Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

Pewnie za klik jest większa kasa :slight_smile:

A za asystenta pobierania była w h… kasa A jak widzę co tu się dzieje to przypomina mi się jedna piosenka niech ktoś ją weźmie do serca.

Za darmo powiadasz? Naiwny jesteś albo głupi…

Tylko wiesz ja jestem z prawdziwej sceny RETRO nigdy u nas nie było wynajmowania zamków czy hostess. Czasami ktoś pod koniec zlotu chodził i mówił, że impreza na siebie nie zarobiła i każdy dawał jakiś grosz. A DP poszło tak w komercje, jak Liroy i zacytuje pewną grupe Hip Hopową - Gówno zawsze wypływa na powierzchnię a w podziemiu zostają rzeczy najlepsze -

Bo nie każdemu chce się go włączać. Nie trzeba nad tym za bardzo kombinować. Do tego tryb czytania nie dogaduje się z komentarzami.

I też nie działa na stronie głównej i nie można bez dodatku ustawić by automatycznie ładował w takim trybie arty.

https://support.mozilla.org/pl/questions/1105766 (Can you automatically open up a web page in reader mode?)

A teraz odpowiedzmy sobie czo ONI nie mają pieniędzy z reklam.

Nie to żebym bronił, ale dlaczego komuś odmawiasz wolności słowa? Chce, niech pisze. Komu reklama przeszkadzała, to ją zablokował. Przyznam jednak, że w kwestii reklam przydała by się jakaś ogólna krajowa kampania uświadamiająca ludzi jak robić reklamy, by nie trzeba było się przed nimi bronić. A gdyby to nie pomogło, to druga uświadamiająca ludzi jak bronić się przed inwazyjnymi reklamami.

2 polubienia

Nigdy nie broniłem tych ludzi, ale ich kochanie pieniędzy jest straszne jak tak można patrzeć w mamonę i ci niektórzy ludzie mówią NIC SIĘ NIE STAŁO :wink:

Zacznijmy od tego, że część osób uważa, iż portal istnieje tylko dzięki redakcji. Otóż portal istnieje dzięki użytkownikom, którzy produkują masę zawartości, nieporównywalnie większą niż to co daje od siebie redakcja. Także zarabiają głównie na ruchu jaki użytkownicy tworzą poprzez interakcję między sobą. Dzięki temu mają statystyki, które mówią jaki jest ruch na stronie - i ten unikatowy, i ten całkowity. To my sprawiamy, że portal żyje i dzięki temu jest takie, a nie inne zainteresowanie reklamodawców. Także redakcja zarabia, bo jeżeli na 6 mln (z tego co pamiętam) unikatowych odsłon jest tak mały odzew w sprawie tej kiepskiej reklamy, to znaczy, że spore grono jednak je wyświetla, a spora cześć pewnie i kliknie w nią.

Jest jeden portal, na którym mam wyłączone reklamy Bazar Łowcy Gier, mimo że na każdej stronie jest reklama, ale oni mają ją wkomponowaną w stronę i nie przeszkadza to w oglądaniu, a także nie posuneli się do praktyk wykrywania blokady reklam. Mogliby niektórzy się uczyć jak reklamy umieszczać i jakie, aby to ludzi nie raziło.

Mi tam obecnie reklamy na DP, w niczym nie przeszkadzają. Póki da się przeglądać serwis nawet z reklamami, to nie ma co narzekać. Rozszerzenie do blokowania reklam używam, ale zazwyczaj mam go wyłączonego, bo i z reklamami, da się przeglądać internet.

Hej,

Zauważ, że prowadzenie portalu to rodzaj działalności biznesowej. Nikt tego charytatywnie robić nie będzie. Przecież żeby coś do garnka włożyć, trzeba mieć pieniądze. Dotyczy to także redaktorów na portalu.

Stąd wprowadzono program partnerski dla blogerów, w którym Redakcja dzieli się zyskami z wyświetlonych reklam z blogerami.

A ja myślę, że nawet ogromne ilości wyświetlenia reklam nie wygenerują przychodów, które pozwolą na opłacenie łączy i utrzymania infrastruktury serwerowej portalu.

No właśnie dziwne jest, że ludziom przeszkadza zwykła banerowa reklama na górze portalu. Ale to chyba znak czasu, że wszystko się należy - i to za darmo!

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia

Jeżeli strony internetowe przerzucają obciążenia załadowania treści na CPU użytkowników komputerów, gdzie uruchamiane są przeglądarki, to proceder niewiele różni się od działania minerów. Nie jest to aż tak spektakularne, ale zawsze jest. Odświeżając forum discourse, to CPU skacze mi do 88% i maleje. Na portalu zaladowanie strony z ponad 1000 komentarzy kosztuje sporo, bo przez kilka minut przeglądarka i komputer jest w stresie nadmiernego obciążenia.
Czyli tak - na DP do darmowych reklam uzytkownk dopłaca, czyli to DP eksploatują (w jakimś procencie) komputery userów.
Załadowanie kodu reklamy mającej jakieś 50 000 znaków - to przecież nie kosztem serwerów DP, tylko komputerów użytkowników. Do tego wmawiają, że obrazek leciutki, jak piórko, taki sobie bzdecik.

Czy ktoś coś darmowego kiedyś widział za darmo?
Ja przecież niczego nie wymagam, ale komputer często stęka, bo jest karany za darmowe.

Dziwne, że znam strony, które nie chcą zarabiać na użytkownikach.

A kiedy DP wprowadzi coś podobnego do YT srebnych - złotych przycisków dla blogerów no i nie można zapominać o monetyzacji blogów. Dodatkowo wstęp na pewne strony i przeczytanie niektórych artykułów, za comiesięczną opłatą. Można jeszcze wprowadzić rangi sponsorów jak iść w komercje to po całości wiem że w redakcji są łebskie osoby i wymyślą jak można jeszcze lepiej zarobić na portalu.

1 polubienie

Koniecznie prosimy, o kilka przykładów…

1 polubienie

Jak już coś to tylko na PW żeby mi ktoś nie zarzucił, że jakieś strony reklamuje. Nie wiem, czy uwierzysz Madafaker ale są strony Non profit.

Ściśle powiązane, z takimi też organizacjami…zupełnie mylisz płaszczyzny…

Idąc twoim tokiem “myślenia”, Ja też takie “znam”…w domenie “gov.pl”…

1 polubienie

Hej,

No jest to jakiś argument, ale podnoszony przez niewiele osób. Widzę, że większość boli to, że jakakolwiek reklama się pojawia, bo przecież blokery mają blokować wszystko.

To ja sobie tak myślę, że może zaczniesz pisać newsy na portalu, tak przynajmniej 7 czy 8 dziennie, a w zamian za nie otrzymasz maila w domenie dobreprogramy.pl. Jak Ci pasuje taki rodzaj współpracy?

Właśnie takich zagrań dobreprogramy chcą uniknąć.

Normalnie spadłem z krzesła. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,
Dimatheus

Chyba nie muszę ciebie uczyć, czytać między wierszami.

Czyli dla ciebie każdy musi w sieci zarabiać.