Sugestie dotyczące wprowadzenia nowych funkcji

Wyobrażasz sobie defragmentacje dysku na zainfekowanym sprzęcie, każesz mu robić live cd ? A gdybyś chciał np odzyskać dane ? Nic nie zrobisz bo system sobie “poprzesuwa”.

Od wszystkiego co wymieniłeś może być FRST - tyle że to nie automat, tylko doświadczona osoba która przejrzy log i powie jak postępować. 

Co do mam i adwcleaner nikt nie broni ich używać, ale by wymuszać na użytkownikach coś co nie koniecznie się sprawdzi ? To dobre do pisania uniwersalnych porad, albo do poprawiania. Ale np gdy coś zostanie w systemie user widzi “a już działa” i dalej nic nie zrobi.

Regulamin nie jest traktowany poważnie, gdyby był  - moderatorzy nie byliby potrzebni.

Ba, w sumie regulaminy mamy wszędzie nie po to, aby utrudnić życie, czy aby moderator interweniował, tylko po to aby nam to życie ułatwić.

Przez to, że wpisy na bugtrackerze sortowane są według liczby głosów, praktycznie nikt nie interesuje się najnowszymi wpisami, za to na wierzchu wiszą stare, które mają co prawda najwięcej głosów, bo wzbudziły największe zainteresowanie (i, mam nadzieję, najszybciej zostaną wdrożone :slight_smile: ), ale o których każdy już wyraził swoje zdanie i nikt więcej już nimi się nie interesuje.

Dobrze byłoby zmienić domyślny sposób sortowania.

Zgłaszam to tu, a nie na bugtrackerze, bo w obecnej sytuacji na bugtrackerze poleci to gdzieś na dno, i w ogóle nikt tej sugestii nie zauważy, tak jak moich kilku ostatnich zgłoszeń błędów.

W kategorii Programy, po prawej stronie możemy wybrać platformę:

035ec60d00f8838019d90fe62fc8c7aa.png

Dodajcie do tego Linuksa.

Ewidentnie brakuje zgłaszania hejtu i bzdur w recenzjach pod opisem programów. Przykładowo dopuszczony przez moderację portalu taki stek:

722d95d86933ae5cmed.png

Ani nie ma gdzie kliknąć zgłoszenia do moderacji… a na forum był już założony w niedzielę temat “firefox - wersja 50 vs starsze wersje” w związku z tym komentarzem.

Przydałby się przycisk i okno uzasadnienia zgłoszenia recenzji.

 

Nie wiem, co masz do tego komentarza. Jest mocno krytyczny wobec Mozilli, ale czy to źle? Dopuszczanie samych pozytywnych komentarzy byłoby jakimś absurdem.

Słowo mocno krytyczny - gdy ktoś insynuuje własne porażki z tą przeglądarką, to przegięcie totalne. Bo to nawet nie leżakowało obok krytyki Mozilli a tym bardziej Firefoxa. Są osoby, dla których prawidłowe ustawienie tej przeglądarki jest za trudne i właśnie te osoby chcą wszystkim udowodnić, że Firefox nie ma plusów, tylko same minusy.

 Ja nie podsumowuję krytyki, tylko trzęsie mnie sposób obalania encyklopedii, bo koleś nie potrafił pojąć prostoty cepa!

 

Dopuszczeni bzdur jest jeszcze większym absurdem.

Czy  redakcja firmuje wypowiedź usera?

Masz jak byk napisane recenzje użyszkodników.

To jego opinia i ma prawo do jej wyrażania, a że tobie się to nie podoba to zupełnie inna para kaloszy. Możesz omijać takie recenzje szerokim  łukiem, albo napisać swoją, wyrażającą odmienne zdanie:

Co zresztą zrobiłeś i co dowodzi że jesteś fanboyem Liska i stąd twoje oburzenie :slight_smile:

 

 

Ja ostatnio byłem zmuszony zrezygnować z Firefoksa, bo był po prostu za wolny. I to na komputerze kupionym w ubiegłym roku. Więc to nie jest tak, że to idealna przeglądarka. Z drugiej strony - to, że Adblock przestał blokować część reklam, to też nie jest żaden argument, bo Adblock to zewnętrzny plugin nie mający nic wspólnego z firmą Mozilla, niektórym takie działanie może odpowiadać, a dla tych którym nie odpowiada, są inne blokery reklam, np. uBlock.

 

Moim zdaniem, Firefox “nie jest już dobry”, odkąd przeszli na obecny cykl wydawniczy. Kiedy był Firefox 1.5, potem 2.0, potem 3.0 - z wersji na wersję było coraz lepiej. A gdy numeracja wersji zaczęła szaleć, zaczęło się robić coraz gorzej. Problem w tym, że ciężko znaleźć jakąkolwiek alternatywę. Opery już w zasadzie nie ma (teraz to jedna z wielu mutacji Chrome), a przeglądarek na silniku od Chrome z pewnych przyczyn nie lubię.

