Sieć 5GHz zrywa non stop

Nie. Znajdz opcje gdzie pokazuje w dB SNR tłumienie (nie pamietam po angielsku nazyw).

Proszę:

Margines szumu jest za niski, poniżej 12dB dla pobierania i modem ADSL w TP-Linku moze nie wyrabiac, w nocy czy wieczorem jak linie miedziane obciązone bardziej i centrale moze spadac ponizej 5dB i zerwie synchronizacje. Coś masz albo z linią telefoniczną, albo instalacja w domu czyli gniazdko, ale ja bym zgłosił na infolini, zeby sprawdzili bo reszta parametrów nie jest zła.

Moze być tez sprawa modemu w TP-Linku, który poprostu nie radzi sobie z tak niskim szumem na lini. Do tego te błędy masakra.

1 polubienie

Instalacja jest stara i od budowy domu nigdy zmieniana nie była, nawet nie mogę mieć neta, który wymaga innych kabli. Z drugiej strony mam duży kabel do słupa drewnianego puszczony a zacisk przy słupie wygląda tak, jak by miał się urwać. I co z tego, że zadzwonię, jak znowu powiedzą słynny tekst “U nas jest w porządku, proszę zrestartować router”.

To dlatego Asus radzisz kupować niż TP-LINK?

Jesteś złośliwy jak nie powiem kto bo sie obrazisz i doniesiesz.

Mają obowiazek na słupie naprawić bo to ich słup i ich zacisk i gneb to skutku i ich przypilnuj, a nie dajesz sie robić w konia tym patałachom.

Ja obrażę się? Za kogo Ty mnie masz. Dziś trafiłem na drugiego sympatyka Asusa jak Ty. I wiesz, mówił to samo co ty.

Już tak robiłem i mówili, że jest wszystko ok. nawet jak wpiszę awarie orange i wejdę, to takie są statystyki błędów, że nie wiem, czy nie gorsze jak działała TPSA, mimo, że Orange działa na tych liniach.

To złóż pisemną skargę na techników w najbliższym mozliwym salonie Orange, tylko w salonie nie punkcie partnerskim. Bo to ewidentna wina Orange. Do mnie przez ostatnie 4 lata z awariami przyjezdzali co drugi dzien, aż dzwonili do mnie z Warszawy z Orange do Lublina co się dzieje z usługa bo tyle zgłoszeń, że rekord pobiłem prawie i wtedy przyszli i na słupie naprawili, ale to nie wiele dało przy 4 km od centrali w lini prostej na GPSie, a jak ida kable i jaka odleglośc to tego nikt nie wie,

1 polubienie

Gdybym był właścicielem abonentu, to chętnie, a tak nie mogę, bo ojciec jest właścicielem, ale wszystko co dotyczy technikali, to mi daje rękę.Tylko trzeba podpisywać.

Jak jesteś pełnoletni i masz dowód osobisty napisz na komputerze upowaznienienie. Na stronie Orange jest specjalny druk, wypełnij z nim, niech podpisze i podjedź do salonu i im zostaw, a najlepiej raz z nim się tam wybierz niech załatwi ci upoważnienie i bedziesz mógł podpisywac. Jak nie masz jeszcze dowodu osobistego to gorzej :slight_smile: Poza tym jak przyjda technicy to taty w domu nie ma?

Inna sprawa, że co technikom trzeba podpisywać tylko jakby ci wymieniali sprzet od Orange, a tak to nic sie nie podpisuje. Chyba, że coś zmienili od 5 lat.

To teraz Ty jesteś złośliwy. Już to przerabiałem…

Ciekawe, że ja z takim upoważnieniem w Orange podpisywałem pół roku temu cesje z firmy rodziców na siebie bo tata był w szpitalu, a był włascicielem firmy i przeszło, wiec albo masz pecha w zyciu, albo cię maja tam strasznie dosyć :slight_smile:

Nie mają mnie dosyć, tylko mówią, że na linii nic nie ma a słup jest ok. I teraz jak dzwoniłem, to bezzasadne wezwanie, będzie kosztowało.

Powiedziałem wcześniej, że moze być to wina modemu ADSL w TP-Linku, to twój sprzet nie Orange wiec na ich sprzecie możliwe, że działałoby dobrze bo mogąπ poustawiac wszystko pod swój sprzet wolno im to.

