Sieć 5GHz zrywa non stop

Że tak się wtrącę - czy zmieniałeś kanał?

Możesz się wtrącać, o ile masz uwagi:) Kanałów nie zmieniałem. Nie wiem, czy to coś da. I tak system pokazuje, że szybciej nawiązuje z siecią 2.4Ghz niż z 5Ghz( tu od 2-3 razy się łączy i działa).

To zmień. Ustaw ręcznie na 108 i sprawdź czy nadal będzie zrywać. Jeśli tak, to ustaw 128 i znowu sprawdź :slight_smile:
ps. sprawdź też czy dobrze masz ustawiony kraj :slight_smile:

Kraj mam dobrze ustawiony i to był pierwszy krok w konfiguracji:)

Pierwszy krok w konfiguracji routera to może być język a mnie chodzi o parametr, który jest w ustawieniach WiFi i nazywa się „region”, vide:
https://www.tp-link.com/us/faq-105.html

Też mam ustawione:)

Hej,

Nie do końca rozumiem tej grafiki z kaloryferem i schodami. Mniejsza o to. Jeśli masz możliwość, spróbuj zmienić położenie samego routera. Zobacz, jak będzie, gdy będzie stał na ziemi oraz na jakimś większym podwyższeniu niż obudowa z kaloryfera.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Warto pytać jak się nie rozumie.
Tam gdzie pisze obudowa kaloryfera, to taka zabudowa, na którym stoi router. Co do ustawień wysokości, na ziemi nie ma połączenia z siecią. Tylko wykrywa. wykrywa jak jest na obudowie (na rysunku). Jak nie znajdę innego miejsca, to narazie będzie 2,4GHz a nie 5Ghz. Teraz o wiele lepiej net chodzi.

Hej,

Bardziej chodzi o to, że nie rozumiem, jak jest z tym poziomem schodów. A gdybyś odsunął router nieco od ściany, to coś by się zmieniło? W routerze masz ustawione automatyczny wybór kanału dla WiFi w paśmie 2,4 i 5GHz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Router jest niżej niż stopnie schodów. Tak, mam automatyczny wybór kanałów wi-fi. Ale przez to miałbym problem z połączeniem z siecią 5GHz?

Hej,

Nie, to bardziej mogło wpłynąć na ostatnie lepsze działanie sieci, o czym pisałeś w jednym z poprzednich postów. O tutaj:

Zostaje więc kombinowanie z innym umiejscowieniem routera - przede wszystkim nie tak blisko ściany, bo to chyba najgorsze z możliwych ustawień.

Pozdrawiam,
Dimatheus

I dlatego oprócz zrywania linii, sieć 5GHz działała raz dobrze a raz nie. Tylko to jest dziwne, jak zresetuje do ustawień fabrycznych i wpisując jeszcze raz parametry, to mogę łączyć się z 5Ghz a nie z 2.4Ghz(pisałem o tym, ale nie w tym wątku). I jak wyżej pisałem, po załadowaniu W10, adapter łączy się 2 lub 3 razy z siecią 5GHz, że na pasku widać szare sygnały z gwiazdką, później komputer z czerwonym znakiem x i tak dwa razy (opisuje objawy na windows 10).

Hej,

To faktycznie jest dziwne, ale może wynikać to z położenia routera. Ja zmienisz miejsce i dalej będzie to samo, trzeba będzie szukać innych przyczyn. Zresztą możesz w systemie zainstalować inSSIDer’a, żeby zobaczyć, jaka jest w czasie jakość sygnału - zarówno w sieci 5GHz, jak i 2,4GHz. To już coś więcej nam powie…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Na 10 nie wiem, czy ten program pójdzie, ale mam inny ze sklepu Microsoft bezpłatny - Wifi Analyzer i poniżej zrzuty: Nazwa mojej sieci to Sector-Home_IT jak i z końcówką 5. Również n agórze są dwie sieci 2.4ghz i 5ghz.



Pierwszy to 5GHz a drugi 2.4GHz.
Zmiana kanału z 36 na 40 w sieci 5GHz nie dala rezultatu i też nie mogę połączyć się.

Hej,

A ta sieć TP-Link w paśmie 5GHz to jakaś sieć gościnna czy co? Nadaje na tym samym kanale, więc może powodować dodatkowe zakłócenia. Możesz ją na razie wyłączyć?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Na początek muszę się poprawić, to nie przy resetowaniu routera do ustawień fabrycznych i wpisaniu ponownie danych, sieć 5GHz działa dobrze, a po ponownej instalacji sterowników, mogę połączyć się z siecią 5Ghz, ale objawy są takie same jak opisywałem (mowa o próbach łączenia dwa, trzy razy z siecią). Najwidoczniej stery od adaptera TP-Link nie są tak do końca kompatybilne z W10.
Ta sieć o którą pytasz, to sieć drugiego routera, który jest na górze u szwagra. Tam też jest 5Ghz, bo jak był jeden router, to szwagier nie miał internetu lub był słaby sygnał. Drugi router odgrywa rolę AP.

Hej,

Może tak być.

Czyli koniecznie trzeba zmienić kanał rozgłaszania jednej z sieci w paśmie 5GHz - albo u Ciebie, albo u szwagra.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Wracając do instalacji sterów od adaptera tego, bo o nim mówię: https://www.komputronik.pl/product/234146/tp-link-archer-t4u.html. Kilka razy instalowałem i 5GHz przerywała a 2,4 chodzi bardzo dobrze.
Ja tylko zmieniałem kanał ale nie kanały rozgłaszania.

Zmieniłem kanał rozgłaszania z auto na 80MHz a miałem do wyboru 20 i 40. I teraz mogę łączyć się z siecią 5GHz, ale jak pisałem, łączy się dwa razy i dopiero jest ok.

Hej,

Kanał i kanał rozgłaszania to w jedno i to samo - chodziło o kanał, na którym działa i na którym jest rozgłaszana sieć WiFi. :slight_smile:

A sieć 5GHz rozłącza się w czasie działania czy działa stabilnie?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak połączę się z siecią 5GHz, to działa, ale wolniej strony się wczytują, więc wróciłem do 2,4GHz.