki kit…
tutaj link żeby nie było że banialuki opowiadam.

Tutaj jakiś czas temu składałem podobny komputer: Weź tańczy cpu zamiast 3900x na 3800x jak masz i wsadź tam lepszą grafikę.