Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

Tak jest jak ktoś próbuje na siłę wybielić gorzką prawdę. DP się skończyły na całej linii, od programów, po forum i na portalu kończąc. Chociaż społeczność to też głównie trolle i fanbojstwo. Już trudno o normalną rozmowę.

I bardzo dobrze, natomiast ten zrzut to oczywiście bez asystenta, z linków bezpośrednich.
https://www.dobreprogramy.pl/LookLAN,Program,Windows,11705.html
http://dpcdn-s13.pl/narzedzia/lalsetup250(dobreprogramy.pl).exe

Trochę przesadzasz IMHO. To DP już nie jest takie jak kiedyś, ale bez przesady. :slight_smile:

2 polubienia

A ktoś twierdzi, że DP jest wspaniałe i cudowne? Ponadto wielu przecież przyznało, że kroki DP w niejednym kierunku było strzałem w kolano albo przynajmniej kopnięciem w róg szafy. :wink:

1 polubienie

Nie jestem trollem i fanboyem :open_mouth:

Też mnie wkurza parę rzeczy, ale zrób swoją stronę i ciekawe czy wszystkie opinie będą pozytywne…

Ocena ogólna, przypadek szczególny, czyli - strona ujdzie, ale może wnerwiać. Wszystko zależy od wymogów tych, co strona ich.

Zastanawiająca jest prowizorka sztukowania kodu strony, jakby nie było specjalistów - wykonujących plan - projekt strony. W analogii do budownictwa - czyli murarzy, stolarzy, elektryków, hydraulików itd.

Mamy zjawisko, że spec od reklam kopie portal, bo mu wykształcenie nie urosło, żeby ogarnąć wszystko. Ale żal mi chłopa, bo nie poradzi, gdy wielkie są wymagania Władzi…

Ogólnie chyba już każdy przyznaje, że od początku roku na portalu w sferze reklam dzieje się coś niedobrego. Banery reklamowe to już nie są wąskie okienka, a wysokie i szerokie placki. Nad i pod komentarzami reklamy są już gigantyczne, w artykułach jest to samo, gdzie tekst przerywa potężny baner reklamowy, często animowany. Urosła liczba reklam niezwiązanych z tematyką portalu i co rusz widzę rakowe reklamy w guście “lekarze go nienawidzą…”. Czemu nikt nie filtruje tematyki reklam? Czemu nagle reklamuje się tu każde gówno. Tak jak broniłem niedawno tego, tak teraz dla mnie to jest tylko zaśmiecanie contentu. A te filmiki z playera WP są wciskane na chama gdzie tylko się da, gdzie pod niemal każdym artykułem o Facebooku pojawia się ten sam “filmik” o jego upadku. WP to rak. Dobreprogramy właśnie stały się jego ofiarą i za chwilę będzie masa sponsorowanych bzdetów. Tak zazwyczaj działa WP ze stronami, które przejmuje. Potem takie przeładowane strony zamulają zanim wszystko się dobrze załaduje.

2 polubienia

Plus samostartujące wideo z dźwiękiem na stronie z programem (nie wiem czy na każdej, czy na niektórych), również podczas pobierania pliku - kolejne wideo z reklamami z dźwiękiem.

Zarząd WP wymusił reklamy na DP w krytycznej ilości, która tylko spowoduje powrót blokerów u tych, którzy jeszcze je wyłączali na DP. To jest zagrywka WP, gdzie na niemal każdej stronie u siebie wpierdzielają tony reklam i bzdetów, a blokery szaleją z tej ilości - po wylogowaniu z ich poczty ublock szaleje…

Tak, ja wiem, że to “Władzia” (jak pisze @Bogdan_G) wymusza, tyle tylko, że to czytelnika jakby mało obchodzi.
Dopóki reklamy nie są uciążliwe, to mogą sobie być, jak są uciążliwe, to… sami sobie dopowiedzcie.