Adblock pewnie będzie do grobowej deski obciążał wszystkie procesy FFxa.

Widać, że często ludzie nawet nie doświadczyli, żeby ta przeglądarka chodziła sprawnie, lekko, stabilnie. Ustawienie i korzystanie z tej przeglądarki - dla wygody, dla rozrywki i przeglądania internetu - to dla wielu nieosiągalna cecha Firefoxa. Pisać źle o niej, gdy innym qfanom elegancko działa - to już nadużycie.

Pewnie, jak wszystkie przeglądarki - Firefox jest wciąż poprawiany.

W tym pies szczeka, że odrębne zdanie o złym prowadzeniu się Firefoxa, jest przeniesieniem własnej zgagi na ogólny qforum. Slimjet też nie jest, ale ma takie pobieranie (nawet filmów), że lis wypada blado.

Nie ograniczam się do Firefoxa.

 

Jedźmy do psa, bo w wolności słowa jest pies pogrzebany. A tam więcej zgagi tego użytkownika. W komentarzach:

“Nam już to obrzydło!” - ani to własne zdanie o Ani, ani opinia ogólna, tylko zła sugestia… no i została w internecie, jak i inne komentarze o za głupich kobietach.

Pewnie to mnie najeżyło, ale przy recenzjach też powinny być przyciski odpowiedz, edytuj, zgłoś.

fiesta - przesadziłem.

 

W konkretach można gościowi pomóc, ale nawet nie bywa na forum. Autor ma wiele ciekawych wpisów, ale też i sporo haseł uogólniających opinie o wielu programach - przykłady:
 

W tym lubię gościa, że nie lubi pisu.

Widzę że hurtowo działa zamykanie tematów na bugtrackerze. 

może dlatego że zmiany przyjdą hurtowo, hehehe :slight_smile:

Hej,

 

A może dlatego, że wkrótce nowa odsłona forum, więc nie ma sensu wprowadzać zgłoszonych zmian?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Rozumiem, ze znikły wszystkie ucho dotyczące forum, bo już jest gwarancja, że discourse będzie działał bez false?

 

Ciekawsze jest, czemu np. zgłoszone upomnienie ks proboszcza wisi 7 mies? Nie ukończone? Nawet nie w trakcie?

Zmiana wyglądu CAŁEGO portalu na nowocześniejszy (ponad 5 miesięcy temu) jest w trakcie. A gdy ma być nowa odsłona “CAŁEGO” portalu potwierdzona w listopadzie przez narandilla (w temacie) - to też było bez sensu zostawiać ucho dotyczące portalu.

 

Fakt, ze nawet kosmiczne objawienie portalu nie rozwiąże problemu z ks proboszczem. Aż blamaż!

a tak z innej beczki, w sumie to nie wiem gdzie to napisać, kogo zapytać? 

czy redakcja planuje w tym roku wystawić jakieś portalowe kubki na licytację WOŚP? bo mało czasu już do finału…

 

Trochę OT, co nie? :wink: Nawet były zgłoszenia…

Jak znam życie, to pewnie coś będzie, ostatnio trzy dni przed finałem wystawili.

Pilnujmy jednak tematu.

 

wylogowywanie się z forum / portalu mogłoby nas wylogowywać z całości , przykładowo jak wyloguję się z forum logując się przez vortal DP , muszę wylogowywać się osobno . tematry w działach forum mogłyby być też od najnowszego’

1 polubienie

Chwali się, że można zmienić teraz awatar na ten przypisany przez system. Niestety po raz kolejny będę się czepiał. Ustawienia na forum i portalu to porażka. Konto jest jedno ale:

  • wylogowanie na forum nie gwarantuje wylogowania na portalu - bezsens, logować również trzeba się z osobna,
  • na portalu nie przywrócimy systemowego awatara lecz możemy jedynie dodać swój, na forum można to zrobić,
  • na portalu zmienimy swoje hasło oraz e-mail, a na forum nic z tym nie zrobimy,
  • dodałbym możliwość zmiany nazwy użytkownika (na PurePC można zmienić raz na rok), teraz trzeba to chyba zgłaszać administracji przez co tracą czas na zbędne rzeczy.
    Zgrupujcie te ustawienia w jednym miejscu by nie trzeba było latać z jednej strony na drugą.
1 polubienie

Możesz zmienić nazwę użytkownika na forum.
Możesz też usunąć avatar, ale faktem jest że serwis później nadpisuje go domyślnym.
@Lisek czy możemy nie nadpisywać w SSO avatara ludkiem, jeśli ktoś nie ma avatara na sarwisie?