Vista a ilość uzywanego ram :|

ni takiego nie mam uruchomionego w tle, żaden proces mi nie zabiera tak dużo pamięci, po prostu sama vista dużo zurzywa. ile Tobie zurzywa Vista kiedy nic nie masz uruchomionego chodzi mi ile mb?

po prostu sie z toba nie zgadzam. bez sensu takei rozumowanie:Stac na kompa to i stac na viste. a wyobraz sobei ze mnie nei stac na viste za 800 zł mimo ze mam kompa za 3500! bo po 1: szkoda mi kasy! po 2: kasa na komputer to nie byal moja tylko rodzicow a oni nie zglupieli zeby wydawac 800 zł na system operacyjny. 3:nawet zebym mial te 800 zł to bym napewno nie kupil!jesli bym musial kupilbym zwykla za 350 zł. Nie kazdego stac na viste ultimate bo nie kazdy kupuje komputer za gotówke(znaczy za gotowke ale nie trzyma jej w szafie tylko idze do banku po pozyczke!!) jasne? po prostu 800 zł to w polsce stanowczo za duzo i tyle! to do najmniej 2 tygodnie ciezkiej pracy czlowieka gdzie na zachodzie taka ultimate ludzie maja po kilku dniach pracy. wiec nie gadaj ze tak kazdego stac na system za 8 stów.

PS: nie jestes moderatorem a ja pisze jak chce dopuki nie zostane zmuszony(mod) pisac normalnie z ogonkami itp.

nie jasne bo jeśli masz viste to znaczy że stać cie było na wydanie 350zł chyba że masz pirata, a po drugie można viste tak jak każdy sprzęt wziąść na raty:) jasne?

to bierz! nikt kto liczy kazdy grosz nie wezmie systemu na raty! a poza tym mam oryginalny(do udowodnienia) xp i Viste business tak dla formalnosci.JASNE? :evil:

Zaraz po uruchomieniu Visty mam tak:

http://img66.imageshack.us/img66/897/screenfp1.jpg

Z tego co wyliczyłem to na starcie zużywa mi 346 MB. W tle uruchomiony antywirus, poza tym Aero Glass i sidebar.

484 mb Ci z używa podobnie jak u mnie po starcie. część ramu karta graficzna mi zabiera również stad może te niejasności. a wiesz może gdzie sie przydziela pamięć z ramu do karty graficznej?

484 MB na tym screenie to plik wymiany, nie RAM! Vista zabiera mi ok. 350 MB RAM na starcie. Łatwo to obliczyć - odejmujesz od całkowitej ilości pamięci fizycznej pamięć wolną+buforowaną.

A co do Twojego pytania to sam jestem ciekaw jak to zmienić, na razie nikt na forum nie umie odpowiedzieć na to pytanie.

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 22:42

A jednak mój błąd - to jest RAM.

dokładnie nikt chyba nie wie jak to sie robi. ktoś mi wczoraj pisał że gdzieś w biosie, nic tam nie znalazłem na temat pamięci grafiki.

wlasnie. ta opcja mnie tez denerwuje. system przydziela dodatkowe 270 mb ramu karcie… jak by to jej 256MB to bylo mało dla systemu. bez sensu :evil:

w ogole mam zainstalowana viste a nie korzystam. wole xp. za duzo zajmuje ramu i tyle. u mnie na dzien dobry ok 500 mb . i skad mam wiedziec czemu? swiezo zainstalowany a w menedzerze prawie nic nie pokazuje…

Jeden z pracowników koncernu IBM - testujący system Vista już od dwóch lat - przyznał, że nowe okienka potrzebują aż 4GB pamięci RAM, aby funkcjonować bez żadnego zarzutu. W wywiadzie udzielonym magazynowi Computerworld, David Short wyjaśnił, że poprzedni system, czyli Windows XP rozwijał skrzydła w pełni dopiero przy 2 GB RAM. Dla Visty pojemność ta musi ulec podwojeniu. Głównym powodem tej sytuacji jest rozwiązanie o nazwie Windows SuperFetch, które pobiera dane z dysku twardego i przechowuje je w dostępnej pamięci RAM. Dzięki temu są szybciej przetwarzane przez procesor. Jeśli więc oprogramowanie przewiduje, że użytkownik zamierza korzystać z danej aplikacji w danym czasie, ładuje je do wolnych zasobów pamięci RAM. Pozwala to przyspieszyć proces uruchamiania oraz usprawnia komunikację z procesorem. Oczywiście opcja ta ma sens właśnie przy większej ilości pamięci operacyjnej, czyli min. 4 GB.

David Short ostrzegł więc producentów sprzętu przed zbyt pochopnym umieszczaniem naklejek Vista Capable, które ostatnio są na topie. Jak przyznaje Short, można oczywiście uruchomić nowy system na maszynie z procesorem 800 MHz i 512 MB pamięci RAM, ale będzie to zaledwie namiastka tego, co potrafi Vista. Wypowiedź pracownika koncernu IBM została potwierdzona przez Microsoft, która na pokazach nowego systemu, wykorzystuje właśnie komputery z 4GB pamięci RAM.

źródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/news9146.asp / http://www.benchmark.pl

effe nie czujesz w tym celowego działania Microsoftu? Chodzi o to, żeby zmusić ludzi do kupowania nowego sprzętu, MS ma z tego po prostu kasę. A nawet jeśli to prawda, to po co komu aż tyle RAM-u skoro tego nigdy nie wykorzysta? Jasne, ludzie którzy zajmują się profesjonalnie np. obróbką grafiki. Ale jak pisałem wcześniej takie osoby mają od początku dużo lepszy sprzęt i niekoniecznie używają Visty :slight_smile: Ja mogę na 1,5 GB uruchomić jednocześnie z 50 programów. Ale czy to ma sens? Dla mnie te 4GB to jakieś nieporozumienie.

zgadzam się 4 gb to wielka przesada ale 2 gb by sie przydało, zwłaszcza jak się chce pobawić grafiką, lub pograć. Ciekawe jakie wymagania będzie miał nowy system Windows Vienna:) poprawka windowsa vista, pewnie podobne.

Z 1,5 GB da się już grać, ale oczywiście trzeba mieć jeszcze odpowiednio mocną kartę graficzną. Co do obróbki grafiki, to sam często używam Photoshopa i przy tej ilość ram-u nie narzekam. Wszystko ładnie chodzi.

no przyznam ze jak ma sie 2 gb ramu i core 2 duo to Vista duzo lepiej wykorzystuje sprzet! i chodzi zdecydowanie szybciej niz xp-za to microsoft trzeba pochwalic :). ale 4 gb to juz przesada…ja nie uruchamiam nigdy wiecej jak kilka programów. a co do windows xp ze potrzebuje 2 gb by w pelni rozwinac sprzydla tez sie nie zgodze.dlaczego? ja na windows xp(nie liczac gier oczywiscie)nie wykorzystalem wiecej jak 1 gb ramu-probowalem uruchomic tez co sie da i nic:) nie przekroczylem a system dalej dziala stabilnie. dla zwyklego usera starczy 2 gb do visty i xp(w xp zreszta wiekszych ilosci nie ma sensu juz miec) ,przynajmniej narazie, wieksze ilosci pamieci beda potrzebne juz tylko Viscie w niedalekiej przyszlosci( i wiadomo ze chodzi wylacznie o gry… bo do pracy to 2 gb starcza az az nawet do zabawy z kompresja dzwieku filmow i obrobka grafiki na poziomie domowym oczywiscie)

owszem an upartego mozna sprawic ze dla visty 2 gb to mało ale nie o to chodzi,mowie o normlanytm korzystaniu z kompa a wiekoszc co robi?komunikator,przegladarka,w tle jakas tak archiwizacja np… do tego mysle 2 gb starczy w zupelnosci-mowie z perspektywy mojej osoby.

zgadzam się w 100%. 4 gb to stanowczo za dużo dla zwykłych śmiertelników, którzy korzystają z komputera standardowo. Jeśli ktoś bawi się poważną grafiką itp to potrzebuje 4gb nawet pod systemem win2000 który nie jest tak graficznie rozbudowany jak XP. tak więc 2 gb to granica górna. ja sam korzystam z komputera który jest wyposarzony w 1gb i jestem zadowolony. moje prace z komputerem ograniczają się tylko do przeglądania stron, komunikowania się z luźmi, kompresje plików video i muzycznych i wymianą danych pomędzy sprzętem mobilnym typu smartphony i kompem. tak więc polecam jeśli ktoś robi podobne czynności i chce mieć system vista z włączonym aero itp zainstalować u siebie 1gb minimum oraz lepszą kartę graficzną i procesor duo.

Miałem wcześniej 1 gb pamięci i jak dołożyłem do 2 gb to Vista x86 na dzień dobry zajęła ponad 600 mb. Mimo tego, to przy dwóch jest już pełen komfort jak na warunki domowe, przy pracach o jakich mówią przedpiszcy.

Miałem okazje wypróbować taki programik symulujący działanie takich gier jak np. SH4, battle 2142 i stwierdzam że na moim sprzęcie żadna z symulowanych gier nie chodziła płynnie na 1 gb ramu, kiedy natomiast testowałem programik u kolegi ma 2 gb ramu wynik testu był zadowalający. Stwierdzam zatem, że 2 gb ramu dla visty to minimum jak ktoś chce szpanować i grać w najnowsze gry, do oglądania dvd i internetu wystarczy 1 gb ramu (lub wręcz 512 mb). Poza tym stwierdzam że vista wymusza ruch na rynku komputerowym. Zmusza do modernizacji sprzetu lub wręcz zakupu nowego. Tak więc vista jest sprytnie przemyślanym ‘narzędziem’ do tworzenia rynkowego zbytu dla części komputerowych (pamięć ram głownie). Kupując vistę musimy sie liczyć z dodatkowymi wydatkami…

Mi gry chodzą bardzo dobrze i mam 1G ramu nawet Battle 2142 :smiley:

A czy na Viście Home Premium z 1 GB ramu i kartą GeForce 6600 będą

działać gry Age of Empires III i Heroes of Might and Magic V?:slight_smile:

Ojoj, chodziło mi o Premium:p poprawiłem.

Nie ma takiego Windowsa Vista Home proffesional !!