System nie wykrywa karty graficznej

Niech Autor pobierze stery do płyty głównej z tej strony o ile nie ma płyty: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_DOWNLOAD/EN/Motherboard/H77H2-M%20-LL-V1-DO-0-RR-/Socket%201155-LL-Intel-RR-
lub z tej:
https://www.driverscape.com/manufacturers/medion/laptops-desktops/h77h2-em/3553

Ale podpięcie monitora do karty zintegrowanej wyłącza nam nagle GPU w PCI-E? Kolega też zresztą napisał, że było git i odinstalował tylko sterowniki by zainstalować inne. DDU też wskazywał, że widoczna w panelu karta to karta AMD - mówi to nam wersja BIOS. Problem, który ma autor sam przerabiałem już nie raz czy to z HD 6870 czy z obecnym RX 480. Coś nie pykło i sterowniki nie chcą się zainstalować. Jedyne co pamiętam to dwa rozwiązania - wymuszenie instalacji z .inf lub deinstalacja sterownika domyślnego. Zainstaluje się on ponownie, ale powinno w teorii naprawić bug, który uniemożliwia instalację właściwych sterowników. Karta Intela nie ma tu za wiele do gadania, bo to nie laptop i karty ze sobą nie współpracują - choć dziwi mnie jej brak w AIDA64.

Windows ciągle robi problemy ze starszymi kartami AMD. Kilka tygodni temu dzwoni ciotka, że ‘coś dziwnie na ekranie jej się porobiło’. Wchodzę zdalnie, nie wiedziałem co mogła ‘namieszać’, że nie idzie utawić rozdzielczości i są problemy ze sterownikiem graficznym. Robiąc to widziałem z boku laptopa żony, który na moich oczach też zaczął śmirować - dokładnie taki sam objaw (jedno to komputer stacjonarny, drugie laptop). Oba miały właśnie ten problem z kartą AMD. Umordowałem się, żeby to zrobić: trzeba było wyłączyć automatyczne instalowanie sterowników właśnie dla tego urządzenia, wyczyszczenie sterowników (jak wyżej sugerujesz), potem właśnie podawałem jakiejś starsze sterowniki. Ubaw po pachy.

W10? Akurat tam już widziałem kilka razy ten problem z kartami sprzed ery GCN. NV też czasem krzaczy na milion różnych sposobów. Wszelkiego rodzaju łatki na Spectre i inne też do mało inwazyjnych nie należą. Najgorzej jest z rebrandami kart AMD, którą autor niestety ma, bo to jest akurat rebrand 6670. Na laptopach istnym utrapieniem jest M430, który jest rebrandem M330. Sterowniki z WU lub od producenta potrafią walić BSODami, a od AMD przemianowują kartę na M330, ale wsio chodzi git majonez.

Teraz nie wiem kogo mam się posłuchać
czy tego kolege

czy tego kolege

Możesz obu. Instalacja sterowników chipsetu nie powinna Ci zaszkodzić. Niemniej nie od tego problem się zaczął.

Screenshot_6
Screenshot_5
Po otworzeniu dwóch .inf

Screenshot_10
Jeszcze ten zrzut żeby nie było że dałem co innego

Jeszcze raz: do którego gniazdka jest wpięty monitor?

1 polubienie

Jak okaże się, że to nie stery są przyczyną a podłączenie monitora (w tym przypadku zamiast do karty, to do gniazda w płycie głównej), to oznacza, że Autor sam tego nie sprawdził oraz będzie pewne, że @bachus miał rację:)


Sorry za syf nie sprzątałem tam troche
Ten niebieski jest od monitora

Spróbuj teraz z folderu WIN6A_INF

Jak to nie pomoże to idziemy od innej strony.

Wywal, o ile masz Visual C++ i .Net Framework. Wymuś instalację tego z Windows Update, a jak nie pójdzie to ściągnij najnowsze ze strony Microsoft. Potem ponownie spróbuj zainstalować sterowniki tradycyjna metodą. Zrobił się jakiś bubel i o ile Reinstall systemu pewnie by szybciej pomógł tak nie wiem czy w ogóle chcesz się w to bawić.

Reinstall systemu, to ostateczność. Gdybym miał tak jak Autor i po wielu próbach klapa by była, zrobił bym format i na nowo. Przecież instalacja systemu nie trwa długo:)

Instalacja może nie, ale przywracanie programów, sterowników, ponowna konfiguracja itp. już trwa. Jeszcze zostaje zrobienie kopii ważnych plików. Nie wspominając o aktualizacjach systemu, bo najnowsze buildy nie wszystkie łatki mają.

Ja z W7 instaluję na czysto a aktualne wersje programów mam na oddzielnym dysku i wolę takie rozwiązanie niż backup, nawet jeżeli jest wygodniejszy. Ale ważne co Autor będzie chciał, na wszystko na nowo, czy męczyć się z problemem.

Format zrobię w ostateczności jak narazie to chce to zrobić bez niego

Screenshot_12 :smile:
Po prostu mam kliknąć dalej tak?
Jak coś możesz sprawdzić czy wszystko ok jest to co robię? Bo jak coś źle zrobiłem w sensie kliknąłem nie to co trzeba

Jest git. Jedziesz.

System WREŚCIE wykrył kartę graficzną w menedzerze urządzeń i nie wyskakuje mi już to okienko.Ale mam problem jeszcze ponieważ nie mam tej aplikacji Catalyst (w niej np.moge zmienić jasność ekranu) i nie wiem skąd ją wziąć.I mam jeszcze to


Chce jakoś to zmienić bo trochę brzydko wygląda to z moją tapetą :smiley:
PS.Spróbowałem gre odpalić i działa jak powinna

Jeżeli chcesz zmienić przezroczystość menu, to musisz zmienić motyw w personalizacji( klikając na pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz personalizacja).