1 polubienie

Ja to wiem, Ty to wiesz, wiele osób to wie, ale chęć zarobków przysłania niektórym wzrok. Zawsze będą ludzie co blokują reklamy wszędzie, ale są jeszcze te osobniki, które dają stronom zarobić. Dowalanie reklam tym co jeszcze zostali wg mnie jest strzałem w kolano jak nie w łeb. Zyski może gdzieś urosną, ale jakim kosztem? Teraz każdy mniejszy przychód będzie kwitowany kolejnym banerem? Koparkę dodadzą? DP jest idealnym przykładem jak w miarę szybko stronę z renomą ubić i zniszczyć, bo się zachciało kokosów.

3 polubienia

A nic nie mów. Zdziwiłem się, kiedy ich strona poczty ładowała się z minutę. Ilość skryptów i reklam to jakiś koszmar. Jeżeli takie ma stać się DP…

Nu pagadi! Foczki zmieniły cyrk.
Ponad pół roku temu, jak Nasi załadowali skrypty ciężkich reklam i nawet dziwki. Te reklamy WP, to pikuś.
Parę miesięcy temu, reklama -krowa Opery nie zmieściła się w menu, więc dostała kod wirusa i stękały procesory użytkowników, czyli doszło, poszło, a co niektórym popuściły nerwy i prawie każdy blokuje.
Ciekawe, czy tych nieblokowanych resztek wystarczy, żeby nakarmić redakcję i współwłaścicieli?
A lubiłem reklamy aut, nawet procesorów…

Edit: Jak znajdę tego, co mi do przeglądarki wsadził antiadblockInit.js - to będzie miał przechlapane!

Tak swoją drogą - ciekawe co uruchamia antywirusa podczas ściągania plików z DP. �
Sam plik jest czysty, ale coś jednak niepokoi NOD-a…

image


image


Swoją drogą dzieje się to często z http://dpcdn-sXX.pl/*, gdzie XX to różne numery (np. 12, 13)

Tu inny plik pobierany stamtąd:
image

1 polubienie

pobierz asystenta i sprawdź adres serwera. prawdopodobnie serwer jest zgłoszony z jego powodu.

Chyba nie, próba pobrania asystenta kończy się zupełnie inaczej:

image

Szczegóły:

image

W NOD ta blokada jest w dzienniku “Filtrowanie witryn internetowych”, poprzednie były w “Wykryte zagrożenia”.

“wykryto zagrożenie podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych(…)”

Może ma to związek z tą sprawą? Przeglądarka Slimjet instaluje malware

Ogólnie, eset nie lubi DP.

Tu eset lubi dobreprogramy:
https://www.virustotal.com/pl/url/a4facd4fe40119ae64502c011332be20d5efd6ff363184b57a94575af11bf63d/analysis/

Aż trudno skomentować ten absurdalny i nic nie wnoszący test.

Jeśli już chcesz coś wnieść do dyskusji to zrób testy serwerów z których są pobieranie programy. Z tymi od wp włącznie.

Nie, z tą nie ma, bo ja oczywiście mam czystą wersję Slimjeta, a poza tym to działa z każdą przeglądarką.
Być może to jakaś zaszłość, gdy asystent był (choć nie wiem czy był, tak tylko przypuszczam) na tych serwerach DP.
Być może ESET “nie lubi DP”, ale pewnie skądś się to wzięło.

Które programy są z serwerów WP? Podaj przykład.

Ponad 10 lat korzystam ze strony DP. Dziewięć lat temu sprawdzałem stronę na VT. Wtedy AVG krzyczał na czerwono a wszystko z DP. Na siebie też krzyczał na czerwono, chociaż odnośnik antywirusa był ze strony AVG.

Co do WP - krotko na temat - mam spokój.
@@||wp.pl^$script
(https://adv.wp.pl/RM/Box/c/b/inline/inline_dobreprogramy_desktop.js)