Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

U mnie też kręci wentylatorami aż miło. Wychodzę z DP - cisza. Wracam - znowu kręci.

DP - duża prędkość :wink:

Piszcie na PW jakie macie konfiguracje sprzętowe i jakie przeglądarki+wtyczki. Oczywiście przeglądarka ma byv czysta, bez ciastek.

U mnie nie kręci. Procesor stale niesłyszalny.


Nie umiesz sobie radzić na DP?

No bo trzeba rozróżnić dwie sprawy. U mnie teraz też na DP jest normalnie i cicho, ale nie dlatego, że taką fajną stronę mój komputer dostaje, a dlatego, że ja sobie muszę z tym radzić i coś na to poradzić.
I oczywiście też mam ciszę, ale tylko do momentu, gdy najdzie mnie ochota na sprawdzenie, czy już może ktoś coś z tym zrobił i włączę DP tak, jak kiedyś, czyli “na czysto”. No i wtedy komputer przypomina mi, że ma na procesorze niezły wiatrak.

1 polubienie

To chyba zależy od temperatury CPU. Przy 60%, czy 70% obciążenia, ja nie słyszę procesora, ani wiatraków chłodzenia.
W zasilaczu wyrwałem wiatrak, wkręciłem cichy i podpiąłem do płyty. Teraz przynajmniej widzę, że na DP przyspiesza do 1300 obrotów, ale nadal nie słyszę, bo kupiłem cichy wentylator.
Temperatura procesora waha się od 36 stopni C, do 42.

Inna sytuacja w laptopie, gdzie temperatura procesora skacze od 55 stopni, do 65 stopni - wtedy słyszę szum chłodzenia na DP.

Oczywiście mowa tu o trybie awaryjnym przeglądarek, bez rozszerzeń. Na pc mam cichutko, choć obciążenie CPU skacze od 55% do 21%. Z rozszerzeniami mam prawie zero procent obciążenia CPU.

I chociaż koledzy mają i7, albo jakie tylko co, to przy ciepłocie procesorów narzekają na wiatraki.

Co do skryptów google na portalu, to zauważyłem, że .googlesyndicaton.com i .googleadservices.com biorą ok 12% CPU. A więc nasi mieli też rację pisząc o obciążeniach google. Do tego WP i … to by było na tyle.

chyba nie jest tak źle z wydajnością , nie znam się

Mijają kolejne miesiące, a problem dalej bez żadnego rozwiązania… Przy otwartych więcej jak 2 kartach z DP nie da się normalnie korzystać z przeglądarki. Ani Disconnect ani uBlock nie pomagają. Czy ktokolwiek prywatnie sobie z tym poradził i mógłby mi podesłać rozwiązanie problemu na PW?

Już nawet w komentarzach na głównej coraz więcej ludzi których nawet nie kojarzę o tym wspomina.

Dam sobie rękę uciąć (może ktoś usunął) że @narandill to niby wina skryptów od google, że to nie tylko DP ma ten problem że to wszystko było już testowane i jest udokumentowane… Takie tam biadolenie i zamiatanie sprawy pod dywan przez redakcje.

Trudno jest się spodziewać jakichkolwiek zmian czy chociaż zbadanie sprawy skoro robią takie rzeczy.

1 polubienie

Forum i portal - a zdaje mi się, że mam najmniejsze zużycie pamięci i procesora. Mod palemoon 27.9.2

Czyli można mieć lekko, gdy ktoś musi.
Jedynie @Juche może mieć uruchomiony antywir w każdym procesie przeglądarki, webcomponenty, rozszerzenia i pluginy.

Można prosić - ccleaner, narzędzia, dodatki, chrome, opera, firefox, czy IE - przy każdych dodatkach jest po prawej na dole zapis do pliku tekstowego.
Albo screeny?

Tak się składa, że piszę z Linuksa, więc podejrzenia o wirusy mnie nie dotycza raczej. Właśnie zainstalowałem uMatrix i problem póki co nie występuje u mnie. Da się normalnie korzystać z portalu.

Kłopot w tym że to nie my powinniśmy się męczyć i pocić przy łataniu spapranej roboty żeby portal nadawał się do użytku.

U mnie nawet z uMatriksem wentylatory dostają kopa po wejściu na DP. Dodatkowo zauważyłem ciekawy efekt: temperatury na procku spadają jeśli… zminimalizuję przeglądarkę. Maksymalizacja - temp. rośnie. Minimalizacja - spada. Fenomen DP :rofl:

Nie musisz ucinać sobie ręki :wink:

Jest to znany problem z reklamami Google, który występuje na większości stron. Aby rozwiązać ten problem już kilka miesięcy temu wdrożyliśmy poprawkę skryptów Googla, która znacznie ogranicza zużycie CPU na łamach DP. Dla potwierdzenia zamieszczam kilka linków:

Źródło problemu:
https://productforums.google.com/forum/#!topic/dfp/1Dqsw79eFvE
https://productforums.google.com/forum/#!topic/dfp/K0WbpLvlG4M
https://bugs.chromium.org/p/chromium/issues/detail?id=668810

Występowanie nie tylko na stronach DP:
https://forum.webnovel.com/d/2895-high-cpu-usage-while-reading-novel/28

Fakt. Znalazlem to od google na DP:
https://www.google-analytics.com/analytics.js
https://www.googletagservices.com/tag/js/gpt.js
.googlesyndicaton.com
Dodałem do moich filtrów UBO.

Przydałoby się konkretne udokumentowanie problemu a nie parę wątków o niczym. Poczytałbym konkretnie o problemie a z podanych linków nic nie wynika.

Nie przesadzasz z wymaganiami? :confused:

Zwłaszcza, że mam wycięte w pień reklamy Google, a mimo to wentylatory wariują.

To widać że nie masz wyciętych. Ja teraz na optiplex760 siedzę i procesor się nudzi. Bez blokowania reklam przeglądarka wywalała mi komunikat że strona zbytnio obciąża procesor i czy chcę ją zamknąć, ale to było z pół roku temu. Nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu bo już nie ryzykuję z czystą przeglądarką.

1 polubienie

A jednak są wycięte. Na Q6600 temperatury skaczą zaledwie o dwa-trzy stopnie. Na leciwym T3400 temp. rośnie o dobre 10 stopni i jest to “słyszalne”.