Wasze modyfikacje wyglądu forum - DYSKUSJE

Dlaczego by nie pozwoliło? Myślisz, że użytkownicy forum są tak nieogarnięci? Przecież to jeden dodatek do przeglądarki i kliknięcie w odpowiedni link.

Prace do wykorzystania dla użytkowników / Redakcji pozostają - więc nie wiem gdzie tu szkoda pracy. Przyda się innym, to dobrze.

Nie robiłem styli dla nagród, choć wydawało się, że to poważny konkurs. Style zostają, nie proszę Cię o skasowanie ich całkiem, bo niektórym się podobają - to chyba świadczy o tym, że nie obraziłem się, bo mało głosów dostałem.

Organizacja woła o pomstę do nieba. Wszystko jest na kolanie robione. Sam chyba to przyznasz. Nie wspominając o systemie głosowania. Masa Polaków ma problem z oddaniem poprawnego głosu w wyborach parlamentarnych / samorządowych, a Ty na forum robisz osobny system głosowania (na niektórych stylach ledwie widoczny, bo jak robiliśmy szablony to nie było tego elementu), do tego lajki i emotikony. Gdybym chciał walczyć o nagrody, to bym pisał więcej na blogu - i lepsze, i więcej, i częściej :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Odkładając na bok kwestie techniczne (mimo wszystko upieram się, że konieczność skorzystania ze stylisha do oceny skinów to zbyt duże wymaganie), nie sądzę żeby coś takiego znacząco zmieniło wyniki konkursu :wink:

Popatrz: https://www.dobreprogramy.pl/Wasze-modyfikacje-wygladu-forum-rozpoczynamy-glosowanie,News,80833.html#komentarz-2149506 - przeczytaj sobie komentarz Cahir09 - jednego dnia style działają, drugiego nie, bo coś doinstalowaliście, coś zmieniliście. Wg mnie, można było zrobić głosowanie na podstawie samych screenów - a style byłyby szlifowane po konkursie i tyle. Kończę temat z mojej strony.

Szczere gratulacje dla zwycięzców, bo chyba nic się już nie zmieni :slight_smile:

1 polubienie

Mi nie chodziło o nagrody, jakby mi na nich zależało to już dawno nie pisałbym na blogu. Chodzi o sam fakt jak podchodzicie do organizacji konkursów (nie tylko tego). Wszystko byle jak i na kolnie. Może w końcu coś się zmieni - myślałem, że jak przejąłeś władzę to tak będzie, a tu znowu klops.

Ja dalej swój styl będę aktualizował, więc poprawki na pewno dostarczę. Jednak udziału w tej szopce nie chcę brać.

A co do stylisha, to był Twój pomysł, żeby go używać do pracy nad stylem. Nie zweryfikowałeś wcześniej czy zmiany tam robione będą kompatybilne z forum.

2 polubienia

Z tej wypowiedzi akurat wynika, że nie ze wszystkimi stylami były problemy, tylko akurat Ty miałeś pecha :wink: Z autorami kilku bardziej skomplikowanych styli długi rozmawiałem i kombinowaliśmy co zrobić ze stosowanymi filtrami, efekt był taki że wszystko działa tak jak chcieli - więc dało się.

Swoją drogą, forum to żywy organizm i cały czas będzie tak, że coś jest doinstalowywane, coś jest zmieniane. Nie ma co się oburzać, to są dość skomplikowane kwestie techniczne, no i przydaje się też trochę szczęścia.

Racja, w moim przypadku animacje i filtry udało Ci się ogarnąć podczas kompilacji - tak żeby działały, jak było zamierzone.

To była jedynie sugestia, że ułatwi to pracę. Swoją drogą, ja wyrobiłem sobie zdanie na kogo zagłosować niemal wyłącznie na podstawie screenów dodanych przez autorów do postów.

Nie sądzę, żeby kwestie o tych tutaj rozmawiamy miały tak duże znaczenie dla wyników, że dramatycznie zmieniłyby kolejność w czołówce.

A jak inaczej chciałbyś robić ten styl bez Stylisha? Nawet jakbyś używał czegoś innego to wynik przecież byłby identyczny :wink:
Co do oceny skórek przy użyciu Stylisha - oddanych głosów byłoby o wiele mniej niż jest ich teraz, użytkownicy zaczęliby oceniać na podstawie samych screenshotów (a to często nie pokazuje na ile dopracowana jest praca), bo nikomu nie chciałoby się nic więcej robić. Wyobrażasz sobie, że każda osoba musiałaby przekopiować/dodać każdy styl do wtyczki, żeby móc je sprawiedliwie ocenić? No i po zakończeniu konkursu temat ze skinami pewnie po czasie gdzieś by utonął… A tak mamy możliwość szybkiej zmiany skina z menu.

