Wasze modyfikacje wyglądu forum - DYSKUSJE

Ja z jasnego, bo nie jest udziwniony, a zajmuje mi całą szerokość ekranu, tak że nie marnuje się miejsce po bokach na monitorze 16:9 :stuck_out_tongue: Jedynie motywy @gowain’a wprowadziły ten ficzer i dlatego się odróżniały. Tapetkę na tło to mi zaraz samo DP wprowadzi przy kolejnej promocji podkładki pod myszkę :smiley:

Ciekawe… tylko jego motywy to wprowadziły - sprawdzałeś kiedyś może inne? Mój wgrany 12 minut po tym od wyżej wspomnianego użytkownika również to wprowadzał (nawet 2 moje skiny) :laughing:

Tylko raz, albo dwa przeglądnąłem wszystkie motywy i tylko gowaina to miał. Nie mam chęci przeglądać każdej poprawki każdego motywu, bo było ich dziesiątki licząc wszystkie :stuck_out_tongue:

Od pierwszego wgrania na serwer (ten sam czas co wgrywane były style gowaina) mój pierwszy styl to miał. W następnej kolejce zaadaptowałem to w Rose Lady :stuck_out_tongue:

Jak już pisałem ten konkurs jest słaby. A jego organizacja do DUPY. Moje kiepskie skiny też wycofałem.

1 polubienie

Mam wrażenie, że wycofują się Ci, którzy i tak by nie wygrali.
Rzucę cytatem z newsa DP - https://www.dobreprogramy.pl/Wasze-modyfikacje-wygladu-forum-rozpoczynamy-glosowanie,News,80833.html#komentarz-2149046
Zacznę od tego, że dopiero głosy za konkretnymi skórkami uruchomiły wielki sprzeciw. Wcześniej nie było, że to słabe skórki. I tak powstał siwy dym, bo zrobiła się lista przegranych.
Gdy są chętni na skórki - to nie powinni być traktowani jak pokemony i żebraki. Bo to nie zarzut do autorów, tylko do tych, co korzystają.
Opinie obraźliwie, ale to szantaż dla redakcji.

1 polubienie

Dlaczego to ja doskonale wiem. Skorzystałeś z luki - ok, ale przytaczanie fragmentu z Kodeksu Cywilnego? Brak mi słów. Zresztą co miałem powiedzieć/napisać - napisałem. Niech teraz Redakcja wypija to piwo, które nawarzyła. Mi to lotto.

Po części racja, prawda jest taka że głosowanie skończyło się w dniu jego rozpoczęcia, nie wiem czy coś w rankingu i ilości głosów zmieniało się w kolejnych dniach.
Skoro i tak od pierwszego dnia głosowania znane są wyniki, to w taki sposób można pokazać swoje niezadowolenie z konkursu lub to że się nie zgadza na to jak konkurs się potoczył. Taka forma sprzeciwu wobec tego co się zastało.

Rozpoczęło się ponieważ np. ja myślałem że to wszystko będzie jeszcze ogarnięte i głosowanie się nie rozpocznie dopóki każdy nie będzie miał możliwości zobaczenia jak jego styl działa po wgraniu na forum i naprawienia ewentualnych błędów. Niestety było inaczej. Dodatkowo wzięto przerobiono temat ze zgłoszeniami na temat do głosowania, niektórzy mieli po kilka różnych styli w jednym poście i nie wiadomo na co ktoś głosował, były też osoby które nie dodały screena z wyglądem ich stylu co moim zdaniem od razu stawiało ich na przegranej pozycji.

1 polubienie

Miałem nie pisać już więcej, ale…
po 1. - system głosowania jest z d… - jak pisałem mamy lajki, mamy emotikony, mamy jakiś śmieszny przycisk do głosowania
po 2. - gdyby nie machloje, to jeden z moich styli, miałby szansę na podium, ale nawet nie o to mi chodzi. Mam już sporo nagród/gadżetów z DP, nie dla nagród startowałem.
po 3. - nikt nie szantażuje Redakcji - Redakcja dała ciała po całości. Stopień organizacji, a raczej kompletny jej brak poraża.
po 4. - “Wcześniej nie było, że to słabe skórki” - ale kto miał oceniać skórki innych? Ja? Wstrzymałem się z opiniami, każdy miał prawo głosować. Podnosiłem tylko larmo, bo były osoby, które poprawiały, dodawały nowe rzeczy już po skończeniu czasu przyjmowania zgłoszeń.

1 polubienie

Tworzenie styli tylko pod stylisha nie pozwoliłoby ocenić ich działania większości użytkownikom. Z kolei co do rozjazdów przy wrzucaniu do Discourse, nie ze wszystkimi nadesłanymi stylami były takie problemy :wink:

@NobodyTT wydaje mi się, że wpłynięcie na wynik konkursu za pośrednictwem kont założonych (nieważne przez kogo) wyłącznie w celu oddania głosu w tym konkursie stanowi naruszenie zaufania naszej społeczności.

