Rolety antywłamaniowe czy alarm

Jakie Waszym zdaniem jest najlepsze rozwiązanie do nowego domu parterowego?

Od 6 lat nie możesz podjąć decyzji? Niezły agent z ciebie :joy:



ps.
Jedno rozwiązanie nie zastępuje drugiego, powinieneś zdecydować się na oba.

Rolety to się montuje po to, żeby był czas na dojazd ochrony, jak alarm się włączy.
Bo same rolety, to kwestia kilku/kilkunastu minut i niema. Tak samo kraty. To jest tylko po to, żeby pijany żul nie wlazł zawinąć klamki i baterie na flaszkę. Złodziej poradzi sobie szybko. W najgorszym wypadku podepnie linkę do większego pojazdu i wyrwie ze ściany.

Ja mam otwarte drzwi nawet w domu. Ba, auta nie zamykam na podjeździe nawet. :slightly_smiling_face:

Rolety, alarm i dobrzy sąsiedzi.

Pies :poodle:

Najlepszym rozwiazaniem to łączenie ze sobą systemów, wtedy zwiększamy jego skuteczność.
Alarm + Stolarka Okienna + Rolety antywłamaniowe skutecznie zniechęca włamywacza.
Po za tym nawet jeśli jakiś desperat spróbuję to zwiększa się prawdopodobieństwo jego zauważenia podczas próby włamania.
Plusem rolet jest możliwość zaciemniania i odcięcia się od świata, dodatkowo daje to zawsze dodatkową ochronę termiczną.
Jesli zastanawiasz się gdzie zakupić alarm, polecam kontakt z nimi https://www.asd.pl/ Doradzą rozwiązanie

I w tym momencie zrezygnowałem z lektury. :slight_smile: Utrudniającą sie zgodzę, sami zresztą dalej pisza, ze na taka szybę „bezpieczną” wystarczy 20-70 uderzeń siekierą. Jeżeli dom na odludziu, to spokojnie sobie poradzi.

Tylko zabezpieczajac dom pamiętałbym o łatwej ucieczce ze srodka, jeżeli nie da sie w ciągu max minuty tych zabezpieczeń zdemontować, to w razie pożaru w przedpokoju się cała rodzina podusi.

Ideą okna antywłamaniowego nie jest to, że nie da się go uszkodzić/rozbić, tylko to, że wymaga to czasu i narobienia hałasu.

Jeśli potrzebujesz więcej - to polecam bunkier ogródkowy :wink:
https://zylinski.pl/ogrodowa-piwnica-schron

1 polubienie

Za mały metraż. Nie zachomikujesz w środku zapasów na roczną pandemię śmiercionośnego wirusa Covid 2025. :slight_smile:

O, fajny, chyba się zainteresuje, szukałem czegoś podobnego, ale wszędzie były z szamba robione, takie małe, a 5 metrów to bym miał w sam raz na wino, brandy i nalewki, no i żona na słoiki kącik by dostała.

Miałeś styczność z takimi oknami? Ciekawi mnie czy bardzo zniekształcają obraz z daleka, albo czy mają mniejszą przepuszczalność światła?

Nie miałem :slight_smile:

Noga to jeszcze nie siekiera, ale kto wie, może znajdzie się naostrzyk do nóżek/obuwia…

Rolety antywlamaniowe są ok, aczkolwiek polecam je montować dla innych zalet niż ochrona przed złodziejami bo tutaj radza sobie tak sobie ( nie jest problemem podważenie takiej rolety).

Moim zdaniem o wiele lepiej jest postawić na porządny system alarmowy. Na przykład czujki. Oraz monitoring.

Nie ma czegoś takiego jak „rolety antywłamaniowe” - to marketing. W rzeczywistości wystarczy gość ze wkrętarką i po roletach :slight_smile:

Nie no, kwestia montażu. Tak jak z drzwiami antywłamaniowymi.
Są rolety antywłamaniowe i rolety zewnętrzne dla zmylenia przeciwnika nazywane antywłamaniowymi, te pierwsze są w sumie po to, żeby byle luj bez szkoły nie wbił się do wnętrza lub co lepszy stracił wystarczająco dużo czasu, żeby A się zniechęcił, B przyjechała firma ochroniarska. Najważniejsze żeby była dobrze osadzona, bo widziałem już speców montujących rolety zewnętrzne do styropianu, że kotwa wchodziła 2 cm w ścianę z białej cegły. Dobry kop i po zabezpieczeniu. Zewnętrzne natomiast chronią przed hałasem, światłem, czasami komarami i kurzem.

Rolety montuje się wkrętami do ram okien :wink: Owszem są specjalne rozwiązania zespolone ale to jest pancerne okno, w pancernych ramach ze zintegrowaną pancerną roletą. I osadza się je w specjalnie zaprojektowanych budynkach :wink: