Przeglądarka Fotografii systemu Windows

Witam… Forumowiczów mam problem z laptopem dosyć starym już na którym mam Windowsa 7 Home Premium Service Pack 1.problem objawia się następująco iż posiadam Folder ze zdjęciami w którym mam 191 zdjęć które mogę otworzyć sobie i oglądać. normalnie tylko że gdy pobiorę jakieś zdjęcia np z Gmaila lub ktoś mi wyśle jakieś zdjęcia które chciałbym… sobie zapisać w folderze na dysku pojawia się. W tym momencie ten problem i zdjęcie nadaje się do kosza. Problem występuje nadal i nie wiem jak to naprawić.

Masz zaszyfrowane pliki przez ransomware. Podobnie może być z dokumentami, muzyką, filmami itp. Sprawdź czy pliki innego typu też się nie otwierają.

Czyli co mam teraz zrobić aby zdjęcia normalnie mogły mi się pokazywać otwierać jeśli dostaję je od kogoś

Zapłacić okup - oczywiście jeśli to ransomware.

Marku Muzyka Otwiera się normalnie Filmy też :slight_smile: tylko zdjęcia nie połowa zdjęć potrafi mi się pokazać a druga połowa Wyskakuje już ten komunikat przy próbie otwarcia :slight_smile:

No to może masz szczęście ale na wszelki wypadek ja bym przeskanował kompa. Uszkodzonych zdjęć już nie odzyskasz. Zdjęcia jak przenosiłeś - pendrive/dysk, pocztą, siecią ?

Te zdjęcia ktore się mi nie otwierają Pobrałem z mojego Gmaila lub z innych komunikatorów Messanger GG

Jeśli laptop jest stary to może oznaczać początek awarii dysku - zgraj wszystkie ważne rzeczy i przetestuj dysk.

Bardzo Stary już jest a masz jakiś program do testowania dysku Robię skan Windows defenderem

Zainstaluj jakiś program do przeglądania zdjęć i w nim zobacz czy pliki się otwierają.

Otwierają się normalnie te zdjęcia gdzie wyskakiwał błąd w programie IrfanView 64
Windows Defender też niczego nie wykrył komputer niby jest czysty
Spróbuję skanować jeszcze HD Tune i pokażę wynik

Sprawdź innym np. IfranView. Windowsowy potrafi strajkować przy małych plikach png z sprawnym SSD.

Dodatkowo Windowsowy prawie zawsze nie ogarnia otwierania czegoś z folderów tymczasowych np. gmailowe załączniki bez zapisywania w np. “moje obrazy”.

Jak otwiera IfranView, to “wywal” wynalazek Windowsowy (t.j. zmienić program do podglądu na inny “domyślny”). Z zalet to możliwość oglądania gifów bez opalania przeglądarki WWW.

tez tak kiedys mialem na Windows 7…skonczylo sie iz zainstalowalem inny program do przegladania zdjec

Odnośnie alternatywnych przeglądarek,

  1. Oczywiście wspomniany już przez autora wątku https://www.irfanview.com/
  2. XnView Classic https://www.xnview.com/en/xnview/
  3. Faststone https://www.faststone.org/
  4. inne https://techwiser.com/best-photo-viewer-for-windows-10/ np ciekawe odtworzenie przeglądarki z Windows 7 czyli HoneyView.

Nie twierdzę, że to wina dysku, ale ten już ma jeden relokowany sektor, więc pasuje rozglądnąć się za nowym. Najtańsze dyski SSD 500GB można dostać do 200zł.

ps.
Windowsa 7 też proponuję upgradować do wersji 10. Można to nadal zrobić za darmo wykorzystując stary klucz produktu.

Pocolog Tylko że płynnie wszystko mi chodziło na tej Siódemce a jak bym przeszedł do Windowsa 10 na tym laptopie to skąd pewność że ten problem zniknie i będzie wszystko działało plus kolejny problem to to że Posiadam AMD C-60 APU With Radeon™ HD Graphics 1.00 GHz więc Windows 10 będzie mi zacinał się wolno uruchamiał i wszystko będzie trwało pewnie zbyt długo z powodu wolnych Podzespołów ale jeśli przejście na nowszy system pozwoli mi pozbyć się tego problemu… o ile nie stracę niczego po aktualizacji do 10… :slight_smile:

A post was split to a new topic: Jak włączam komputer w słuchawkach słyszę jak ludzie wysyłają mi wiadomości

I Dodam że swoje zdjęcia które mam Przeglądarka ta wbudowana Windowsa 7 Otwiera mi Normalnie bez problemu wchodzą :wink: ale jak mam jakieś inne zdjęcia… to widzę że zdjęcie się pokazuje na chwilę a potem pojawia się komunikat
Przeglądarka fotografii systemu Windows nie może wyświetlić tego obrazu z powodu niewystarczającej ilości dostępnej pamięci. Zamknij niektóre programy… itd" jednocześnie przycisk “Otwórz pokaz slajdów” działa :slight_smile: Dziwne to jest

Czy przestawiałeś ilość pamięci podręcznej (swap, plik stronicowania, czy jak to się tam zwie) z automatycznej na ręcznie ustaloną wartości?