Strajk już przeszedł? Siano się nie zgadza?

To teraz inny przykład, bo widzę, że ekonomia jest trudna w narodzie :smiley:

  1. Pan A jest jubilerem, robi biżuterię ze złota i brylantów. Miesięcznie na materiały (złoto i brylanty) oraz utrzymanie lokalu wydaje 10 tys. zł. Utarg miesięczny to 13 tys. zł. Zarobił więc na czysto nie 13 tys. zł ale 3 tys. zł.
  2. Pan B sprząta klatki schodowe. Miesięcznie na materiały wydaje 500 zł, a dostaje 3500 zł.

Obaj zarabiają “na czysto” 3000 zł i w uproszczeniu (pomijając ZUSy itd) płacą podatek od tej kwoty.
Ale wg. Ciebie Pan A zarobił 13 tys. zł a zapłacił tylko 510 zł podatku dochodowego (złodziej!) tymczasem Pan B zarobił 3500 zł i zapłacił aż 510 zł podatku dochodowego (ciemiężony!)

2 polubienia

Co za przykład z dupy, bez sensu/?
Pan A robi z 4 takie w miesiącu. A pan B zasuwa 24 dni. No socjalizm, ale o to w tym chodzi.

Czemu zakładasz, że jubiler pracuje krócej niż sprzątacz? Czemu uważasz, że praca jednego lub drugiego jest mniej warta?
To zresztą można przenieść na dowolny grunt, rzecz w tym, że przychód a dochód to skrajnie różne sprawy, a wiele osób patrzy na cyferki i krzyczą “złodziej!”.

Byłem przedsiębiorcą. i te “cyferki” to bardzo płynna sprawa. A tamten dostaje na “łapę” i nie ma jak zamieszać.

Czyli pomówienia :slight_smile: Jeśli masz wątpliwości oraz konkretne dowody, KAS z radością przyjmie zgłoszenie w tej sprawie i prześwietlą wszystkie wydatki poniesione przez spółkę w celu wykrycia tych nieprawidłowych.

Jeśli nie masz - nie różnisz się niczym od bezmyślnych krzykaczy.

1 polubienie

Ja mam to naprawdę głęboko w D. Bo nie oglądam. Do KAS nie dam, tak samo jak na policję nie dzwonię na sąsiadów. Nie , bo nie. Niech się tam na GURZE sami użerają. Błąd celowy.

powinno być “GUŻE”

Lekkie niedopatrzenie.

TVN sprząta klatki schodowe czy tez może robi biżuterie?

Nic nie zakładam, ale media to co innego.

Tego się obawiałem, że sztuka myślenia Cię przerośnie i nic nie zrozumiesz :slight_smile:

Tak właśnie piszą propagandziści gdy sie zamotali.

@Toono, zanim kogokolwiek nazwiesz lemingami, zanim dasz wykład z ekonomii opanuj jej podstawy i dowiedz się przede wszystkim czym różni się przychód od dochodu/zysku. Bo sam z siebie niezamierzenie robisz największego leminga.
Pięknie ci to wyjaśnił @hindus na przykładzie jubilera i sprzątacza. Prościej chyba się nie da ale nawet to cię przerosło byś zrozumiał.

2 polubienia

A to co zarabiasz to jest zyskiem czy przychodem? A co mozesz sobie odliczyć jako koszt jego uzyskania i ile?
A taki TVN uzyskał 4 miliardy przychodu a koszt jego uzyskania to ok. Trzy miliardy sześćset milionów.
I ja mam uwierzyć ze koszty roczne TVN-u to 3600 000 000 złotych. Na co? Na te stare ramoty czy pensje zarządu? Jak chcesz to sobie w to wierz. Ja nie.

No właśnie tego się dowiedz.

1 polubienie

Ja wiem a ty masz z tym problemy.

Wszyscy tutaj twierdzą po twoich tekstach że jednak ty. Więc wątpię w to. :slight_smile:

Pisz na temat a nie ad personam, no chyba żeś tez propagandzista. Ale to nie mój problem.

Twój problem jest taki, ze chcesz uczyć lemingów ekonomii sam nie znając jej elementarnych podstaw.

@sidkwa szkoda czasu na tego gościa, przecież widzisz że bredzi :smiley: A jak nie wie czy go chwalisz czy obrażasz to Cię nazwie propagandzistą :slight_smile: