Strona DP = nadmierne użycie CPU/RAM

W trybie awaryjnym z wyłączonymi dodatkami - fakt, ale mój staroć obsługuje DP na jakie 60% CPU.
Da się wytrzymać. Jednak disconnect blokuje to, co się w tle ładuje i w normalnym użytkowaniu mam prawie zero obciążenia CPU.
Warunek - firefox, opcje, bezpieczeństwo - musi być odznaczone blokuj i ostrzegaj (są tam trzy opcje). Te moduły obciążają firefoxa na kadżej stronie, na każdej karcie, w każdym oknie i w każdym rdzeniu procesora osobno. Ta wieloprocesowość, to zło.

Odpalałem wczoraj na Mint 18.3 na Core 2 Duo T6400 i 3 GB Ram w Firefox 59.0.1. Szło gładko. Tylko Ghostery włączone bez blokowania reklam. Także dalej nie wiem skąd u niektórych, na lepszym sprzęcie nadmierne obciążenie.

Tak, jak pisałem - w safe mode bez dodatków CPU skakało mi od 65% do 16%, ale jazda była bez trzymanki na portalu - spoko:

  1. Mówię o obciążeniu w trakcie ładowania skryptów.
  2. Zużycie procesora zwiększa o jakieś 10-15% Ghostery (nawet nieaktywne).
  3. Jedne skrypty reklamowe ładują drugie, przez co obserwowane obciążenie jest lekko losowe bo ostateczna ilość skryptów się zmienia z każdym ładowaniem strony.
  4. Strona i tak potrafi pożerać z 40% (sama karta Chrome). Podobnie jest na Firefoxie.
  5. Przy uruchomieniu kilku kart robi się minibenchmark przetwarzania JS.

Wlazłem na forum z laptopa win7 x64, otworzyłem parę kart portalu i szukam obciążenia :stuck_out_tongue:


Jak się ustawia, tak się ma.

Tez nie mam antywirusa. Antywirusy sa dla lamerow,ktorzy mysla ze ich przed czymkolwiek ochroni :wink: czysty windows i firefox,z ublock i umatrix Dp chodza swietnie,ale chyba nie o to chodzi?

Wlazłem na DP z ie 11:

Ani nic nie obciąża CPU, nawet mało RAMu trzeba - a ie 11 śmiga, jak rakieta na dobrychprogramach :slight_smile:

Nawet bez AdFendera?

Nie. Aftender musu być - w przypadku internet explorer 11. Z wielu stron nie pobiorę filmów i na wiele nie wejdę. Nie mam antywirusa i używam innych przeglądarek, gdzie mogę sobie pozwolić nawet na wyłączenie blokowania ublockiem.
Czasem ryzyko bywa głupotą.

Z czym masz problem w trakcie czytania?

Odwracasz kota ogonem :wink: Z KOMFORTEM przeglądania . Z czytaniem nie ma problemu.ALe widać ze komfort przeglądania jest tutaj cienki, jeśli jest tyle postów.

Z czytaniem masz poważny problem, skoro odpowiadasz na słowa skierowane do kogoś innego.

nvm

1 polubienie

Ponownie napiszę, że to sekundowe sprawy (u mnie na pc i na laptopie). Oczywiście - mam poustawiane tak, żeby przeglądarka była lekko i lekko ładowały strony, zwłaszcza ciężkie, jak google mapy, onet, wp, nawet dobreprogramy.

Powtarzam, - disconnect blokuje, żeby nie wlazły i nie uruchamiały się elementy z czarnej listy. Inne dodatki blokują to, co wlazło.

Ponownie napiszę, u mnie też. Jednak sam fakt, ile skryptów się ładuje to koszmar.

Dobra, zlewałem sprawę tłumacząc sobie że to na pewno nie wina strony że mi komp zwalnia ale jak wczoraj zacząłem kompilować film do recenzji to zdurniałem :slight_smile:

Co Oni kryptowaluty kopią ?

U mnie z włączonymi blockerami jak i bez obciążenie takie samo - do 5-6%. Mnie się wydaje , że jakieś skrypty się wysypują stąd zwiększone obciążenie. Problem jest w tym, że nie potrafię wywołać takiego obciążenia na przeglądarce już po załadowaniu strony. Nawet starusieńki laptop na C2D T6400 daje radę - no, poza dużym zeżarciem RAM, ale tam to tylko 3 GB jest.

Ok, przy wczytywaniu strony użycie skacze do 20-30%, ale to trwa chwilę.

Tak jak u mnie.:wink:

Zainstalowałem polecone tutaj przez kogoś rozszerzenie Disconnect i faktycznie problem nie występuje. Też nic nie musiałem konfigurować - po prostu zainstalowałem i tyle.

EDIT: Poprawka, faktycznie przez chwilę nie było problemu, ale teraz cały czas użycie CPU dochodzi do 100%, nawet z włączonym Disconnect. Ktoś może nam powiedzieć wreszcie, o co chodzi?

2 polubienia

Opłaca się.