Upgrade do Windows 7 w Toshibie

No tak:-) Tylko ja muszę najpierw zainstalować Vistę z płyty recovery :slight_smile: Ty tu opisałaś instalację na miejscu, a ja takiej nie lubie :(. Czy tej płyty da sie użyć do innej instalacji?

Nie wiem, ale raczej nie. Miałem najpierw wersję Enterprise, a potem kupiłem OEM. Też mam Toshibę A200-1AE Satellite. Nie narzekam na system. Stery były, co prawda do grafy musiały być ściągnięte z internetu. Reszta bez problemowo. Ty nie powinieneś mieć żadnych problemów. Możesz zawsze uaktualnić Windows, którego masz teraz. Tak mi się wydaje.

Kupiłeś OEM, czyli uaktualnienie Toshiba, czy OEM, w sklepie?

Dodane 06.01.2010 (Śr) 15:35

Kurier zadzwonił. Dziś po 16 przyniosą mi se7ena. Przesyłka przyszła z Niemiec.

Dodane 06.01.2010 (Śr) 15:36

Przesyłkę, można zlokalizować na niemieckim DPD

Dodane 06.01.2010 (Śr) 18:02

Już zainstalowałem. Nie korzystałem z upgrade, tylko otworzyłem płyte inslacyjną przez BIOS wybrałem partycje i nowiutki system zainstalowany. Co więcej instalator mi wszystkie pliki z C skopiwoał do Windows.old

Ja w południe też dzisiaj dostałem przesyłkę.

System już zainstalowany, również czysta instalka.

Czy ten folder Windows.old można spokojnie wywalić?

Jak nie chcesz nic z niego to wywal. Ja sobie kilka rzeczy wziałem, a reszta delete.

Kupiłem OEM. Możecie mi powiedzieć kiedy zamówiliście Upgrade? Bo kolega zamawiał 06.11 i przesyłka ma przyjść dopiero na 25.01. Gdzie można znaleźć numer referencyjny DHL? Czy jest on taki sam jak numer zamówienia?

Jak ma dojść ok. 25.01, to jej nie wysłali jeszcze. Jak wyslą będzie miał numer przesyłki (ja miałem DPD, a nie DHL). Ja zamówiłem 28 grudnia, miałem szacowany termin na 25.01, a wysłali 30 grudnia, a dostałem 06.01

w FAQ jest napisane, że aby anulować zamówienie trzeba się z nimi skontaktować.

f6c61eda2466.jpg

Dzisiaj w nocy nie wiedzieć dlaczego dostałem maila z informacją, że na moje życzenie anulowano zamówienie. Ostatni termin wysyłki był zaplanowany 25 stycznia.

Czy ktoś jeszcze spotkał się z podobną sytuacją?


EDIT: odpowiedzieli. mam nadzieję, że jak zadzwonię, to będzie można wreszcie czymś zapłacić

zły typ karty płatniczej

Niezłe jaja.

Spróbuj jeszcze raz je złożyć. W razie problemów pisz do nich od razu.

No, musze mieć jakieś problemy …

Ja też dostałam od nich takiego maila i jak się później okazało, anulowali zamówienie bo podobno nie mogli ściągnąć z mojego konta pieniędzy.

Dziwne, bo mój mąż też płacił z mojej karty, ale lenovo i nie było problemu.

Nie chcieli ode mnie kasy to zamówiłam na allegro kupon i nie zapłaciłam 29.90eu, tylko 56 zł :stuck_out_tongue:

Ja się pospieszyłem, ale skąd mogłem wiedzieć, że będą kupony po 50 zł. Myślałem o anulowaniu zamówienia a tu jak na złość je wysłali. 7 dyszek byłoby więcej w kieszeni. :?

Zadzwoń jak najszybciej do mbanku. Muszą mieć odnotowane kto pobrał pieniądze. Jeśli to Arvato i skoro anulowali zamówienie to żądaj zwrotu pieniędzy. Kup na alledrogo kupon i składaj zamówienie ponownie. Śpiesz się bo czas ucieka.