Czyli w moim przypadku można zostawić jedynie jasny styl bo ciemny jest całkowicie zbugowany po wgraniu na serwer. Błędów nie mogłem naprawić ponieważ nie był wgrany w najnowszej wersji, a później nie było aktualizacji tylko start konkursu. Dodatkowo czekałem na jego wgranie chyba 5 dni i nie został wgrany w najnowszej wersji - prawdopodobnie dlatego że ostatnia aktualizacja została dodana w dniu w którym został dodany, więc pewnie było tak że style zostały pobrane i były wgrywane, a w tym czasie go zaktualizowałem.

Wyślij mi na PW najnowszą wersję.

Mojego stylu też możecie wgrać poprawioną wersję, zostało dostosowane tylko “menu” do zmian jakie zaszły. Plik jest w temacie zgłoszeń stylów.

Jeśli było to do mnie to wysłałem już jakiś czas temu, ale wiadomości chyba nadal nie działają do końca poprawnie.

Z tym, że drugie miejsce należy do 3 styli, a nie jednego :smiley:

1 polubienie

Hahaha, przez 10 minut kminiłem o co Ci chodzi :joy: Faktycznie trzy zgłoszone style w obrębie jednego posta, szkoda że ja dałem dwa zgłoszenia osobno; a więc głosy dla Mor dzielimy na 3? :laughing:

O tym też już pisałem, ale Tomek nie widzi problemu. 2. miejsce kombinowane, 3. miejsce kombinowane. Aż się dziwię, że do 1. miejsca nie ma zastrzeżeń :wink:

1 polubienie

Co do mojego zgłoszenia, nikt już nie powinien mieć zastrzeżeń po interwencji @tomekb
A Mor nie dość, że w jednym zgłoszeniu wrzucił 3 style, to jeszcze po wczorajszych „porządkach” kolejne dwa puste konta (1 min) odczytu - oddały na jego głos :stuck_out_tongue: (już pisałem do @tomekb zapytanie co do tego, ale żadnej odpowiedzi nie uzyskałem)

Poprawki styli wrzucę hurtowo, postaram się dzisiaj wieczorem lub jutro.

@gowain co do drugiego miejsca, to nie popadajmy w paranoję - według mnie to jest jeden styl w dwóch odmianach kolorystycznych, które swoją drogą różnią się od siebie bardzo nieznacznie. Nie są to dwa zupełnie odrębne style, nie szukajmy już dziury w całym. Trzecie miejsce nie jest kombinowane, głosy kolegów zostały wycofane.

Co do różnych sposobów głosowania (nie tylko podbijanie, ale i lajki), to zwracam uwagę, że topowe style również mają wiele dodatkowych lajków poza podbiciami. Wydaje mi się, że kwestia preferencji społeczności co do topowych miejsc nie budzi takich wątpliwości, jakie starasz się tutaj kreować. Widać ewidentnie, że te style najbardziej się podobają i nie ma co tutaj kombinować.

@Mor nie zachęcaj kolegów do głosowania z pustych kont, takie konta bez innej aktywności są kasowane (razem z oddanymi głosami).

1 polubienie

Hehe, tak, tak - też zrobiłem jeden styl w 4 wersjach (ciemna i jasna mają po 90% tego samego kodu, do tego wersje szerokie) i byłoby pewnie z 2. miejsce zliczając głosy :wink: Ciekawe czy rzeczywiście nie widzisz dziadostwa jakie się narobiło, z powodu zrobienia konkursu po łebkach, czy może idziesz w zaparte, choć wiesz, że mleko się rozlało. Mi się tylko pozostaje śmiać, bo z dystansu to wygląda komicznie. Przemyśl proszę dobrze kolejny konkurs - jeśli takowy będzie, choć ja prawdopodobnie nie będę w nim brał już udziału :stuck_out_tongue:

3 polubienia

@tomekb Kiepskawo u Ciebie wygląda zarządzanie wiadomościami PM :joy: (chociaż się nie dziwie, bo pewnie pisze do Ciebie ogrom osób codziennie).

Dlatego podeślę to samo z PM tutaj :slight_smile: :
Jakbyś mógł zwrócić jeszcze uwagę na @isero_durante - dokładnie ta sama sytuacja (nowy użytkownik, 2 minuty odczytu postów i zero wkładu własnego w tworzenie społeczności).