Podpieranie się paragrafami k.c. nie ma sensu, bo mamy prawo usunąć z serwisu dowolnego użytkownika (razem z jego aktywnością) w zasadzie bez żadnego konkretnego powodu, a tutaj powodów mamy wiele - jednym z nich jest spam. Tutaj przydaje się też mój piękny punkt w zasadach forum, który mówi że “Administratorzy i Moderatorzy mogą podjąć działania także wobec innych zachowań destabilizujących społeczność lub naruszających interesy użytkowników” :slight_smile:

Konta użytkowników, których aktywność ogranicza się wyłącznie do oddawania głosów w konkursie zostaną usunięte (razem z oddanymi głosami). Dajcie nam troszkę czasu na to, żeby je zidentyfikować. Bardzo proszę o nadesłanie mi ich na PW (które już działają), przyspieszy to sprawę.

1 polubienie

@tomekb Czy zwycięski styl zostanie wprowadzony na stałe jako domyślny styl forum?

Nie, domyślny styl pozostaje taki jak teraz, style nadesłane przez Was będą stylami do wyboru.

Jeszcze taki ogólny komentarz pod adresem @wojtekadams @gowain oraz innych, którzy postanowili usunąć swoje prace z konkursu.

Wasze prace są fajne, mi osobiście bardzo przypadły do gustu projekty @gowain i nie ma potrzeby podejmowania takich kroków. Mam wrażenie, że czujecie się trochę rozczarowani tym, że prace nie dostały większej liczby głosów, ale społeczność zagłosowała jak zagłosowała i trzeba uznać jej werdykt. Pomijając kilka głosów oddanych z podejrzanych kont, styl który ma najwięcej głosów został akurat wybrany w przeważającej większości przez użytkowników z długą brodą i tutaj nie ma chyba żadnych wątpliwości. Z drugim miejscem jest chyba podobnie. Kontrowersje zaczynają się później, ale wydaje mi się że po liczbie oddanych głosów widać preferencje użytkowników (ciemne style) i może po prostu Wasze prace się w to nie wstrzeliły?

Bez względu na to jestem przekonany, że znajdą swoich amatorów i będzie wielu użytkowników, którzy chętnie używaliby właśnie Waszych kompozycji. Postaramy się zebrać garść statystyk i pokazać Wam, ilu ludzi w praktyce używa jakich styli.

Szkoda, że usunęliście swoje zgłoszenia, bo nie pozwoli to wprowadzić poprawek do styli (jeśli jeszcze jakieś były). Jeśli najnowsze wersje Waszych styli różnią się od tego co jest wrzucone, podeślijcie mi na PW.

2 polubienia

Nareszcie zająłeś stanowisko w tej sprawie.

Nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak zasady forum (a nawet po twoim wpisie, gdy już wiedziałem - to zajęło mi dobre 10 minut odnalezienie tego na forum), teraz mogę się poniekąd zgodzić z tym zapisem (chociaż nie jest on w pełni precyzyjny co do sytuacji).

Być może gdybyś wcześniej się wypowiedział, nawet jak pisałem z tydzień temu na czacie o moim udostępnieniu stylu na FB; to te trzy osoby, które usunęły swoje zgłoszenia - tego by nie zrobiły.
Powodem, dla którego poprosiłem znajomych o głosowanie było głównie to, że poświęciłem bardzo dużo czasu na stworzenie moich dwóch stylów - a niewiele osób na forum je doceniło :confused:
Dodatkowo muszę przyznać iż nagrody są bardzo kuszące i odezwała się gdzieś tam w moim środku polska cebula :smile:

Fajnie, że się teraz wypowiedziałeś, to przynajmniej mamy rozwiane wątpliwości co do konkursu.

Rozumiem. Według mnie Twoje style są bardzo fajne, ale pamiętaj że głos można oddać tylko jeden - to może być jeden z powodów tego, że autorzy czują się trochę niedocenieni :wink: Ja sam miałem duży problem na co zagłosować, najchętniej oddałbym więcej glosów bo jest wiele projektów, które mi się podobają. Można jednak tylko zagłosować raz i zagłosowałem na Sunset, sorry :wink: Nie sięgajmy jednak z tego powodu po januszy i cebulaków :wink:

1 polubienie

Wybacz mój post z kodeksem cywilnym, ale wcześniej naprawdę nie widziałem powodu, dla którego znajomi nie mogli by na mnie głosować :stuck_out_tongue:

Użytkownicy zostali usunięci (może poza jednym, bo ten jednak ma posty i inną aktywność), ich głosy razem z nimi. Jacyś jeszcze?

2 polubienia

Wygląda na to, że jakbyś po przetasowaniach przywrócił swoje zgłoszenie, miałbyś szanse na top3 :wink:

@gowain @wojtekadams @Fizyda Też uważam, że nie powinniście usuwać swoich dzieł… Szkoda Waszej pracy. Mogliście chociaż zaczekać na komentarz @tomekb, zanim strzeliliście focha :wink: