Stali bywalcy - dyskusja o kryteriach

(McDracullo) #1

Czytam te dyskusje i czytam i aż sie wierzyć nie chce…
Ja mam tylko pytanie - kto i na jakiej podstawie przyznaje dostęp do tego działu. Czy mówi o tym regulamin czy nadimpreator wybiera przychylnych? Ja rozumiem, dział dla Admin/Modów, dział dla HotZlotowiczów/ColdZlotowiczów.

W gwoli ścisłości - nie mam ochoty zaglądać do tego działu - nie zależy mi na dostepie tam - jak mam czytać takie obrzucanie się i zrzucaniem winy na ludzi, którzy nie maja tam dostepu to dziekuje - postoje obok.

No i swoją drogą - jako osoba, która z dobrymiprogramami związana jest już bardzo długo, może moja aktywnosc osłabała w ostatnich latach, ale wciąż czytam, czasem sie wypowiem, chciałbym wiedzieć o co tak naprawde chodzi - skoro jak tweirdzi @tomekb to nie jest miejsce na takie tematy to po co je wogole podnosiles? Wystarczylo napisac - nie ma zlotu i tyle, ale zasugerowales że jednak chcesz cos powiedziec (“napiszę torche pozniej”), zeby poźniej pisać że to jednak nie jest miejsce na to - albo coś kręcisz albo to jest tak “turbomocna nowina”, że aż się jej boisz.

Wolność słowa na forum - dyskusja
(januszek) #2

Automat, który działa na poziomie silnika forum, nie do końca zależnie od administracji, weryfikuje kryteria, między innymi takie, czy w ciągu ostatnich trzech miesięcy :

• user odwiedzał forum przynajmniej przez 30 dni
  • user udzielał się przynajmniej w 10 różnych wątkach
  • user przeczytał przynajmniej 500 postów
  • user zajrzał przynajmniej do 100 wątków
  • user nie otrzymał więcej niż 2 flag

(McDracullo) #3

Serio? Spełniam wsyztkie kryteria. Nie, ja jednak nie chce tam zaglądać…

EDIT:
Ktoś skopał forum - napisałem >8k postów w 13 dni… hahaha :slight_smile:
Przeczytałem natoamist tylko 8,5k w godzine :slight_smile:

(krystian3w) #4

Nikt nie skopał on liczy każdemu od utworzenia konta.

A czas niestety liczy od momentu kiedy zalogowałeś się po zmianie na silnik Discourse - raczej nie do przeskoczenia jak phpBB i IPB nie miały statystyk czytania i czasu spędzonego na forum.

(WODZU) #5

Nie wskazałem tego działu jako tajnej loży, w której potajemnie można obrabiać tyłek nieświadomym tego użytkownikom, ale raczej jako miejsce do konsultacji z ludźmi najbardziej zaangażowanymi w egzystencję portalu. Indywidualne bolączki można załatwiać przez PW.

(pocolog) #6

Czy te zasady są gdzieś opisane w regulaminie forum, czy administracja zmienia je wedle potrzeb i podajesz jedynie stan na dzień dzisiejszy?

(januszek) #7

Wziąłem je z postu założycielskiego działu ‘stali-bywalcy’. IMHO wszystkich kryteriów administracja nie ujawniła.

ps. Ale powinna bo jak tego nie zrobi to IMHO za chwilę teoria spiskowa o “nadimperatorze” osiągnie odpowiedni pułap łechtania aby stała się dominującą :wink:

@Docent
@tomekb

(McDracullo) #8

Konto założyłem… czekaj czekaj… w 2005 roku? :wink:

Wiesz jak coś takiego eksalowane byłoby w mojej korpo? :slight_smile: Co najmniej kilka workaroundów można zastosować, skoro gdziekolwiek jest to wykorzystywane.

Im więcej tajemnic, tym więcej teorii spiskowych.

I jeszcze na PW miałbym to czytać.

BTW - czy temat niezabardzo odbiegł od tytułu postu?

(WODZU) #9

Z tego co widzę nikt żadnego oręża względem ciebie nie wytoczył, więc czego nie chciałbyś tam czytać, co - sądząc z kontekstu wypowiedzi - mogłoby być uciążliwe? PW to miejsce do załatwiania spraw w 4 oczy.

(McDracullo) #10

Nie chodzi o wytaczanie dział. Jak zaczne dopytwać się co sie dzieje, to bede miał to na PW. Dziekuje - zrezygnuje. Ten temat to chyba mozna zamknać.
@januszek - wydzieliles to zamknij :wink:

(januszek) #11

Dlaczego mam zamykać? To jest temat do dyskusji a nie obwieszczenie :slight_smile:

(McDracullo) #12

No to dyskutujmy - nikt jak dotąd nie odniósł się do moich wątpliwości odnosnie spełnienia kryteriów. Nikt też nie dodał odpowiedzi o dodatkowych kryteriach administracji.

(januszek) #13

Rety… Minęły dopiero 34 minuty… Zwyczajowo daje się na odpowiedź, o ile pamiętam, 7 dni? :wink:

(krystian3w) #14

Przecież pisze jak phpBB i IPB takich danych nie generowało to z palca bazodanowiec ci nie wpisze by było więcej / zgadzało się z 12 letnim stażem.

Co do nadużyć to uprawnienia wtedy zimniejszą / zablokują użytkownika.

(Radek68) #15

@McDracullo kryteria to spełnianie założeń tzw. 3 poziomu zaufania na forum. To można modyfikować, obecnie są ustalone dość liberalnie, no ale na pewno nie tak, aby “ktoś” piszący pierwszy post w tym roku 6 września tam się załapał. :wink:

(Radek68) #16

Warto dodać, że tam jest jeszcze jedno ważne załozenie…

(tomekb) #17

Redakcja sama nie zna wszystkich kryteriow, pod silnikiem Discourse dziala sztuczna inteligencja, ktora często sama wykazuje inicjatywę :wink:

(januszek) #18

Czyli informacji trzeba szukać tutaj: https://meta.discourse.org/t/what-do-user-trust-levels-do/4924

(tomekb) #19

Dokładnie, przy czym limity zostały tam troszkę dostosowane do naszej wielkości forum (czytaj zmniejszone, bo np. koniecznosc przeczytania 25% postów za ostatnie 90 dni w przypadku duzego forum to jest spore wyzwanie).

(tomekb) #20

Z tego co przeanalizowalem, nie spełniasz po prostu wszystkich kryteriow aktywnosci.

Sprwadzę to dokladniej dzisiaj popoludniem.