Przeinstalowanie windowsa na laptopie/jakie stery wgrać?

Witam :slight_smile:

Planuje format laptopa (1 raz w życiu :P), ale nie wiem jakie mam pobrać i wgrać sterowniki. :C

Na stacjonarnym miałem płytki zawsze a do laptopa nic nie mam.

Laptop to Compaq Presario CQ56-105SW

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 20570#N299

jest tam np. kilka różnych sterowników do bluetooth albo wifi i nie wiem czy mam wybrać sobie jakieś czy wgrać wszystkie :confused:

I jeszcze chce się upewnić, po zmianie systemu adres MAC laptopa się nie zmieni prawda ?

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Prawda! Ponadto już teraz uruchom w tym laptopie program Everest, sprawdź i zapisz sobie jakich firm są zamontowane karty sieciowe Ethernet i WiFi oraz Bluetooth. Na ten moment pobierz ze strony firmowej, którą podałeś, te właśnie sterowniki.

nie wiem, czy wiesz ale na dysku tw. komputera masz (o ile jej nie skasowałeś kiedyś) ukrytą partycję z Windows, która ma sterowniki wgrane, niestety razem z masą softu niepotrzebnego, który zamula.

Jest to tzw partycja recovery, jak lap startuje to powinno być napisane, który klawisz wcisnąć aby uruchomić odzyskiwanie systemu.

Jeśli masz nośnik z W7 czystym (od MS, niemodyfikowanym przez producentów sprzętu) to nie musisz szukać sterowników do sprzętu, bo o ile W7 znajdzie sobie internet (wykryje kartę sieciową) to powinien sobie też wgrać odpowiednie stery do sprzętu.

witaj ja mam taki system na latopie i wciskam klawisz f4 później recovery…przywracanie całkowite systemu…dalej…dalej… czekam koło10min i system całkiem nowy , wszystkie ustawienia ok

Gratulacje. O zaletach robienia formata a nie korzystania z preinstalowanych systemów przeczytasz tutaj: http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html

Co do instalacji sterowników, zobacz moją wiadomość w temacie, do którego linka podaje poniżej. Wszystko będzie jasne.

jak-instalowac-sterowniki-ponowne-uruchumienie-t489903.html

Sterowniki mogą być też w Windows Update:

pytanie-dotyczace-aktualizacji-systemie-windows-t483969.html#p3049515

nie-umiem-zainstalowac-internet-explorera-pod-windows-t476064.html#p3003364

Chociaż ja jestem ostrożny co do Windows Update. Jeżeli skonfigurujemy Windows Update z opcją Zainstaluj aktualizacje automatycznie (zalecane), to system automatycznie sprawdza czy są dostępne aktualizacje, pobiera je i instaluje. Dotyczy to nie tylko aktualizacji systemu, ale też sterowników do sprzętu itp. Spotkałem się z przypadkiem, kiedy system sam zaktualizował sterownik do pewnego urządzenia (właśnie prawdopodobnie z Windows Update i ta wersja powodowała problemy. Powrót do starszej wersji sterownika rozwiązał sprawę. Ne chcę Cię niepokoić, ale gdybyś zauważył kiedyś problemy, to wróć do tego tematu i zerknij tutaj:

bluescreen-windows-t489660.html

blue-screen-windows-bit-t491491.html#p3095248

padniety-system-asus-k50ij-vista-sp1-t491471.html

Czy nie masz problemów z aktywacją? this-copy-windows-not-genuine-t488041.html?hilit=aktywuj#p3075113 Jeżeli będą problemy z aktywacją przez Internet, to trzeba aktywować przez telefon, tutaj aktualny numer: http://blogs.technet.com/b/mkedziora/ar … ienta.aspx (00 800 12 11654)- to naprawdę nic strasznego, można skorzystać z automatu gdy zadzwonimy, a jeżeli nieradzimy sobie to można pogadać z człowiekiem, który pomoże (gdyby tak było to dzwonisz i mówisz, że masz problem z aktywacją, po prostu, i pracownik Microsoft prowadzi Cię za rękę po aktywacji systemu).

Na przyszłość polecam wykonywać kopie zapasowe, odpowiednik recovery z laptopów, ale bez dodatków producenta. Jest żart, że ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i na tych, którzy dopiero będą je robić. :wink: Do wyboru metoda windowsowa Wykonywanie kopii zapasowych i przywracanie (więcej w Google: kopie zapasowe Windows 7) albo narzędzia firm trzecich, np bezpłatny Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków. Program robi obraz dysku albo partycji, a kiedy np. system padnie, to można odtworzyć ów obraz i wszystko jest w takim stanie, w jakim było w momencie tworzenia obrazu dysku lub partycji. Więcej tutaj.

Pozdrawiam!