Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Przydałoby się konkretne udokumentowanie problemu a nie parę wątków o niczym. Poczytałbym konkretnie o problemie a z podanych linków nic nie wynika.

Nie przesadzasz z wymaganiami? :confused:

Zwłaszcza, że mam wycięte w pień reklamy Google, a mimo to wentylatory wariują.

To widać że nie masz wyciętych. Ja teraz na optiplex760 siedzę i procesor się nudzi. Bez blokowania reklam przeglądarka wywalała mi komunikat że strona zbytnio obciąża procesor i czy chcę ją zamknąć, ale to było z pół roku temu. Nie wiem czy coś się zmieniło od tego czasu bo już nie ryzykuję z czystą przeglądarką.

1 polubienie

A jednak są wycięte. Na Q6600 temperatury skaczą zaledwie o dwa-trzy stopnie. Na leciwym T3400 temp. rośnie o dobre 10 stopni i jest to “słyszalne”.

Otóż istnieją wirusy na Linuxa… Żaden system nie jest idealny. :slight_smile:

Teoretycznie wystarczy odpalić złośliwy kod pobrany z internetu z prawami root… W praktyce słyszałeś o takim przypadku skoro wszystko instaluje się z repozytorium?

Widzę, że DP dorobiło się nowego wyglądu. Ciekawe czy będzie to miało wpływ na wentylator mojego lapka.

1 polubienie

Widzę, że DP dorobiło się nowego wyglądu.

avatar - nawet z awatarów poznikał dobroprogramowy ludek.

Hej,

It’s not a bug it’s a feature! To po prostu idealne rozwiązanie na zimę, gdy w domu nie jest za ciepło. Włączasz dobreprogramy i od razu jest jakoś cieplej - nie tylko na duszy! To rozumiem doskonale. Ale że w lato? :rofl:

:disappointed_relieved:

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Do tego potrzeba procka i karty AMD. stopy grzeje aż miło. Mówię to Wam ja - posiadacz FX 8320 i RX 480.

Albo jest kilka skryptów do blokowania. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Było zero CPU, ale się zbyło, bo - jeśli trzeba czytać komentarze, to trzeba było zostawić to:
https://static.dpcdn.pl/2018_06_12_1/assets/js/core.min.js
Nawet wchodząc w tematy, gdzie było ponad 400 komentarzy - mam na DP 20% CPU.
Straszno nie jest, lepiej niż na WP, co zaczyna cieszyć :wink:

U mnie obciążenie procka jest w okolicach 30%. Za to rośnie taktowanie i - co za tym idzie - temperatura.

Dziwi mnie, że administracja nie pisze na priv do wszystkich z osobna, którzy mają ten problem i nie spiszą sobie wszystkich możliwych przyczyn.

IMHO wina leży po stronie skryptu do komentarzy - to jedyna rzecz, której nie blokuję.

1 polubienie

@anon41799040 Dobrze, że to ma być zmienione wkrótce. Wtedy zobaczymy.

Disqus? :wink:

Wątpię

Jak na razie nie ma jasnej i konkretnej przyczyny, bo u jednej osoby problem rozwiązuje jedno, u innego całkiem co innego, a u trzeciego samo się naprawia. @narandill napisał, że problem leży w skryptach Google, choć nie jest jasne dlaczego u niektórych problem występuje zawsze, u innych zaś w ogóle lub sporadycznie. Ja mam do dyspozycji pięć różnych komputerów z różnych epok o rożnych konfiguracjach - na żadnym nie potrafiłem wywołać omawianego problemu.

Ja też nie umiem na laptopie wyłapać błędu, a na PC było to częste.

Pytanie czy faktycznie konfiguracja sprzętowa ma tu coś do gadania ? Czy skrypty mogą u każdego inaczej “działać” ?