Twoje urządzenie napotkało problem i wymaga ponownego uruchomienia

uruchamiam gre i nagle twoje urządzenie napotkało problem i wymaga ponownego uruchomienia
czym to jest spowodowane mam sie martwic co robic? dodam, ze nie robilem aktualizacji systemu dlugo

Proponuję zacząć od przeanalizowania plików dump. Warto rozpocząć od prostego w użyciu programu BlueScreenView 1.55 - dobreprogramy a jeżeli on nic nie zdradzi, to zagłębić się bardziej How to Analyze a BSOD Crash Dump : 10 Steps - Instructables

okej pobralem tn rpogram i co dalej

BlueScreenView jest przedzielony na pół. Na górze masz pliki dump tworzone za każdym wywaleniem się systemu. Na dole informacja o zaznaczonym pliku. Zaraz po uruchomieniu powinien być zaznaczony ostatni pilk dump a w dolnym oknie coś podświetlone kolorkiem. Przepisz albo zrób zrzut ekranu.

Co do drugiego programu, instrukcja jest we wklejonym przeze mnie powyżej linku. Musisz pokombinować, program nie jest oczywisty. Może przyda Ci się opis tego jak ja rozwiązałem problem za pomocą programu nr 2 Niebieski ekran **INTERNAL_POWER_ERROR** (czyli jak dowiedzieć się więcej z pliku dump z bluescreen'a) - #14 przez Bradlee

to plik ntoskrnl.exe pisze caused by ntoskrnl.exe

Czyli coś w jądrze systemu. Trudniejsza sprawa, bo nie wskazuje na żaden sterownik. Więcej z BlueScreenView się w tym przypadku nie dowiesz. Musisz teraz lecieć metodą nr 2 czyli link link

wykonalem skanowanie w cmd /scnanow i taka wiadomosc po skanowaniu
przetlumaczona na polski
Ochrona zasobów systemu Windows znalazła uszkodzone pliki i pomyślnie je naprawiła.
W przypadku napraw online szczegółowe informacje znajdują się w pliku dziennika CBS znajdującym się pod adresem
windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. W trybie offline
naprawy, szczegóły są zawarte w pliku dziennika udostępnianym przez flagę /OFFLOGFILE.

To może być rozwiązanie Twojego problemu a może jedynie uszkodzone pliki z powodu błędnego zamknięcia systemu. Poużywaj sprawdź.

nie raz zamykalem system na ostro wylaczajac z pradu albo wyalczajac zasilacz to moze byc spowodowane tym?

to sie swieci na czerwono, zrobic cos z tym? robic druga opcje czy dac sobie spokoj ?image

Tak zamykanie poprzez wyłączenie z prądu mogło uszkodzić pliki, mogłoby również uszkodzić cały system plików.

Co do podświetlenia na czerwono - tu więcej nic nie zrobisz. Pozostaje analiza opcją nr 2.

moglbys powiedziec co robic po kolei jk postwepowac w tej 2 opcji od czeog zaczac mam?

Niestety nie mam na tyle czasu żeby to poprowadzić. W podanym linku masz napisany każdy krok. To nie jest łatwa rzecz więc jeżeli utkniesz to pisz gdzie utknąłeś i ja albo ktoś inny pomoże. Polecam tłumaczyć za pomocą DeepL Translate: The world's most accurate translator


co wybrać mam?

open dump file a potem skieruj się na c:\Windows\minidump i tam powinny pojawić się te same pliki co BlueScreenView. Wybierz najnowszy

Piszę odmowa dostępu do minidump

Musisz uruchomić program jako administrator. Patrz krok 4.

nie otwiera sie to, gram juz godzine i nie wyskoczyl zaden bluescreen
a wlaczy sie on akurat jak odpalilem vlaorana a tqam w lasciwosciach pliku cos grzebalem
sproboje go odpalicmi pograc 1 runde bo na tym 2 programie sie nie znam i nie ubie sie bawic takim czyms

Tak j ak napisałem to bardziej zaawansowana analiza, jak coś pozosaje Ci serwis albo przeinstalowanie/zresetowanie systemu (jak to problem sprzętowy to nic nie da)

czyli co teraz zrobic jak nie umiem sie poslugiwac opcja nr 2
zostawic w spokoju czy co