Vista SP2 Beta

odczucia:

0-we #-o naprawdę :-x

Poczytałem trochę wasze posty i zdecydowałem się zainstalować tą betę. U mnie system uruchamia się dłużej, zamyka może nieco szybciej, ale za to programy się o wiele szybciej otwierają. Nie będę już się bawił w odinstalowywanie bo mi się nie chce ale z niecierpliwością czekam na wersję finalną.

Ja również będę z niecierpliwością czekać na wersję finalną. Ja bardzo się cieszę, że SP2 Beta działa na Windows Vista w polskiej wersji językowej, a nawet jeden z użytkowników forum to potwierdził:

Oczywiście VHP to w skrócie Windows Vista Home Premium.

PS. Z tego, co się dowiedziałem, SP2 w wersji finalnej ma zostać wydana w kwietniu 2009. Czyli wcale nie musimy tak długo czekać !!

Zainstalowałem w moim nowym laptopie SP2 beta dla Visty Home Premium na wersji polskiej. Bezproblemowa instalacja w 30-40 minut, SP2 po Polsku skoro zainstalował się poprawnie.

Też odczułem znaczne przyspieszenie systemu, jak wspomniał przedmówca.

Żadnych problemów z programami czy grami. Europa Universalis II czasem się zawiesza, ale to na XP też tak miałem, gra napisana kilka lat temu i jeszcze z modami. Najnowsze AQQ, Firefox czy program antywirusowy działają poprawnie.

Ogólnie SP2 beta na duży + dla MS

Posiadam Viste home premium 64…zaktualizowaną…

i gdy chcę odpalić tego service packa…

pojawia mi się komunikat sugerujący iż chcę to uczynić na nieodpowiedniej wersji systemu…

Komunikat pewnie większość z Was dobrze zna…lecz wkleję dla wygody:

“Wersja tegoi pliku jest niezgodna z wersją używanego system windows, sprawdź w informacjach dotyczących systemu na komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna (x86 - 32 bitowa czy x64 - 64 bitowa) a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania”

Macie jakiś pomysł Panowie jak rozwiązać ten problem?

Oczywiście plik jest właściwy…

Zwie się Windows6.0-KB948465-X64.exe i pobrałem go ze strony microsoftu, wybierając uprzednio język Polski…bo taką wersję Visty posiadam.

No i co teraz?

E, skoro masz 64 bit i ściągnąłeś dla 64 bit to powinno być ok.

Masz SP 1 zainstalowane? Bo zaktualizowanie to jedno, ale SP2 to drugie :slight_smile:

Posiadam sp1 z wszystkimi aktualizacjami które pojawiły się po tym dodatku…w automatycznych aktualizacjach.

Wiem iż aby zainstalować sp2 potrzebna jest jedynka…i dla pewności jeszcze sprawdziłem ręcznie na update…czy czegoś nie ma…także opcja braku wymaganych aktualizacji moim zdaniem odpada.

To dziwne…nie wiem co robić.

Patrz neth:

507664ca08ae0c42m.jpg wszystko gra…aktualny i wersja się zgadza…a komunikat jest.

mam pytanko

Czy jak mam czysta Viste (bez sp1) to aby zainstalowac sp2 musze najpierw instalowac sp1 a potem sp2 , czy mzoe odrazu sp2 na czysta Viste ?

Cześć Portal.

Aby zainstalować sp2…musisz zainstalować wcześniej sp1 i na niego dwójke, nie ma możliwości zainstalowania dwójki na czystym systemie.

czy tak samo bedzie z finalna wersja SP2 ? ze najpierw Sp1 a potem Sp2 ? ( to chyba pierszy taki SP ze trzeba po kolei instalowac)

A co do samego Sp2 to zainstalowalem go na laptopie HP. Wrazenia , hmmm jakby jeszcze bardziej wszystko odrzylo, moze nie tak mocno jak po SP1 ale widac roznice w szybkosci

Testował ktoś może GTA IV na dodatku SP2 Beta? Jakieś różnice?

Ktoś pisał na forum, tylko nie wiem czy na tym, że mu gta4 nie działa…i usunął sp2.

Jednak postanowiłem sam przetestować GTA na SP2, zainstalowałem też najnowsze stery do karty no i stweirdzam, że gierka chodzi bardzo dobże :stuck_out_tongue:

PS: Mam pytanie, czy wie ktoś jak pozbyć się tego ustrojstwa nad paskiem ? screen1fc9.jpg

Proszę to program którym to zrobisz :stuck_out_tongue: Było kilkanaście postów dalej :smiley:

Wyraz “przelogować” oznacza, że trzeba się wylogować i zalogować ponownie. Hisato , jeżeli dalej ten wredny napis cię denerwuje (ja już nie mam SP2 Beta), uruchom ponownie komputer.

Jeżeli to nie zadziała, użyj tego sposobu: :arrow: viewtopic.php?f=7&t=292107

Nie wiem, czemu ale mi ten SP2 nie działa :frowning: Już pod koniec instalacji, zaczyna deinstalacje.

jonek29 , uruchom instalator SP2 jako administrator, kiedy uruchomisz instalator SP2 zamknij wszystkie aplikacje, włącznie z explorer.exe. Potem rozpocznij instalację SP2.

Ten błąd jest związany z wersją beta. SP2 jest w wersji beta i może mieć błędy.

W przypadku braku działania instalatora, pobierz instalator jeszcze raz z oficjalnych witryn Microsoftu, później uruchom instalator jako administrator i spróbuj zainstalować SP2, ale najpierw zainstaluj wszystkie aktualizacje z Windows Update, włącznie z tymi ukrytymi (z wyjątkiem opcjonalnych).

Jak zrobić aby pasek zadań po maksymalizacji okien nadal był przezroczysty? Bo robi się czarny a niechcem aby taki się robił :?

Może spróbuj: http://www.idg.pl/ftp/pc_17042/Sunrise. … 18.pl.html

Klikasz na zakładkę w menu programu “Style wizualne” i wybierasz ten z czerwonym plusem.

Może to coś da :smiley:

Nie mam Aero Glass więc nie wiem :slight_smile:

Żeby nie było już OT to użyj programu VistaGlazz. Ten program spatchuje pliki systemowe, dzięki temu przy maksymalizacji będzie Aero Glass.

Teraz będziemy tutaj rozmawiać o Vista SP2 Beta, a nie o innych rzeczach.