Sprzęt (Laptop .itd) do 7000 zł? z dofinansowania

Przecież zwracam uwagę na jakość

Wszystkie papiery wiem jak mam nim wysłać, ale tylko to średnio rozumiem i nie wiem czy chodzi o ofertę czy pro forme…

  • 2 oferty cenowe od różnych dostawców na wnioskowany sprzęt / oprogramowanie.

Zamiennie. Nie każda firma wystawi ofertę, inne wolą proformę. Chodzi o potwierdzenie, że tyle to kosztuje, tak przynajmniej ja słyszałem. :wink:

Co sądzicie o tym laptopie ?


… jak już dostajesz gratis, to wykorzystaj przynajmniej okazje do nauki angielskiego i przeczytaj porządną recenzję. :wink:
Dla mnie ok.

Wierzysz w cuda. :smiley:
Gdybym był miły i w jakiś sposób by ten chłopak mnie ujął to bym mu odradził. Ze względu na baaardzo głośny system chłodzenia (sam mam to wiem jak to działa, bez słuchawek podczas grania nie da się obok tego laptopa przebywać). Ale ponieważ jestem cham i nie uznaję sposobu takiego kupowania laptopa do zabawy jakie tutaj się odbywa to - gorąco polecam.

Ryzen 7 z Asusa jest słabszy od i5H 9 generacji. Tym bardziej nie posiada dobrej kultury pracy, trochę nie rozumiem szukania modelu na siłę?

Szukam modeli które są w dwóch różnych sklepach a w Komputronik są braki…

Szukaj na Allegro, i jeżeli jest firma, to wejdź na ich stronę/ proś o ofertę. :wink:

Tylko po co :)?

Bo potrzebuje udokumentować cenę z dwóch sklepów tego samego modelu laptopa by dostać na niego dofinansowanie.
Chodzi mniej więcej o to że ze sklepu A i B musisz mieć fakturę na ten sam model laptopa który zamierza kupić i na obu tych fakturach cena powinna być mniej więcej taka sama. Wtedy jest pewność że laptop naprawdę tyle kosztuje i nie kupujesz go ze sklepu C gdzie laptop kosztuje dużo więcej i jego wartość jest zawyżona przez co dotacja też musiałaby być wyższa.
Ma to za zadanie blokowanie wyprowadzania pieniędzy z dotacji. Przykładowo: mam sklep i umawiamy się tak, że sprzedaje ci laptopa wartego 5k za 8k. Dostajesz na niego dotacje 7k i dzielimy się dotacją z ceny zawyżonego laptopa.

Asus z kartą RTX2060 jest dostępny w obu sklepach w tej samej cenie.


A dysk 512GB, powinien mi wystarczyć ?

Jesteś naprawdę bezczelny. Jak nie starczy to sobie odłożysz i kupisz większy. Wszystko musisz mieć z dofinansowania? Nawet dysku za własne pieniądze nie potrafisz sobie kupić?

No wieś trudno laptop bez dysku kupić

Nie piszę tego, żebyś kupował bez dysku. Kupujesz laptopa 500 GB a dysk większy w każdej chwili możesz sobie dokupić. Problem jest taki, że w tym wypadku będziesz musiał na dysk wyłożyć z własnej kieszeni a nie mojej więc tutaj cię boli.

Zresztą używanie czasownika “kupujesz” w twoim przypadku to spore nadużycie.

Asus posiada przeciętną kulturę pracy, ile razy to trzeba jeszcze powtarzać

Drugi dysk możesz kiedyś dodać SDD, lub HDD 2,5" cala. Może i słychać szum powietrza podczas grania, ale to nie jest jakiś uciążliwy hałas a jak w nocy zechcesz przeglądać neta, to można dać tryb oszczędzania energii i Asus będzie bezgłośny. Można też zejść z kartą do 1660Ti, to ogarniesz większy model 17-sto calowy.


Do normalnego korzystania tak, ale jeżeli jesteś uzależniony w sposób kliniczny od gier, to na 512 upchniesz tylko ze 4 nowe gry i zabraknie miejsca. :wink: Ogólnie nie ejst to problemem w dobie dysków USB itd. W porównaniu z lapkiem nawe wymiana/rozbudowa jest tania… więc potraktuj te 200 zł dopłaty jak wkład własny. BTW. tak coś mi świta, że mozesz na PFRON kupić droższy i lepszy laptop (np. 1TB zamiast 500), ale różnice dopłacasz, tak było kiedyś. :wink:

Asus jest też w wersji z SSD512 i dodatkowym drugim dyskiem HDD 1TB, natomiast na gry najlepiej wykorzystać wolne miejsce wewnątrz laptopa i dokupić w przyszłości dysk SDD, który jest od klasycznych dysków talerzowych znacznie szybszy, co ma wpływ na krótszy czas instalacji i uruchamiania gier. Na media typu pamiątkowe foty może być tańszy HDD, bo potencjału SSD nie wykorzystasz.
Maxtor 480GB 2,5" SATA SSD Z1