Żenada. mBank twierdzi, że opłata pobrana z karty wirtualnej powinna znajdować się w historii transakcji. Ja nie posiadam żadnych takowych informacji o ściągnięciu pieniędzy z karty. Nie da się także udowodnić, że pieniądze zostały przelane na te konto wirtualne. Jakie mam dowody że pieniądze tam były i ktoś mi je w dziwny sposób ściągnął z konta? W nijaki… Zobaczymy co odpisze Toshiba - pewnie za jakieś dwa tygodnie…

Może ktoś Ci się włamał, podejrzał połączenie i ukradł z konta po prostu kasę? Masz antywira, firewalla, korzystasz z zabezpieczonej sieci?

Jaka suma Ci zniknęła? Może nie pamiętasz jakiegoś wydatku? :wink:

Sprawdź jeszcze raz dokładnie historię transakcji i w razie czego złóż oficjalną reklamację. Jeżeli kasa zeszła to musi być po tym ślad!

Jeśli zależy Ci na Win 7 to kup kupon Toshiby na aukcji póki facet jeszcze je ma i złóż nowe zamówienie.

Jeśli pieniążki byłyby zarezerwowane jak to określiła pani z infolinii, to musiałabyś mieć to odnotowane na swoim koncie jako blokada środków, ale pieniążki fizycznie nie są jeszcze ściągnięte.

Dziwna sprawa, bo jeśli dostałaś maila z informacją że anulowali Twoje zamówienie, to nie mają prawa ściągnąć niczego.

Jedyne co możesz spróbować zrobić, to wybrać się osobiście do placówki banku i wyjaśnić całe to zdarzenie. Zachowaj wszystkie maile dotyczące tego zamówienia i jak już ktoś napisał wcześniej, składaj zamówienie z kuponem, bo tamto przecież jest anulowane.

Tak tak, spędziłam wczoraj dwie godziny na telefonicznych rozmowach z operatorami mBanku. Po 15 minutach rozmowy z każdym z konsultantów wyłączało mi rozmowę (czyli nie dowiedziałam się niczego konkretnego) i musiałam dzwonić po raz kolejny (a wiadomo, że konsultantów miliard i za każdym razem łączy z innym - siedem razy musiałam tłumaczyć to samo). Ostateczne poinformowano mnie, że blokada środków na karcie wirtualnej obowiązuje dwa tygodnie, a po tym czasie pieniądze wpływają z powrotem na zwykłe konto (nie na kartę wirtualną). Dlatego zapewne pieniądze powróciły na moje konto już w listopadzie, ale ja tego nie zauważyłam, a w historii transakcji nie są widoczne przepływy ze zwykłego konta na konto wirtualne i na odwrót. Toshiba kilka razy próbowała dokonać autoryzacji tych środków, ale w ciągu tych dwóch pierwszych tygodni tygodni (podczas blokady) nie mogli ich ściągnąć, ponieważ moja karta wirtualna nie jest przez nich akceptowana, a po tych dwóch tygodniach już po prostu nie było środków na moim koncie bo przeszły na zwykłe. Pan konsultant poinformował mnie, że Toshiba nawet kilka dni temu próbowała ściągnąć mi te pieniądze. Mniemam, że w związku z brakiem środków na koncie i po wielokrotnych próbach anulowali moje zamówienie. Szkoda tylko, że od razu nie dostałam informacji o tym, że moja karta nie jest akceptowana - nie pisałabym do nich miliard razy i od początku wiedziałabym że transakcja nie dojdzie do skutku. Teraz pozostaje mi tylko wierzyć, że pieniądze faktycznie w listopadzie wróciły na moje konto niezauważenie (nie pamiętam dokładnie stanu mojego konta po każdej transakcji…). Dzisiaj wysłałam już zamówienie poprzez kupon kupiony na allegro. Mam nadzieję, że za kilka tygodni moja paczka dotrze. ( :

Nie ma tego złego…zaoszczędziłaś ponad 70 zł. Ważne, że sprawa się wyjaśniła. Wyglądaj teraz na kuriera DPD. Paczkę śledź na niemieckiej stronie DPD albo np. rumuńskiej (jest po angielsku), bo polską to o kant doopy potłuc.

dobra ludzie ludziska :stuck_out_tongue: to w końcu jak to wygląda z tym upgrade w toshibie :roll: czy mam to rozumieć,że otrzymam 2 płytki (1 z 100% w7HP + 1 z driverami) czy jak-gdyż czytając troszkę się pogubiłem -czy będę mial do wyboru 32-64bit :oops:

ps.A350-10b