Rozmazane teksty/czcionki na dodatkowym monitorze

Sprawdzałeś to? Mam wrażenie, że mnie bardziej interesuje rozwiązanie tego problemu, mimo że „u mnie działa”".

Digital signal frequency
30 -99KHz (HDMI 1.4) 30 -160KHz ( HDMI2.0/DP ) (H) 23 -80 Hz (V)

Stąd tylko 30 Hz przy natywnej rozdzielczości w gnieździe HDMI2.

Wypróbuj program który polecił ci wasabi (plus te dwie funkcje monitora o których wspomniałem wcześniej). Jeśli żadne z powyższych nic nie zmieni, to nie masz wyboru - ostry obraz i czcionki uzyskasz tylko na natywnej rozdzielczości i skalowaniu 100%. Jeśli to nie wchodzi w rachubę to po prostu kupiłeś monitor nieodpowiedni do swoich potrzeb.

1 polubienie

Instalowania jakiś „exe” w dzisiejszych czasach jest ostatecznością więc jeszcze nie próbowałem.

Po włączeniu tej funkcji obraz staje się jaśniejszy ale nie poprawia to rozmazania czcionek.

Gdzie takową widzisz? Bo nie widzę w żadnej zakładce w opcjach?

Nie, te programy, których używam skalują się poprawnie.

Nie przeszkadzało ci zainstalowanie jakiegoś syfu w rodzaju Revo Uninstaller, a martwisz się otwarto źródłowym softem bez reklam i szpiegów?

1 polubienie

Nie znam się, skoro tak mówisz…

Ta zabawka była przydatna do wersji Windows 1703. Sam uzywałem by nie mieć problemów gdy z 8.1 przeszedłem na 10
Potem to naprawili w 10 i uzywanie stało sie bezcelowe.
No ale od przybytku głowa nie boli, spróbować nie zaszkodzi. Systemu nie rozwali.

1 polubienie

Masz karte INVIDI. Wejdź na ich strone pomocy i spróbuj zadac pytranie, wejśc na czat.
Moze ktos tam nasunie jakis pomysł.

https://support.nvidia.eu/hc/pl

1 polubienie

Cytowałem Ciebie, ale pytałem autora tematu. Myślałem, że zapomniał.

Tego programu się nie instaluje, po prostu go włączasz i tyle.

Opcja „Ekonomiczny” po polsku.

1 polubienie

Żadna z opcji w ekonomiczny nie rozwiązuje problemu.
Różnice są tylko w jasności wyswietlania jak zmieniam tam opcje.

Z tego co wiem to twoja karta graficzna jest przede wszystkim przystosowana do rozdzielczości 1920 x 1080 z mozliwościa 2560 x 1440.
Co to oznacza na monitorze 4k? Ze albo będzie małe albo powiekszone, rozmyte.
Ponizej masz dwa artykuły dotyczace tego problemu i metod jego rozwiazania.

Czy to rozwiaze problem? Nie wiem.

2 polubienia

W międzyczasie podpoytałem na czacie NVidia jak to wygląda z ich strony.
Pan powiedział mi że za wyjście HDMI jest odpowiedzialna wbudowana karta graficzna w moim przypdaku Intel.

[Adobe App Scaling on High DPI Displays (FIX) - Dan Antonielli] - Zrobiłem nie pomogło.

[App Scaling on High DPI Displays (FIX 2019) - Dan Antonielli] - Już kiedyś robiłem nie pomogło.

Jaki ty masz konkretnie laptop bo nazwa Legion to zbyt ogólna nazwa.
Konkretnie.
Oraz jak to wykonałes.

Legion Y540-17IRH Laptop (Lenovo) - Type 81Q4

PPM na skrót do progamu > właściwości > zgodność > zmień ustawienia wysokiej rozdzielczości DPI > zastąpienie skalowania do wysokiej rozdzielczości - daje ptaszek.

Napisałeś ze

To dotyczy pierwszego artykułu w którym próby naprawy dokonuje się poprzez utworzenie nowej wartości w Rejestrze a następnie skopiowanie i zmiane nazwy pliku „manifest” na nazwę zgodną z nazwą pliku wykonywalnego konkretnej aplikacji i umieszczenie tego pliku w folderze gdzie ten plik wykonywalny jest. To czasem pomaga.
To co opisałeś dotyczy skalowania poprzez Windows. Drugi artykuł. Wraz z obrazkami.
Masz monitor 4K. O ile jeszcze System jest w stanie jako tako przeskalować rozdzielczość z 1080 na 4K to jeśli chodzi o aplikacje to moga być z tym problemy.
Sprzęt wraz z karta jest w/g specyfikacji przystosowany do Full HD (monitor laptopa) a wtedy przy wyższej drugiego monitora albo ostro ale wielkość pod lupę albo przeskalowane ale rozmyte.

1 polubienie

Ja mam lapka Lenovo Legiona na gorszej karcie i jest taka specyfikacja.
Więc chyba jednak jego powinien sobie poradzić dobrze z dodatkowym monitorem.

NVIDIA® GeForce® GTX 1650 Dyskretna 4 GB GDDR6 DirectX® 12
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Dyskretna 4 GB GDDR6 DirectX 12

Wsparcie monitora
Obsługuje do 3 niezależnych wyświetlaczy (wyświetlacz natywny i 2 monitory zewnętrzne przez HDMI® i USB-C)
• HDMI obsługuje do 4096x2160@60Hz
• USB-C obsługuje rozdzielczość do 3840x2160@60Hz
Poza tym - dostał odpowiedź, że za HDMI odpowiada karta Intel?
To chyba nie do końca prawda.
Bo co byłby za sens pchać Nvidię, żeby na zewnętrznym monitorze pomykał tylko Intel.
Bez sensu.
Odpalasz gierkę a ona targa z Intela…
Poza tym Intela można wyłączyć całkiem w UEFI.
Mój lapek to Lenovo Legion 5-17IMH05 - Type 82B3
Jeśli niby monitor ciągnie z Intela to jest rozbudowany do niego panel ustawień, może tam coś podziałać.

A radzi sobie?

Nie wiem co tak naprawde ktos zrobił ale wiem ze u jednych to zadziałało a u innych nie.
Nie mnie pytaj.
@fenek81 zapytaj co konkretnie zrobił bo ja wiem tylko ze nie zrobił tego co najpierw miał zrobic.

P.S. Nie ze mna dyskutuj.
Potrafisz mu pomóc? To do niego pisz. Dotarło?

Może źle zrozumiałeś ale to też robiłem z rejestrem i plikiem manifest.
Rezultat bez zmian.

Jak nazywa się ten programik?

Raczej źle opisałeś.

A ten program z jego obrazka to pewnie to:

A tu starsza wersja:

Odapliłem ten program i nie za bardzo jest co tam ustawić. Dodatkowo komunikat na czerwono że niektóre funkcje nie są obsługiwane przez Intela.