Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

Mój wycinek nie zmieniał sensu wypowiedzi właśnie widzę najnowsze wiadomości clickbaitowe aby tylko w tytuł kliknąć. Możesz LORDEK mi pokazać gdzie masz powiadomienia o najnowszych wersjach bo jest wiele nowych wersji programów/przeglądarek i tam nie ma takiej informacji.

Zgłoszone już do polskich filtrów adblocka, w ciągu kilku dni zniknie. :slight_smile:

Co do bannera opery jest on wycinany już od kilku tygodni przez nano defender.

ściągacie programy za darmo i blokujecie coś, na czym portal zarabia

zawsze możecie używać zewnętrznych agregatów z programami, pomogło by to wam troszkę zbić koszty serwerowe i przyciąć reklamy.

poza tym istnieje wiele innych metod zarabiania na tak popularnym serwisie.

nie jesteście ograniczeni tylko do firm PR. zamiast marnować swój czas na niekończącą się walkę z użytkownikami adb których przecież nie zreformujecie, lepiej skupić się na alternatywnych sposobach zarabiania.

Takie propozycje mógłbyś przedstawić właścicielom pakietu większościowego.

Powiadomienia masz TU:

Albo TU (jak dodasz program do ulubionych)

A co do clickbaitowych tytułów to przyznaję, że takowe się pojawiają i są domeną dwóch-trzech redaktorów - choć nazwanie tych osób redaktorami jest trochę nad wyrost. Niemniej da się też coś sensownego przeczytać.

Zauważ, że duża część programów leży na serwerach producentów i na DP masz najwyżej linki do nich - często producent na nic innego nie pozwala. Jeżeli masz pomysł na zarobek na takim portalu to pisz do góry, ja tylko sprzątam na forum. Alternatywy dla reklam nie zawsze są tym lepszym wyjściem. Jakieś coin minery, abonamenty, paywalle - to wszystko już było i zazwyczaj spotyka to jeszcze gorszy los, szczególnie paywalle, gdzie użytkownicy po prostu na stronę nie wracają. I tak DP długo się opierało proszeniu użytkowników o wyłączenie AdBlocków - reklama opery mniej-więcej czymś takim miała być.

Ja akurat nie używam blokerów, ale gemius bywa zbyt napastliwy, dlatego nie dziwi mnie, że ktoś ich blokuje.

LORDEK zacytuje się po raz kolejny (bo jest wiele nowych wersji programów/przeglądarek i tam nie ma takiej informacji) A dlaczego się taki zrobił harmider, bo kolejny raz uszczęśliwiacie na silę forumowiczów.

Jakich programów np.? Informacja o nowej wersji chcąc nie chcąc przychodzi z jakimś opóźnieniem, co jak dla mnie jest logiczne. Widzisz nową wersję programu? Zgłoś jego aktualizację… Poza tym z tego co widzę lista nie jest nieskończona i jeżeli jaki program miał aktualizację dwa-trzy dni temu to mógł zostać już zepchnięty przez kolejne aktualizacje innych programów.

Jeżeli jest jakiś lepszy automatyczny system do wyszukiwania nowych wersji programów to można zawsze nakierować administrację by z niego korzystała.

Kiedyś dałem dawno temu chyba 2-3 zgłoszenia, że jest nowa aktualizacja i gdzieś w odmętach strony to znikło.

Avast też zbędny w tym miejscu. Nie można gdzieś indziej?

Wątek ma już 291 wpisów i chyba wszedł w fazę marudzenia dla samego marudzenia :wink:

3 polubienia

Ja myślę, że wątek nie wyszedł jeszcze z fazy prealfa (preview), a co dopiero faza marudzenia xD

Ale tylko na Firefoksie i Chrome, tak? :wink: :smiley:
Bo na Operze to już nawet chyba nie wypada odblokowywać reklam…

1 polubienie

A pisząc już poważniej.
Takie reklamy jakie są na dobrychprogramach, czyli tzw. nieinwazyjne mi nie przeszkadzają i byłoby świetnie, gdyby inne strony też takie stosowały. Wtedy gro ludzi (w ogóle) nie stosowałoby blokerów reklam, bo nie odczuwałoby takiej potrzeby. To inwazja reklam na wielu różnych stronach i portalach wręcz wymusiła stosowanie Adblocka, uBlocka, nano Defendera i innych, także tych wbudowanych w przeglądarki.

A dobreprogramy… no cóż, obrywają przy okazji. Bo jak ktoś ma włączonego blokera, to nie wyłącza go wchodząc na nową dla niego stronę DP, bo “niby dlaczego?”. I nie ma z tego dobrego wyjścia. Pójście w reklamy inwazyjne nic nie da, bo jeszcze więcej ludzi po prostu włączy blokery na DP. Tym bardziej, że tu zagląda więcej tzw. świadomych użytkowników.

Dopiero ktoś, kto regularnie tu zagląda, może nawet ma założone konto, to może wyłączy blokery. Ale musi się dowiedzieć, że tu można je wyłączyć, że treści nie zakryją mrugające i grające reklamy, że nie zaczną same się odtwarzać filmy. @tomekb - to taka moja sugestia - może na głównej stronie portalu warto umieścić informację, że serwis nie stosuje żadnych inwazyjnych reklam i prosi użytkowników o wyłączenie blokerów.
Hm?

Do tego jeszcze jedna sugestia. Zrezygnujcie z gemius. Są o wiele lepsze rozwiązania.

Wole reklamę opery niż reklamy takie jak ta.

3 polubienia

Niby nie ma o co kruszyć kopii, ale te reklamy w treści o wygranym smartfonie, czy ipadzie - to tak ładnie mrugają, kolorowo, a dzieci są jak sroki. Nawet przypadkowe kliknięcie, to wejście na zainfekowaną stronę, co wyłudza dane, numer telefonu i tylko można liczyć na straty.
Radek - Nie widziałeś na DP takich reklam? A ta ankieta z możliwością wygranej?
hxxxx://s1.adform.net/Banners/Elements/Files/172561/2593882/bvpath_257/assets/728x90_5.jpg

Nasz kolega LORDEK zarzucił, że takie reklamy są na stronie Bazar Łowców Gier (dziwne, że tylko on je widzi mam wyłączone blokery) a sam nie napisał, że takie reklamy występują na DP brawo LORDEK moralność Kaliego.

@tomekb Dlaczego nie zrobicie kolejnego kroku i nie pogadacie z blogerami, żeby promowali odwiedzanie portalu bez blokerów? Cały czas myślałem, że taki cel przyświecał pomysłowi dzielenia się zyskami z reklam.
W ten sposób złapiecie dwie sroki za ogon i wizerunkowo będzie to lepiej wyglądało.

Już sobie wyobrażam jakby taka rozmowa wyglądała - Aby dalej być promowani musicie umieścić baner o wymiarach 468 x 60 pikseli wadze 50 kB w formacie JPEG, GIF, SWF (FLASH), JavaScript jeśli takiego banera nie umieścicie u siebie na blogu i stronie głównej będziemy zmuszeni przestać was promować na stronie Dobrych Programów.

Z wyrazami szacunku redakcja Dobrych Programów.