Sieć 5GHz zrywa non stop

Mam same tp-linki, nawet nowy nie używany, który zakupiłem do mieszkania, który wynajmuje, ale okazało się, że najemca nie chce orange, więc zabrałem router. Mam jeszcze stare routery tupu bridge-router, ale nie będę się z tym bawił.
Z tego co usłyszałem od kolegi, który pracuje w orange, to serwisanci działają z routerami z Linksys, D-link, Asus! i jeszcze jedna firma, i nie mają żadnej utraty DSL’a.
I czego też się dowiedziałem, że TP-linki stosowane w domach jednorodzinnych, to duży błąd. To dziwne, bo u innych dobrze działa.

To znaczy, że mimo nowy, to i tak słaby???

Raczej to obstawiam;)

Jezu ja się jakiejś nerwicy nabawie przy tobie. Tłumacze ci, że w routerze masz modem ADSL, który siedzi w TP-Linku i może nie radzić sobie z zaszumioną linią telefoniczną i błędami. Czemu TP-Link tego nie dopracuje bo by musiał lepszych fachowców zatrudnic, którzy dopracowaliby firmware modemu i routera, a co do tego zastosowac pewnie lepszy modem i za to bulić włącznie z klientme końcowym. Dlaczego np. Asus mi potrafił złapać p[ełną synchronizacje lini an 6Mb/s czyli 756x jak dobrze pamiętam, a TP-Link czy nawet sprzęt od Orange czyli jakieś tam Sagemicom itp ledwo na 4Mb sie synchronizowały? Bo Asus dopracowywuje nie tylko sprzęt, ale i oprogramowanie, które nim zarzadza.

1 polubienie

Jezu, Ty zawsze krytykujesz TP-link, stąd moja taka odpowiedź. Ameryki nie odkryłeś, wiem o tym.

Bo nawet Ty masz problemy z TP-Linkiem tylko wstydzisz się przyznac. OK, kupuj dalej TP-Linki tylko nie pytaj co mam popsute, ze ci zrywa internet. Ja ci propozycje dałem, ty nie chcesz kupowac routera, testowac i zajac sie tym troche to co ja czy ktokolwiek na forum zrobi to za ciebie? Nie bo fizycznie nie mozliwe.

Wiec nie ma sensu dalsza ta dyskusja dopóki ty sam coś nie zrobisz i nie sprawdzisz.

Pozdrawiam, cześć.

Ja mam problemy z TP-Linkiem? Przecież dobrze działa i nie wiesza się, i to jest ważne. Sprawdzałem na innym routerze, który pożyczyłem od kumpla i to był linksys, niestety, tak samo było.

Garoz, Ty chyba tu czegoś nie rozumiesz. Ja zakładając ten temat, nie prosiłem, aby ktoś za mnie rozwiązał problem, tylko napisał co może być nie tak. I tak dalsza dyskusja poszła w inną stronę, ponieważ zamiast gadać na temat, to rozmowy poszyły o typ routera.
Ja z kupna nowego TP-Linka jestem zadowolony. A że łapie taki sygnał a nie inny,to cóż orange.

Do usranej śmierci chyba będe ci tu pisal.

Modem ADSL masz w routerze, on łączy się z operatorem. Wychodiz an to, że jest kiepski i nie radzi sobie z słabą linią.

Co do Linksysa to wazny model i czy miał ostatni najnowszy firmware wgrany, a Linksys poza logiem i tylko lansowaniem swojego Cloud od paru lat wcale nie grzeszy niczym. Linksys każe sobie płącić za zbędne usługi i logo od 15 lat.

Tyle sie napociłem, żeby ci wytłumaczyc, że chodiz o modem wbudowany w TP-Linku, a ty dalej nie rozumiesz i twierdzisz, że wina stoi po stronie Orange. Zastanawia mnie po co z ich usług korzystasz, nie ma u ciebie LTE T-Mobile?? Sprawdzałes? Do kiedy masz ten Orange na miedzi?

Ja odkąd zrezygnowąłem z Orange Neostrady jestem o wiele zdrowszy psychicznie bo nie musze się martwic, że zapuszcze ściąganie pójde z domu, wróce, a on mi wywali, ze zerwało połączenie gdzies. Co prawda w LTE na routerach Huawei 2 razy na dobe zrywa bo Huawei cos ustawił w firmware, ale na Asusie nie. Od 15 dni jedno IP.

Wracając do tematu to masz dwie opcje, albo szukac routera z mocnym modemem ADSL, albo zmienić usługodawce.

Trzymaj się.

A ja do usranej śmierci będę Ci pisał, że wiem, że jest modem w routerze i to co piszesz.

Przecież wiem i wyżej już pisałem.

To już pogubiłem się, skoro mam tp-link, to LTE nie będzie działać. Sam tak pisałeś, ale nie w tym wątku. Nie wiem, czy jest samo LTE a T-Mobile nie lubię. Po za tym, czy by opłacało by się do jednego domku prowadzić kabel.

Nowego routera nie będę kupował, bo jest dobry.

Kabel do LTE???

Wiem jak to zabrzmiało, jak bym nie wiedział co to jest LTE. Dlatego tak napisałem o tym kablu. Zastanawiam się nad VDSL i położeniu kabli światłowodowych.

Co do routerów ASUS, dziś kumplowi doradziłem właśnie ASUS, nie chciał TP-LINKÓW, bo ma ich z 3 i czwartego nie chciał. Więc chciał drogi, ale tak do 800zł. I ten model mu doradziłem: https://www.euro.com.pl/routery/asus-dsl-ac68u.bhtml#opis
Skonfigurowałem i zadowolony jest. A jego ojciec powiedział, że w końcu kupiłeś sprzęt a nie chłam, mimo, że nie zna się na routerach, ale mnie zatkało.
Powiem jedno, jak znowu ten tp-link mi padnie, co niedawno kupiłem, to też kupię ten model. Może nie jest najwyższych lotów, jaki ty masz, ale taki kupię.

1 polubienie

Hej,

Dziwna sprawa, bo wygląda trochę, jakby była jakaś luka w oprogramowaniu, skoro diody nie pokazują poprawnego statusu. A czy przypadkiem router długie nie zawiesza? Da się zobaczyć inne urządzenia w sieci lokalnej? Skorzystać z ich zasobów?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie porównuj routerów z modemami VDSL/ADSL do routerów z LTE, które mimo wszystko jeszcze nie sa takim standardem jak VDSL/ADSL przez co te modemy LTE wbudowane kosztuja tyle co dwa drogie routery razem wzięte bez modemu :slight_smile: Poza tym mało kto kupuje router z LTE niz te, który wciska operator mobilny od Huaweia, zakłądając, ze to najlepsze.

Taka ciekawosta Asus na swojej stronie Globalnej, a nie polskiej ma jeszcze taki router z LTE:

Napewno będzie tanszy od 4G-AC68U, ale nadal wątpię, zeby ktoś go kupił, aby było nim takie zainteresowanie, zeby był w atrakcyjnej cenie czyli ponizej 500 zł.

Masz na myśli od strony routera? Jeżeli tak, to są pokazywane urządzenia, które są obecnie podłączone z siecią WIFI. Natomiast, jeżeli chodzi o widok w komputerów w sieci, to nie widać. Może luka jest, bo jak wyjmę z gniazda telefonicznego wtyczkę, to przestaje się palić dioda, ale znika po paru sekundach a nie od razu. I to nie jedna dioda gaśnie a dwie diody. Jak włączę do gniazda, to ponowna jest synchronizacja i jest net.
Zastanawiam się, czy to nie wina filtra, nie chodzi o to , czy pada, ale ten filtr, który mam, był używany do starego routera speedtoucz i być może tu jest problem.

@Garoz, ja nie prosiłem o porównywanie routerów, tylko zapytałem, czy ten router, który doradziłem kumplowi też będzie wg. ciebie zły:)

Nie my się chłopie w życiu nie dogadamy. Ty za nic nie rozumiesz co ja pisze. Juz mi się nie chce :stuck_out_tongue:Niech inni próbują ciebie zrozumieć.

Pozdrawiam.

Owszem, nie dogadamy się, skoro nic nie rozumiesz. To że masz LTE, nie znaczy, że nie mogę zapytać właśnie o ASUSA, który Ty zachwalasz. Kolega nie ma LTE i dlatego taki router, a ty pomyślałeś, że porównuje routery. Nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Natomiast ty nie rozumiesz tego, że LTE dopiero robi sie standardem do internetu, a ADSL juest standardem już z conajmiej 20 lat więc siłą rzeczy router z ADSL nie będzie kosztował tyle co z LTE. Dlatego pytanie o router ADSL zaznaczając cokolwiek do porównania z LTE nie ma sensu.

Wymien filtr na nowy, kabel teledfoniczny od routera do gniazdka, a nowy filtr podłącz do telefonu, a nie routera bo jak podłączysz do routera to się router nie scynchroinizuje z linia bo bedzie myslal, że to telefon.

To wiem, ale nie jestem pewny, czy taki filtr, który jest obecnie używany, może zakłócać sygnał? W tym sensie, że chodzi mi o szumy i podobne sprawy.

Jeżeli filtr prawidłowo nie oddziela szumóœ dla ADSL od szumów dla sygnału telefonu bedzie powodował błedy i cyrki. Ja pamietam raz jak kupiłem słynnego Netgear 2200 coś tam z ADSL i po tygodniu zdechł. Technik z TPSA powiedział uwalony port ADSL w routerze i filtr. Poszło po lini przepiecie. Netgear na gwarancji Door to Door kazał odesłac uwalony i an trzeci dzien kurier przywiózł noweczke. Na 100% nawet nie sprawdzali :slight_smile:

Dobra a filtr ma wpływ na te dane z tabeli , które Ci wyżej pokazałem? Pytam, wiem, że sygnał a czy filtr.

Filtr ma oddzielic sygnał dla internetu, dla głosu na lini telefoinicznej, wiec ma wpływ na wszystko.

Żeby stwierdzić czy to może być filtr wystarczy odłączyć telefon (z filterm) od gniazdka, i nie trzeba niczego kupować!