Spadki Fps w cs go

Cześć

Od dawna mam spadki fps głównie w cs go ,ale w innych grach też to występuję.Spadki miewam czasami ,nie są zawsze ,ale występują często.Podam przykład: W cs:go podczas rozgrywki mam stałe 120 fps ,ponieważ mam
taką wartość komendy ustawiającej ograniczenia fps : fps_max 120.Gdy dam na 300 to miewam często ponad 250 fps ,ale tak jak mówiłem komendę ograniczającą fps’y mam na 120.Spadki występują nawet do 30/40 fps ,komputer według mnie mam dosyć wystarczający żeby nie tracił tylu Fps.
Tutaj załączę parametry startowe gry i ustawienia wideo.


Parametry mam takie : -novid -language mefju23 -exec autoexec.cfg -threads 4 +mat_queue_mode 2 +cl_forcepreload 1-nod3d9ex -nojoy +fps_max 120

I tutaj sprzęt:
8 Gb ramu
Intel core i5-2400 3.10 GHz
GeForce GTX 1050
Direct 12
System Windows 10 Pro

Komputer wczoraj czyściłem z kurzu ,było tego sporo ,ale i tak nie pomogło.Robiłem praktycznie wszystko : Skanowałem Avastem Premier ,czyściłem komputer ze śmieci takimi programami jak : Avast Cleanup ,Ccleaner w wersji płatnej rejestr też czyściłem ccleaner’em ,system ninja ,ale cóż nic praktycznie nie dało ,próbowałem też parę gierek odinstalować ,więc problem nie jest z pamięcią. Proszę o Pomoc.

P.S Komputer nawet nie ma roku.

Czy aktualizujesz sterowniki na bieżąco?
Jaką masz płytę główną?
Czy używasz Game Boosterów? Tzn. ustawień antywirusa, bądź Nvidia Experience?

1.Sterowniki aktualne.
2.ASRock H61M-GE (CPUSocket)
3.Przed chwilą odinstalowałem Razer Cortex (jeżeli o takie game boostery Ci chodzi)
EDIT. Tak posiadam Nvidia Experience

Podsunąłem Ci pomysł.
Chodzi mi o to, żebyś sprawdził jak działają gry bez Boosterów, albo z którymi działają lepiej.
Nvidia Experience też ma ustawienia optymalizacji gier.
Sprawdź jakie ustawienia są w Panelu Nvidia w 3D.

Takie:


Wiem o tym ,że Nvidia Experience posiada optymalizację gier ,ale ja wolę swoje ustawienia go gry.
Jestem pewien ,że są jakieś sposoby ,aby były normalne fps’y a nie bawienie się w Game Boostery.Sprawdzać zużycie procka i karty podczas gry?

Powiem to tak. Nie wiem czy zastosowałbym jakikolwiek gamebooster.
Inną sprawą jest to, czy sam nie wprowadziłeś zmian w ustawieniach 3D, które teraz skutkują spadkami FPS.
Rozumiem, że nie łatwo przypomnieć sobie, czy zmieniało się coś w systemie tydzień temu lub wcześniej.
Spróbowałbym zmienić ustawienia na domyślne, nie używał modyfikacji startowych w configach.
Raz bym sprawdził, na sterowanie 3D aplikacji, raz procesora.
Zmienisz jedną rzecz, potem kolejną, a przy dziesiątej zapominasz co było pierwsze.

Choćby tutaj masz trzy różne opcje
2018-01-23_17h05_33

Jaką masz dokładnie wersję sterownika Nvidia?

Przed resetem miałem zaznaczoną opcję “Stosuj preferencje użytkownika,podkreślając” I miałem całe na wydajność.Reset ustawień Nic nie dał.Aktualne wersja w panelu sterowania NVIDIA to 390.65
Próbowałem zmieniać opcje w “wygeneruj ustawienia obrazu korzystając”,ale też nic.Tak jak pisałem wyżej ,może należy sprawdzić zużycie procka karty i ich temperaturę podczas gry?
Edit. Postanowiłem sprawdzić i sytuacja wygląda tak:

Jak czyscisz PC to wyjmujesz ram ?

Nie.

Do spadkow fps w grach moze sie przyczynic tez to ze w slotach RAM’u moze znajdowac sie kurz albo inne paprochy.

Jak widzisz kurz na karcie graficznej to wyczysc pedzlem

Zaraz sprawdzę.

Próbowałeś usunąć sterowniki przez DDU ?
Na kilku forach proponują troszkę starsze sterowniki, np. GeForce 385.69 WHQL driver download
Przeczytałem o tym tutaj :
Official 390.65 Game Ready WHQL Display Driver Feedback Thread (Released 1/8/18)

@iJuliusz ma racje starsze sterowniki moga sie okazac dobre a jak nie to swiat sie odrazu nie zawali , trzeba probowac metoda “prób i błedów”.

Wyczyszczone ,problem nadal występuję.Nie próbowałem nic usuwać.
P.s Na Zrzucie z gry który wysłałem jest wszystko w porządku?

Próbowałes bawic sie rozdziałką ?

Tak ,jak widać mam 4:3 w wersji standardowej ,i na takiej gra mi się dobrze ,ale problem z tymi Fps’ami…

No tak , czasami bywa i tak ze to od rozdzielczosci spadaja fps-y itd. Wgranie modu na grafike nie wchodzi w gre ?

Odinstaluj sterowniki tym programem


Pobierz do sprawdzenia te co podałem wcześniej.

@Szalony97 Raczej nie ,gdybym jeszcze wiedział o co Ci chodzi :confused:
@iJuliusz Który plik pobrać?

Ten co jest dopasowany do Twojego systemu Win10 64bit