Tworzenie strony ze spisami

Witam. Otóż zamierzam zrobić stronę ze spisami gier i poradnikami (pod pewną konsolę). Chciałbym was prosić o radę, jakim sposobem będzie taką stronę najłatwiej zrobić. Kiedy później będę chciał zaktualizować, gdy np. wypuszczą kolejną grę. Przydałoby się żeby samo szeregowało gry np. wg. typu, nazwy, oceny itd. To chyba trzeba robić w jakiś sposób z bazą danych (a wyświetlanie tylko szereguje [chyba] java albo coś podobnego)

Jeżeli napisałem coś niezrozumiałego, to proszę o ew. pytania.

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam.

Sortować możesz na poziomie zapytania do bazy np

SELECT * FROM tabela ORDER BY data DESC

-zwróci wszystkie rekordy posortowane malejąco po kolumnie data.

Ok. Ale w czym bedzie najlatwiej zrobic taka strone? Instalowac CMSa? Jesli tak to jakiego polecicie?

Pozdrawiam

Jak potrafisz, to możesz sam napisać.

Możesz też zaadaptować np. joomla, drupal czy jeszcze jakiś inny. Maja one setki gotowych templatek i wtyczek - może znajdziesz coś dla siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie by zainstalować i potestować trochę.

No nie mogę po prostu !!

Po to właśnie zostały stworzone wyszukiwarki…

Google: /search?q=jaki+cms

Dobreprogramy: search.php

#up

Nabijanie bezsensownych postów? Każdy umie korzystać z wyszukiwarki, jednak nic nie zastąpi zdania kogoś z forumowiczów.

A co myślicie na temat extreme fusion?

Zapewniam Cię nie każdy. Ciebie też. Temat na forum dotyczący wyboru CMS też już był:

cms-portal-muzyczno-plikowy-t376172.html

jaki-cms-sewris-informacyjny-typu-t376332.html

cms-pod-portal-informacyjny-t376095.html

ktory-cms-najlepszy-t68378.html

To tylko 1 strona z Webmasterering? Więc jak z tym Twoim szukaniem? :slight_smile:

Zdecydowałem się na joomle. Jest dość łatwa w obsłudze, dużo ciekawych pluginów.

Niby 2ga w rankingu 200mln witryn postawionych na joomli (nie wiem kiedy to było ;d)