Szóste urodziny vortalu... i konkurs!

Nikomu w konkursie udziału zabronić nie możemy przecież… Poza tym to jest najnormalniejsze w świecie losowanie - nie ma tu ekstra punktów za aktywność (tą nagradzamy przy rocznicach forum).

Konkretnie jest to napisany przez nas program/procedura losującą. Jak działa? Po prostu losuje korzystając ze standardowej funkcji rand w MySQL. Nie są brane pod uwagę żadne aktywności (dla miłośników teorii spiskowych - zresztą nawet gdyby komuś nawet to przyszło do głowy to i tak nie mielibyśmy możliwości aby to sprawdzić bo w formularzu konkursowym nie jest wymagany nick).

Dobry żart :wink:

Po prostu miał fart :wink: Ale niczego to nie dowodzi - co najwyżej tego, że rozpoznawali (bo tego usera nie można jakoś specjalnie określić aktywnym) userzy też wygrywają - co z kolei dobitnie wskazuje, że nie tylko “hieny” mają szansę wygrać… Równie dobrze mógł wygrać np. fiesta, Grzegorz® czy BlackMan - to po prostu prawdopodobieństwo. Miał gość szczęście i tyle…

Takim przypadkom, jak widać po poprzednim konkursie, będziemy przeciwdziałać. Po to właśnie potrzebne są pełne dane adresowe każdego uczestnika.

Ale jest mail :slight_smile:

Mam ochotę trochę pobluzgać, ale musiałbym wtedy sam siebie zbanować. Właściciele DP starają się, szukają sponsorów (z jakim skutkiem, chyba widać). Nigdzie nie widziałem aż takiej kupy nagród. Myślicie że sam nie miałbym ochoty na komputer który jest do wygrania? Albo któryś z moderatorów nie chciałby go? Hm, żaden problem, pogadamy z Krogulcem, ustawimy kto wygra i po kłopocie. Przecież to my mamy z nimi “układy”. W tym roku wygram ja, w następnym boczi itp. Piękna sprawa.

Tylko jest małe ale. Dostaliśmy zakaz brania udziału w konkursie. Zresztą, nie dziwie się. Już widzę co działoby się na wortali i forum gdyby któryś z nas jednak wygrał. A niektórzy z Was należą do tych, co nigdy w życiu niczego nie wygrali i zwalają za to winę na cały świat. Aż mi Was żal.

Popieram Areha z całego serca. Vortal jest ogólnodostępny i KAŻDY ma prawo wziąć udział w losowaniu nagród. Nawet osoba, która po raz pierwszy odwiedziła stronę.

To co, że redakcja łamie sobie kark, nogi i inne kończyny by znaleźć sponsorów, którzy zafundują taką kupę nagród. To co, że administracja dwoi się i troi, żeby wyłapać oszustów , którzy w nieuczciwy sposób chcą wygrać. Jeśli się coś nie podoba -> do widzenia.

Swoją drogą, dlaczego moderatorzy nie mogą brać udziału w losowaniu? Przecież nie zarabiacie na “usuwaniu postów, wlepianiu warnów i wyżywaniu się psychicznie na użyszkodnikach”. Nie jesteście pracownikami ani nic w tym stylu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

xZeuSx , dlatego, że jesteśmy postrzegani jako osoby ściśle związane z vortalem/forum. Mimo iż nie mamy żadnego wpływu na wszystko co związane jest z konkursami (dowiadujemy się o nich w tym samym trybie jak pozostali czytelnicy), jesteśmy wyłączeni z tych atrakcji, żeby nie było zarzutów o kumoterstwo czy Bóg wie jakie inne machloje. Osobiście z chęcią powalczyłbym o blaszaka, bo mój paroletni rzęch ledwo zipie, ale pozostaje mi udać się do sklepu lub startować w konkursach na innych portalach - ale jak do tej pory rzadko trafia się taka gratka, jeśli w ogóle. Chodzi o przejrzystość konkursu. Jak widać, moderator, w takich sytuacjach nie ma lekko :wink: Tym bardziej dziękuję redakcji za upominki, które dla nas przygotowali.

Ale i dostaliście piękny sofcik i porządne peryferia.

Więc pokrzywdzeni nie jesteście a wręcz przeciwnie.

