Sieć 5GHz zrywa non stop

Tylko w 5 minut tego nie sprawdzi…

Inaczej zachowuje sie linia bez filtra, a inaczejz filtrem.

Taki obecnie miałem, gdy używałem routera speedtoucz, tylko na filtrze pisze made in china. A z nowym routerem mam inny filtr z podziałem na net i telefon.

Przecież filtr stosuje się do telefonu tylko, nie do routera.
Jeśli masz jakiś filtr pomiędzy linią a routerem to być może mamy winowajcę.

Jeszcze raz napiszę, pisząc, że razem z nowym routerem mam inny filtr a w zasadzie splitter, to nie oznacza, że mam filtr połączony z routerem. Mam, ale w pudełku, a stary filtr, który obecnie mam, jest podłączony do linii a nie do routera.

Jeszcze raz napiszę… :wink: Odłącz te filtry i zobacz czy coś to da.

filtr - liczba pojedyncza:) Nie odłaczę, bo telefon nie będzie działać. Kiedyś tak robiłem i nic.

Nie mówię o odłączeniu na stałe tylko na próbę, na “chwilę”.

Sprawdzę i zobaczę jakie będą wyniki przesyłu danych i ponownie wrzucę tabelkę.
Sprawdziłem i kolosalnej różnicy nie było czuć, ale przed odłączeniem filtra, tabela tak prezentuje się:
przed%20DSL
Gdy odłączyłem filtr, to tabela nie zmieniła się.
Ale gdy ponownie podłączyłem filtr, to zupełnie inny wyniki były:
po_DSL

Zrób eksperyment. Podłącz sam router bez filtra i zadzwon z komórki na swój numer domowy. Powinno natychmiast zerwać synchronizacje routera i dioda ADSL czy jak tam nazwał sobie producent powinna w kilka sekund migac na czerwono. Jak tak się stanie, rozłącz się i poczekaj aż się zsynchronizuje i wtedy wklej parametry lini. Potem podłącz filtr pod telefon i kabelek z filtra w gniazdko, a router bezposrednio w drugą dziórke w gniazdku :slight_smile: i kilka razy dzwon z komórki az zerwie synchronizacje wtedy będzie wiadomo czy filtr oddziela sygnał od szumów ADSL.

1 polubienie

Hej,

Nie, bardziej to, czy da się wejść do zasobów wspólnych, jeśli takie są udostępnione na choć niektórych komputerach - ogólnie o udostępnianie katalogów mi chodzi. :slight_smile:

Nie, to zupełnie normalne. Żaden router nie będzie domyślnie sprawdzał co 100 czy 500ms, czy nadal aktywna jest synchronizacja z linią ADSL. To samo tyczy się diod - gasną dwie, bo zapewne gaśnie dioda sygnalizująca synchronizację z linią (ADSL) oraz status połączenia z siecią (On-Line).

Więc to potwierdza nasze przypuszczenia, że być może modem nie radzi sobie z zaszumieniem na linii przez co się przywiesza. Ponowna synchronizacja naprawia problem, ale po czasie pojawia się on znowu.

To są generalnie urządzenia, które się nie zużywają. Mogą co najwyżej zepsuć się mechanicznie. Aczkolwiek jeśli masz inne filtry, to sprawdź. Pewnie zmiany nie będzie, a jeśli jednak?

Jeśli ma uszkodzone styki, może zwiększać zaszumienie. Tak jak pisałem - uszkodzenie mechaniczne.

Sprawdź, czy po uruchomieniu routera liczba błędów się zeruje - chodzi o pole Błędy (pakiety). Różnice w tłumieniu są niewielkie…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wczoraj akurat dobrze router zareagował, gdy linia padła. Czyli brak neta, brak świecącej diody w routerze;)

Hej,

  • A zmieniły się jakoś parametry definiujące jakość sygnału na linii ADSL?
  • I co z kwestiami z poprzedniego posta?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie sprawdzałem, ale skoro po odłączeniu filtra, nie było dużej różnicy, to by pewnie tak samo było.
W dalszych kwestiach np: zerowanie błędów, też nie sprawdzałem. A zapytam, gdyby nie zerował błędów, to co?
Dimatheus, ja nie narzekam na nowy router, który zakupiłem, ale nazwa tematu mówi o zasięgu 5Ghz:)

Ty dalej kompletnie nie odróżniasz routera od modemu ADSL. Masz te dwa urzadzenia w jednym i ten modem ADSL w TP-Linku nie wiadomo na jakim chipie moze przez również, a nawet firmware powodowac, że przy dużym zaszumieniu lini sobie z ta linią nie radzi. Objaw chodzby własnie taki, ze zaszumienie wywołąło zerwanie synchronizacji, a on gubi ją np po minucie lub około co powinien pokazac po 5-10 sekundach od utraty bo skoro słaba linia i błędy wywołały od modemu utratę synchronizacji to powinno po chwili to wykazac, a nie czekac “na otwarcie”.

Co do tematu to ty zaczołes o 5Ghz, a potem o ADSL to do kogo piszesz, że temat jest o 5Ghz?? Pozatym nie widze sensu na każde pytanie zakładac X wątków.

I tu mylisz się!!!

Wiem, że są tam dwa urządzenia.

Poprawka, ja zacząłem temat o zasięgu 5GHz i też była mowa o routerze, ale próbowano i widzę nadal próby przekonywania mnie, że jestem debil.

Nie jestes debil, tylko my, ze winą może być modem ADSL w routerze TP-Link, a ty jestem zadowolony z routera TP-Link. Jak miałem te dyskusje zrozumiec inaczej jak to, że ty nie rozumiesz, ze winą może być modem ADSL wbudowany w router, a że ich nie oddzielisz to trzeba spróbowac inny router z modemem ADSL bądź sam modem ADSL gdzies dorwac nawet uzywany i sprawdzić, chociaz wydaje się to kompletnie nie opłącalne.

Ja cały czas pisze, że modem ADSL też ma firmware, który musi się dogadac z firmwarem głównym routera i jeśli nawet modem ADSL dostanie sygnał utraty synchronizacji, a główny firmware każe mu czekac bo coś sprawdza, czego nie da się ustawić tylko na sztywno TP-Link ustawił to moze z opóźnieniem pokazywac utratę synchronizacji.

Jak to zrozumiesz to zrozumiesz czemu nakłąniałem cię w zabawe sprawdzenia an 14 dni, chyba, ze masz znajomego, który się z Tobą na tydzien zamieni. Ty potestujesz jego u siebie, a on twoj u siebie. Dwie rózne linie wiec będzie wiadomo.

1 polubienie

Hej,

Oznaczałoby to, że w niewielkich odstępach czasu generowanych jest bardzo wiele błędów - czytaj linia kiepska że szok.

Na to odpisałem Ci już w jednym z pierwszych postów. Sieć 5GHz jest fajna na otwartej przestrzeni, do pokrycia Open Space-a w biurze, hali targowej, a nie do domów i bloków z mnóstwem ścian. Sieć na tym paśmie na duże tendencje do tłumienia, stąd zasięg i prędkość nie powalają. Sam mam TP-Link Archer AC2600, który jest dwuzakresowym urządzeniem i pracuje jako Access Point. W pokoju, w którym stoi, zasięg i prędkości są cudowne. Ale w pokoju, w którym pracuję już tak kolorowo nie ma. Po przejściu 3 ścian nośnych i jednej działowej w budynku z wielkiej płyty (żelbeton oczywiście o grubości odpowiednio 15 i 7,5 cm) sygnał w paśmie 5GHz jest słaby, a w paśmie 2,4GHz - dobry. Tak pokazuje to usługa WiFi w Windows 7. O czymś to świadczy…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Co do ścian, to mam za ścianą router i korzystam z adaptera tp-link, który jest ok 15cm od ściany. Ściana jest gruba ok 30cm. Teraz router dobrze sygnalizuje, gdy linia pada, czyli prawidłowe oznaki diod na routerze.

Bez przesady, wszystko zależy od umiejscowienia routera, który najlepiej, gdy znajduje się na środku mieszkania.
A to, że nie nadaje się do bloków to niestety bzdura, przecież to właśnie w blokach pojawiają się duże interferencje na 2.4 GHz z powodu kilkudziesięciu sieci dookoła. Wtedy 5GHz jest niezastąpione.

Nie zmienia faktu, ze 2.4Ghz ma wiekszy zasieg niz 5Ghz.