Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

Teraz zgaga:

Dalej się chcecie w to bawić? Blokując reklamy na DP, jak napisał @tomekb sami robicie w swoje gniazdo. Korzystacie z treści tutaj zamieszczanych, ściągacie programy za darmo i blokujecie coś, na czym portal zarabia w imię walki z… nie wiem czym. Chyba z zarobkiem dla strony. Tak się dzisiaj zarabia w internecie by móc prowadzić działalność. Sami byście zrzędzili gdyby ponad połowa odwiedzających wasze blogi, strony itp. używała blockerów i dzięki temu Wasze przychody byłyby o połowę niższe. Tu nie ma absolutnie nic co zasłania treść czy irytuje dźwiękami. Redakcja nie musiałaby kombinować i utrudniać Wam życia gdybyście nie blokowali wszystkiego jak leci. Dzięki temu pozycja DP spada, mniej firm interesuje się reklamowaniem tutaj. Sądziłem, że na DP są ludzie, którzy wiedzą jak to wszystko działa i są niejako ekspertami w swoich dziedzinach - jak widać nie do końca. Gorzkie żale, bo na DP reklamami biją.

Masa ludzi przychodzi tutaj by czytać trochę poważniejsze treści niż informacje o nowych gierkach na Facebooku czy konsolowych rozbojach. Nie rozumiem tego znienawidzenia reklam na stronach. Fakt, że niektóre witryny poszły w las z ilością i jakością reklam na swoich stronach, ale tutaj jest to stonowane i nie za bardzo razi.

Gdyby ludzie płacili za dostęp do stron nie byłoby problemu z reklamami, ale jeszcze się nie spotkałem z większa ilością ludzi, którzy płaciliby za możliwość uniknięcia reklam. Wolą AdBlockiem pozbawić stronę zarobku, a potem płakać, że jakość się pogarsza.

2 polubienia

Zostałeś tubą dobrych programów czy moderatorem? :laughing:

3 polubienia

W reklamach jako takich nie ma niczego złego. Tutaj nie są szczególnie irytujące. No może poza tą śródtekstową na całą szerokość strony we wpisach blogowych. Bardziej interesujący jest zestaw domen, które (przy wyłączonym blokowaniu) wyświetla uMatrix tylko po samym odpaleniu strony głównej portalu.

Ja w regułach zablokowałem tylko gemius i wspomniane domeny. Reszta jest odblokowana. Tak jak napisałem. Nie mam toleracji dla rozsiewaczy nie wiadomo czego. Dziękuję.

1 polubienie

Bardzo dziękujemy, to właśnie przez blokowanie gemiusa tracimy zasięg w badaniach :wink:

Czy tylko korzystasz z gemius? A inne, np. od Google?

To nie jest kwestia tego, z czego ja korzystam, tylko tego z czego korzystają firmy PR, domy mediowe i inne podmioty z branży reklamy i marketingu w sieci :slight_smile:

Macie już 15 rok umowę z gemiusem (megapanelem). Mnie tam wiszi to zliczanie. To przez wyskakujące okno ankiety jest cały raban. Do tego “nie mam prawa blokować ciasteczko”?
Nigdy nie byłem przeciwnikiem zliczania i nawet nie blokuję google analitycs, bo to i tak walka z wiatrakami.
Wyskakująca ankieta jest malwarem i ani tego nie zmienię, ani nie kliknę, że to cacy.
Po co macie agenta? Miał każdemu instalować zliczające “ciasteczko docenta” (aktywny klucz w rejestrze windows) :stuck_out_tongue_winking_eye:

Do tego gemius.pl i adocean.pl połączyły się w jedno. A domyślasz się @tomekb, że na domenie adocean też serwują malware. Tak jak nie blokowałem tego wcześniej, to zawsze coś wlatywało. A odkąd blokuję, mam spokój. Co do Google, to z tym AdSense czy Analitycs, nie mam powodu blokować.

Nope, ale śmieszy mnie jak niektórzy traktują reklamy na stronie i za wszelką cenę chcą udowodnić/pokazać, że na DP pracują kretyni. Jakoś trzeba zarabiać, nie chcąc użytkowników stawiać za paywallem. Idea darmowego dostępu do treści wygląda kusząco, ale się nie da. Zgadzam się z tym, że reklamodawcy są coraz bardziej bezczelni, ale i to da się odfiltrować jak się jest w miarę ogarniętym administratorem - na DP jest to bardzo ogarnięte.

@WODZU
Jeżeli chodzi Ci o szpiegowanie to 99% stron ma przynajmniej jedną wtyczkę, która to robi. Nie da się tego uniknąć.

@tomekb
Akurat Gemius mógłby się trochę ogarnąć z tymi ankietami…

Dlatego na 99% stron blokuję skrypty i ciastka. Na DP staram się tego nie robić.

Taka ciekawostka. Czy coś ciekawego widzicie na stronie głównej tego: https://adocean-global.com/pl/ ?

Ja robię to samo. Na reszcie tylko wtyczki social blokuję jak strona nie próbuje mi wszystkiego wyrwać z przeglądarki.

Tak jak widać, we wspomnianym przeze linku jest strona adocean. Jak widać tam dalej jest i gemius z tymi swoimi malware-ankietami. Do tego sam adocean serwuje również śmieci, a trzeci składnik - adserver - to przez to dostajemy półminutowe reklamy wideo w playerach tvn. Niezłe połączenie? Tak więc o czym mowa?

Wiec i wy musicie ją polubić.

Które można pobrać także z innych stron co dziwne także za darmo.

Wycinać kawałek tekstu bez reszty kontekstu też widzę potrafisz. To, że tutaj masz zbiór najważniejszych wiadomości, powiadomienia o nowych wersjach itp. To już nieważne.

A te strony ogólnie funkcjonują, na zasadzie filantropijnego wolontariatu, czy też swoistego, finansowego “perpetuum mobile”?

Jazda nie na tym polega, żeby pobrać program, bo na programki pl jest bez reklam, lekkie, od kilku lat bezproblemowe. Pewnie - pobrać, to przecież łatwizna! Potem trzeba wejść na DP, żeby poczytać, jak użytkownikom przydaje się ten program i o co chodzi z tym programem.
Na dobreprogramy jest najwięcej recenzji i komentarzy. Można nawet przy popularnych programach czytać artykuły. W tym dobreprogramy są najlepsze, dlatego Tu jest moja baza programów.
Hi hi - naraziłem się pani z fixitpc, bo linkowałem z dobreprogramy :wink:
Oczywiście, że są strony, które uzupełniają DP, gdyż DP nie ma w menu starszych wersji programów. Takie filehippo żyje z reklam wideo podczas pobierania i nikt nie psioczy.

1 polubienie

Twój wywód, koniecznie powinien być skierowany do @asus2017…ale “cudów” nie oczekujmy…