Których możesz mieć i 30 na różne okazje :stuck_out_tongue:

Moderatorzy otrzymali prezenty “z urzędu” aby uniknąć zarzutów odnośnie losowania. Jeśli bowiem komputer wygrałby któryś z moderatorów to by nas ukamieniowano, że “konkurs ustawiony”, że “wygrywają znajomi królika” itp. A my NAPRAWDĘ nie mamy ŻADNEGO wpływu na to kto wygra bo to jest LOSOWANIE. Histerię widać było zresztą i w ub. roku gdy komputer wygrał Jarek_OSW, który był na Zlocie. O tym jednak, że dwa lata temu notebooka wygrał jakiś nikomu nieznany czytelnik nikt już nie pamiętał…

Dlatego właśnie moderatorzy nie mogą brać udział w tym konkretnym konkursie (w innych takiego zastrzeżenia nie ma).

Ja jednak podałem ten co mam na forum…

Nie będę się kłócił, bo po co ?? Złapie kartki i tyle. W sumie to wszyscy maja po trochę racji. Co do Monczkina , on moim zdanie m zasłużył na nagrodę jak każdy moderator. Pracują tu dosyć długo to i im coś też się od życia należy :stuck_out_tongue: .

fiesta , sam byłeś moderatorem i wiesz jaka to czasem “przyjemna” robota , według mnie należy się im jakieś wynagrodzenie za to :slight_smile: :wink:

Mimo wszystko twierdzę, że moderatorzy powinni mieć prawo brania udziału w konkursie lub otrzymania z góry nagrody (upominków od fundatorów) i byłoby OK. Moderator (ponoć) też człowiek :stuck_out_tongue:

przeciez mają

A czy ja gdzieś napisałem że nie należy się ??

Jak piastowałem tutaj tą funkcję, też otrzymywałem urodzinowe prezenty od DP i było to bardzo miłe :slight_smile:

goodprogram , przeczytaj moje zdanie jeszcze raz i jak już cytujesz to całość, a nie kilka słów wyrwanych z kontekstu.

fiesta , szczerze powiedziawszy sam bym chciał zostać moderatorem tak znanego forum i zobaczyć jak to jest. Może kiedyś… :roll:

xZeuSx , jak będziesz aktywny, może będziesz pisał poradniki, będziesz miał powyżej trochę więcej postów i dobrze się zachowywał to może zostaniesz modem

//edit

No właśnie jeszcze o jednym też nie wspomnieli że jakiś losowy user który miał 40 postów wygrał xboxa to też dostał chyba xboxa na w tegoroczne urodziny forum.

PS a do kiedy dostane prezent :slight_smile: pytam nie z niecierpliwości tylko o niewypałową pocztę polską

A ja życzę wszystkim szczęścia w losowaniu i zakończmy już te teorie spiskowe i biadolenie.

“Konkurencja” też nie zasypuje gruszek w popiele… :slight_smile:

Po przewaleniu 6 stron biadolenia to ze rece mi opadly to jedno, druga sprawa to zadniesobie podstawowego pytanie po co spedzam czas na wrotalu i forum? Czy tylko dla zdobycia nagrod??? Sami jestesmy ta spolecznoscia, a cal reszta, o ktorej wspominal Krogulec, to pomieszanie szczescia z dobrze napisanym programem.

Święte słowa Olmeca, święte słowa …

Poziom malkontenctwa userów mnie z lekka przeraża.

Mają możliwość wygrania całą masę fajnych nagród w różnych konkursach a oni jeszcze narzekają.

Znajdźcie mi taki drugi Vortal , gdzie można znaleźć tyle okazji na zdobycie fajnego softu czy sprzętu.

Pewnie chcielibyście mieć nagrody gwarantowane za swoje zasługi dla Vortalu/Forum …

Ręce opadają …

To tak zawsze jest. Gdy w lotto jest do wygrania 3 mln to idą tylko Ci co często grają, ale jak już 30 mln to lecą wszyscy i każdy chce jak najwięcej. Gwarantowana nagroda przecież jest - odrobina niecierpliwości w dniu losowania :smiley: . Gdyby się kierować teoriami spisku to żaden konkurs by nie miał sensu bo nagrody byłyby już przydzielone przed konkursem. Zamiast liczyć na główną nagrodę powinniśmy się cieszyć, że mamy szansę wziąć udział w takim przedsięwzięciu.

A i jeszcze jedno: przecież nie wiadomo ile osób przebrnęło przez te 3 pytania. Może się okazać ze były podchwytliwe. :expressionless: