Stali bywalcy - dyskusja o kryteriach

Czytam te dyskusje i czytam i aż sie wierzyć nie chce…
Ja mam tylko pytanie - kto i na jakiej podstawie przyznaje dostęp do tego działu. Czy mówi o tym regulamin czy nadimpreator wybiera przychylnych? Ja rozumiem, dział dla Admin/Modów, dział dla HotZlotowiczów/ColdZlotowiczów.

W gwoli ścisłości - nie mam ochoty zaglądać do tego działu - nie zależy mi na dostepie tam - jak mam czytać takie obrzucanie się i zrzucaniem winy na ludzi, którzy nie maja tam dostepu to dziekuje - postoje obok.

No i swoją drogą - jako osoba, która z dobrymiprogramami związana jest już bardzo długo, może moja aktywnosc osłabała w ostatnich latach, ale wciąż czytam, czasem sie wypowiem, chciałbym wiedzieć o co tak naprawde chodzi - skoro jak tweirdzi @tomekb to nie jest miejsce na takie tematy to po co je wogole podnosiles? Wystarczylo napisac - nie ma zlotu i tyle, ale zasugerowales że jednak chcesz cos powiedziec (“napiszę torche pozniej”), zeby poźniej pisać że to jednak nie jest miejsce na to - albo coś kręcisz albo to jest tak “turbomocna nowina”, że aż się jej boisz.

Automat, który działa na poziomie silnika forum, nie do końca zależnie od administracji, weryfikuje kryteria, między innymi takie, czy w ciągu ostatnich trzech miesięcy :

  • user odwiedzał forum przynajmniej przez 30 dni
  • user udzielał się przynajmniej w 10 różnych wątkach
  • user przeczytał przynajmniej 500 postów
  • user zajrzał przynajmniej do 100 wątków
  • user nie otrzymał więcej niż 2 flag

Serio? Spełniam wsyztkie kryteria. Nie, ja jednak nie chce tam zaglądać…

EDIT:
Ktoś skopał forum - napisałem >8k postów w 13 dni… hahaha :slight_smile:
Przeczytałem natoamist tylko 8,5k w godzine :slight_smile:

Nikt nie skopał on liczy każdemu od utworzenia konta.

A czas niestety liczy od momentu kiedy zalogowałeś się po zmianie na silnik Discourse - raczej nie do przeskoczenia jak phpBB i IPB nie miały statystyk czytania i czasu spędzonego na forum.

Nie wskazałem tego działu jako tajnej loży, w której potajemnie można obrabiać tyłek nieświadomym tego użytkownikom, ale raczej jako miejsce do konsultacji z ludźmi najbardziej zaangażowanymi w egzystencję portalu. Indywidualne bolączki można załatwiać przez PW.

Czy te zasady są gdzieś opisane w regulaminie forum, czy administracja zmienia je wedle potrzeb i podajesz jedynie stan na dzień dzisiejszy?

Wziąłem je z postu założycielskiego działu ‘stali-bywalcy’. IMHO wszystkich kryteriów administracja nie ujawniła.

ps. Ale powinna bo jak tego nie zrobi to IMHO za chwilę teoria spiskowa o “nadimperatorze” osiągnie odpowiedni pułap łechtania aby stała się dominującą :wink:

@Docent
@tomekb

Konto założyłem… czekaj czekaj… w 2005 roku? :wink:

Wiesz jak coś takiego eksalowane byłoby w mojej korpo? :slight_smile: Co najmniej kilka workaroundów można zastosować, skoro gdziekolwiek jest to wykorzystywane.

Im więcej tajemnic, tym więcej teorii spiskowych.

I jeszcze na PW miałbym to czytać.

BTW - czy temat niezabardzo odbiegł od tytułu postu?

Z tego co widzę nikt żadnego oręża względem ciebie nie wytoczył, więc czego nie chciałbyś tam czytać, co - sądząc z kontekstu wypowiedzi - mogłoby być uciążliwe? PW to miejsce do załatwiania spraw w 4 oczy.

Nie chodzi o wytaczanie dział. Jak zaczne dopytwać się co sie dzieje, to bede miał to na PW. Dziekuje - zrezygnuje. Ten temat to chyba mozna zamknać.
@januszek - wydzieliles to zamknij :wink:

Dlaczego mam zamykać? To jest temat do dyskusji a nie obwieszczenie :slight_smile:

No to dyskutujmy - nikt jak dotąd nie odniósł się do moich wątpliwości odnosnie spełnienia kryteriów. Nikt też nie dodał odpowiedzi o dodatkowych kryteriach administracji.

Rety… Minęły dopiero 34 minuty… Zwyczajowo daje się na odpowiedź, o ile pamiętam, 7 dni? :wink:

Przecież pisze jak phpBB i IPB takich danych nie generowało to z palca bazodanowiec ci nie wpisze by było więcej / zgadzało się z 12 letnim stażem.

Co do nadużyć to uprawnienia wtedy zimniejszą / zablokują użytkownika.

@McDracullo kryteria to spełnianie założeń tzw. 3 poziomu zaufania na forum. To można modyfikować, obecnie są ustalone dość liberalnie, no ale na pewno nie tak, aby “ktoś” piszący pierwszy post w tym roku 6 września tam się załapał. :wink:

Warto dodać, że tam jest jeszcze jedno ważne załozenie…

1 polubienie

Redakcja sama nie zna wszystkich kryteriow, pod silnikiem Discourse dziala sztuczna inteligencja, ktora często sama wykazuje inicjatywę :wink:

Czyli informacji trzeba szukać tutaj: https://meta.discourse.org/t/what-do-user-trust-levels-do/4924

Dokładnie, przy czym limity zostały tam troszkę dostosowane do naszej wielkości forum (czytaj zmniejszone, bo np. koniecznosc przeczytania 25% postów za ostatnie 90 dni w przypadku duzego forum to jest spore wyzwanie).

Z tego co przeanalizowalem, nie spełniasz po prostu wszystkich kryteriow aktywnosci.

Sprwadzę to dokladniej dzisiaj popoludniem.