Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

To czemu u mnie na 11 letnim pc po załadowaniu strony mam 2%CPU, albo 0%CPU?


A co ma mulić po załadowaniu?

Tylko podczas generowania komentarzy obciążenie skacze, a później oscyluje wokół 1%.

Dziś, po pewnych zgłoszeniach odnośnie dziwnych reklam na portalu, postanowiłem sam zobaczyć o co chodzi. Dziwnych reklam nie zobaczyłem, natomiast to, co wyprawia strona DP z CPU to faktycznie normalne nie jest.

W momencie oglądania strony DP bez jakichkolwiek blokerów skryptów czy reklam (czyli “na czysto”), choćby tylko strony głównej, obciążenie CPU na początku, przez kilka sekund sięga 100%, a potem stale oscyluje w okolicach 75%. Stale, czyli aż do zamknięcia karty. Specjalnie trzymałem ją otwartą przez 10 minut - aż wentylator CPU zaczął wyć.

W tym samym czasie mam otwartych kilka okien przeglądarki, w każdym oknie około 40 kart, co daje razem otwartych kart około 200, z tym że większość jest nieaktywna. w tym aktywnych jest może ze 40. I te 40 aktywnych kart generuje obciążenie CPU około 15-20%, a całą resztę tylko jedna strona DP. Strona, na której nic się nie dzieje, ot “zwykła strona główna portalu”.

Hmmm??

Tak to wygląda w obrazkach:

  1. Tu dwa razy otworzyłem stronę DP, chyba widać kiedy :wink:

  1. A tak wygląda Menedżer zadań przeglądarki (ukryłem inne strony, które przeglądam, oprócz pierwszej, czyli DP):

2 polubienia

Cóż… jak sam widzisz coś jednak na rzeczy jest. Bez powodu nie zakładałabym tematu w ogóle.

Nie wiem czy dokładnie to wyjaśniłem w poście wyżej - takie żarcie CPU występuje u mnie wyłącznie wtedy, gdy nie mam włączonych żadnych blokerów, co chciałbym aby było standardem na dobrychprogramch. Wtedy na portalu są normalne reklamy i ok 75% (czasem do 100%) użycia CPU. I strona (jak i cały komputer) staje się mułowata i ciężko używalna.

Gdy włączę uBlocka i uMatrix to zaczyna się wyświetlać reklama Opery, reszta reklam znika, ale użycie CPU dla DP oscyluje w okolicach… 0%, a użycie RAM jest o cztery razy mniejsze.
I wszystko jest płynne, stronę przegląda się z przyjemnością.

To nie jest normalne, aby reklamy na stronie żarły setki razy więcej mocy procesora, niż cała strona.

7 polubień

Dawajcie namiary na reklamy jakie są wyświetlone w danej chwili. Możliwe, że koparki się wciskają w kod reklam.

A filtry/skrypty no-coin nie darady jakoś wrzucić?

Ale, że admini DP czy użytkownik po swojej stronie ?

Ogólnie zaimplementować w kodzie strony.

U mnie zużywa 100% rdzenia dla każdej otwartej karty DP. Nie mam żadnych dodatków usuwających reklamy.

Usunięcie wszystkich iframe’ów za pomocą: $('iframe').remove() “rozwiązuje” problem.

Dobreprogramy są praktycznie nieużywalne od kliku miesięcy - dlaczego nikt z tym nic nie zrobi? Czyżby admini używali AdBlocka i nie widzieli problemu? :confused:

Masz włączony jakiś dodatek blokujący reklamy? Jeśli tak to wyłącz i spróbuj.

Dobra, mam konkretny element, którego usunięcie powoduje, że użycie procesora wraca do normy:
<iframe src="https://i.wp.pl/a/f/html/37738/hub2.html" style="visibility: hidden; display: none;"></iframe>

Bardzo proszę adminów o zajęcie się sprawą, chyba, że chcecie, żeby ludzie byli zmuszeni korzystać z AdBlocka na DP.

@Lisek

Czy ja dobrze widzę 50 ??

Dobrze. Generalnie trend przerzucania obciążeń raz to na klienta, raz na serwer to bezustanna sinusoida. Dosyć fajnie opisał to Bob Martin w swojej najnowszje książce “Clean Architecture”.

Jak na moje, to wygląda na to, że strona w tle kopie jakieś kryptowaluty… Firefox 59, Arch Linux i mam w pełni wykorzystane wszystkie 4 rdzenie procka. Chyba na jakiś czas będę zmuszony pożegnać się z DP, bo z trudem idzie mi pisanie tego wpisu na forum - strasznie przycina strona.

A u mnie na manjaro 2 rdzenie mają po 20-27 procent i strona chodzi płynnie.:wink:

Też na staruszku dwurdzeniowym - nie narzekam. Slimjet z jedną wtyczką i flashem NPAPI bierze na Forum DP:

Spokojnie. Na CZ wszystko się wyjaśniło. To wina użytkownika @Shaki81. Po prostu on się nigdy nie wylogowuje…

Hej,

Dobrze, że też się nie przyznałem, że też nigdy się nie wylogowuję. :slight_smile:

Pozdrawiam,
Dimatheus

2 polubienia