Serio? Serio! Czyli znowu reklamy Opery :(

Przecież oni mają już SPONSOROWANE artykuły sklepu X-KOM

Ostatnio widzieliśmy ten poziom jak sobie ludzie z X-kom gdybali co będzie za jakiś czas na świecie.

No właśnie…

W sumie to zastanawia mnie opór przed umieszczeniem na stronie głównej portalu informacji o tym, że serwis nie stosuje inwazyjnych reklam. Są dwa wyjaśnienia… :thinking: :wink:

Wytną też adblockem lub nano defenderem pewnie dlatego.

1 polubienie

Uwaga, walę mocną rzeczą:

Dzisiaj wymienili mi router UPC na inny (UBEE na ConnectBOx) i zauważyłem bardzo ciekawą rzecz

DNS UPC:

DNS Googla:

Sprawdźcie sobie. A pisałem wcześniej by sprawdzi DNS, to nie… Na Ubee ręcznie sobie wpisałem 8.8.8.8 na ConnectBox nie ma możliwości zmiany DNS więc po zobaczeniu tego czegoś zmieniłem sobie ustawienia karty sieciowej.

1 polubienie

Sprawdź czy wróci po zmianie na DNS UPC.

I na automatycznym UPC, i na googlowym 8.8.8.8 wyskakuje owo*


Wyłączone blokowanie w normalnym trybie firefoxa. Jest dziadostwo :stuck_out_tongue_winking_eye:
Czyżby to była klątwa dostawcy? Zaczynam zastanawiać się, bo kiedyś wyskoczyło mi okienko z UPC, że jestem szczęśliwym wygranym i nie było to związane z DP.

Wróciło po zmianie. Sądzę, że problem w tkwi w tym, że UPC nie ma filtrowania tych crap reklam.

@Bogdan_G mnie reklamy zniknęły po ponownym uruchomieniu przeglądarki. Przy wyjściu czyści mi ciasteczka. Ogolnie DNS u mnie rozwiązał sprawę, teraz pytanie czy to Twój dostawca czegoś nie majstruje. Spróbuj na 9.9.9.9 lub na OpenDNS. Masz UPC? Ktory masz router? Technicolory i Thompsony byly podatne i dziurawe.

1 polubienie

Spróbuj ustawić te DNS-y:

199.85.126.10
199.85.127.10

I daj znać, czy coś pomogło.

Właśnie mam od godziny 9.9.9.9 i na razie badziewia nie widzę. Reklamy… takie sobie.

Jak możecie reklamować operę ? przecież to tylko jeden z programów użytkowanych przez forumowiczów nie lepiej takie produkty, wtedy rabanu nie będzie ??

Opera, to produkt i niezwykle dochodowy. To dostęp do strumienia forsy. To tym więcej kasy, im większy procent rynku. Reklama, to jest parcie na rynek.

Tylko czasami nachalna reklama ma odwrotny skutek przypomnijmy sobie sprawę Media Expert.

1 polubienie

Chrome nabijało statystyki w google, w usługach google - wszędzie było pełno chrome. No i chrome, to znaczy dużo kasy. Opera też tak chce. Dobreprogramy, to miliony odsłon miesięcznie.
Ludzie psioczą, bo opera nie jest niezbędną do życia w internecie. Raczej oferta skromna. Pełno w niej ograniczeń. Więcej oferują inne przeglądarki, chociaż według mnie korporacje lecą na zadławienie rynku.

Próbuję te dns nortonowskie, bo nawet 9.9.9.9 puszcza:
>

  			<div class="container_ban_text0"><span class="container_ban_resaltar_red">FANTASTYCZNIE!</span></div>
  			<div class="container_ban_text1 container_ban_btn_float">To nie żart!</div>
  			<div class="container_ban_text2"><span id="date">ONLINE: 3/02/2018</span> <span id="time">9:21</span></div>
  			<div class="container_ban_text3 container_ban_btn_float"><span class="container_ban_resaltar_red">&nbsp;Jesteś naszym 1.000.000 gościem!&nbsp;</span></div>
  			<div class="container_ban_text4 container_ban_btn_float">Zostałeś wytypowany jako pràawdopodobny WYJĄTKOWY ZWYCIĘZCA. <br>Nagroda Główna: <span class="container_ban_resaltar_blue"> SMARTPHONE</span></div>
  			<div id="buttongoto" class="container_ban_btn animation ">KLIKNIJ TUTAJ</div>
  		</div>
  		<div class="container_ban_logo">©Aldaniti</div>

Na neostradzie brak reklam.

Użyłem OpneDNS - reklamy wróciły. Wróciłem do Googlowych, ale zaczynam odnosić wrażenie, że teraz UPC przekierowuje wsio przez swoje DNS, bo reklamy dalej się pojawiają. Piszę do tych patałachów teraz, bo jak reklam “specjalnych” nie miałem tak teraz mam, więc przejście na nowy router wyszło mi nie za ciekawie. W mobilnej przeglądarce też zauważyłem zwiększoną ilość reklam.

EDIT:
Jestem po małym Reserchu i doszedłem do tego, że problem z dziwnymi reklamami z wygraną smartfona czy samochodu generuje AdForm. Zablokowałem tego konkretnego reklamodawcę w Ghostery i kilkukrotny wejście na stronę przed i po wyczyszczeniu danych przeglądarki CCleanerem nie dało mi takiej reklamy. Kolejna rzecz, reklama za logiem dobrychprogramów - ta z dziewczynami i randkami to błędnie załadowany skrypt reklamy prawdopodobnie też z AdForm, bo również mi się nie pojawiła. Niemniej powinna być zablokowana już na etapie usługodawcy, bo jest uznana za szkodliwą - googlowe DNS’y jak widać sobie jakoś radziły. Przez szkodliwość mam na myśli totalny burdel w skryptach, przez co widzimy jakieś dziwne reklamy w dziwnych miejscach gdzie teoretycznie ich nie powinno być. Żadna z reklam nie przekierowywała na jakąś złośliwą stronę, zresztą jeżeli była już klikalna to uBlock na nowej karcie stronę z marszu blokował.

Te reklamy pojawiają się, jeżeli nie zostaliśmy sprofilowani. W takim wypadku dostajemy zwyczajny reklamowy crap by tylko coś się pokazało. Google lepiej zbiera dane więc te reklamy są w jakimś stopniu dostosowane do naszych potrzeb. AdForm wali ciekawymi pierdołami jak wejdziemy na DP po VPN. Jednak zastanawia mnie co się tam dzieje skoro często rzucają reklamy nieklikalne i nawet takie, które przysłaniają googlową reklamę.

Dziękuję za potwierdzenie tych fake reklam na DP. Tak wychodziło, że normalnymi w temacie byli Madafaker i januszek :wink:
Az dziwne, że gó-reklamy nie wyskakują tutaj na forum i na wielu portalach, jakby było za trudne administrowanie stroną DP zarządzane przez specjalistów…

To nie jest problem DP. Mnie to wygląda, że albo adform ciula, albo gdzieś jest to uzłośliwione dalej lub ktoś gdzieś tam zawalił sprawę. Aby takie reklamy się wyświetliły musi być spełniony szereg warunków. Bardzo mi to wygląda na zepsuty skrypt dobierania reklam, bo na VPN o ile reklamy są wyświetlane z tych bezsensownych jak wygraj smartfona (w języku i formie kraju, z jakiego jest VPN), tak wysyp strony nie miał miejsca - choć ten naprawdę rzadko się zdarza. Wystarczy jakiś błąd w linijce, nawet literówka i się rozsypuje cała masa rzeczy. Niemniej taki badziew mi na starym routerze z Googlowym DNS odsiewało.

Przeczytajcie co o blokerach reklam myśli sam bloger Dobrych Programów. https://www.dobreprogramy.pl/AdBlock-jako-koniecznosc-czesc-1,Blog,85866.html