Jedyne rozwiazanie pozyczyć od kogos inny router z modemem i potestowac lub kupic z dostawą do domu, wtedy w 14 dni mozesz oddac bez uzasadnienia, ale nie może być porysowana obudowa itp.

Co do Asusóœ nie trzeba za tysiac złotych kupowac, ale to już trzeba by inny watek załozyć chyba w dziale na luzie i sie licytować kto wie lepiej i chwalić swoje.

Mozesz móœię na 14 dni kupić i sprawdzić: https://www.ceneo.pl/30206125

Moze będzie lepiej.; Sam kiedys miałem go przy neostradzie przez ostatnie 4 lata z neostradą trzymał bardzo stabilną synchronizację na 6Mb/s u mnie co nawet techników szokowało bo wszystko zalezy od modemu i firmwareu modemu, który wtedy kiedy była to nowość Asus 3 razy aktualizował firmware samego modemu w routerze przy aktualizacji całości.

Nie nie, nie będę kupować nowego routera a później bawić się w oddawanie. Obecnie jakoś nie zrywa i nie sądzę, aby nowy model TP-Link już by szwankował. Prędzej bym stawiał na stary firmware. I chyba tak jest, ponieważ gdy nie ma neta, to i tak wszystkie diody świecą, szczególnie ta z planetą (dioda).

Myślę, że można zamknąć już ten temat.

Hej,

A nie masz jakiegoś urządzenia z Orange w domu? W przypadku większości usług, Orange dodaje swoje rozwiązania w stylu BabyBox’a czy bardziej zaawansowanych routerów. Ewentualnie sam modem, bo i z takimi urządzeniami można się spotkać.

To nawet nie chodzi o to, że szwankuje, ale modem może mieć problem w przypadku bardzo zaszumionego łącza.

A jak wygląda wtedy dioda DSL? Świeci się, mruga czy gaśnie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Mam wrażenie, że to co ja pisałem o modemach ADSL w routerach to ty albo nie chcesz, albo rozumiesz totalnie na opak. Każdy modem jest inny czy to ADSL, czy LTE. Każdy modem inaczej działa chodxby głównie za sprawą swojego własnego firmware. To, że TP-Link zaktualizuje firmware routera wcale nie oznacza, że zaktualizuje firmware modemu ADSL i mimo najnowszej wersji firmware w całym routerze dalej będzie to samo bo modem może miec swój firmware, że ponizej 10dB szumów ma zrywac synchronizacje, albo tez te błędy. Dlatego pisałem, żeby spróbowac na innym modemie ADSL. Dziś ciężko kupic sam modem ADSL, a już tym bardziej nowy. Nie każe ci kupowac zasugerowałem, ze mozesz kupic i oddac. Moze byc taka sytuacja, że niezaleznie czy to na tym słupie drewnianym jest zrobione pieknie czy wyglada niechlujnie to wszystko działa jak nalezy. Moze być tez wina kabelka miedzianego w twoim domu, samego gniazdka i zarobienia kabelków do gniazdka i to tez będzie generować nie potrzebne szumy i błedy, co ćwoki z TPSA czy Orange powinni sprawdzić, chociaż mówie minelo 5 czy 6 lat jak mam z nimi doczynienia i moze teraz naprawy w domu, koncowe jak gniazdka robią odpłatnie.

Przykładowo ja testowałem LTE na routerach Huaweia gdzie modem tez pewnie tej samej firmy, Zyxel router z modemem LTE z tego co mi Zyxel napisał firmy Qualcomm Artheos, a we wspominanym tu Asusie modem Broadcom.

Tylko dioda się pali, anwet gdy neta nie ma. Tylko w systemie ikonka Wifi daje żółty wykrzyknik i tyle.

Ja już pisałem, mam starą instalację na starych kablach.

Kabelki w gniazdku prawidłowo podłączone, o izolowane? Czasem w gniazdku jest największy ból, a nie w całej instalacji w domu czy budynku inaczej mówiąc. Też gniazdko moze być nie bardzo i to można wymienic, nie trzeba wymieniac do tego całej instalacji w domu, pytanie czy umiesz to porzadnie sam zrobic i odrazu zaznaczam, ze tym pytaniem ciebie nie oceniam, tylko grzecznie pytam.

To świadczy o routerze, ze mimo braku sygnału z centrali dalej go widzi, ale to ból często z centrali, albo tak słabego sygnału na lini, ze modem nie łapie utraty.

1 polubienie